Путін та його посередництво нецікаві Кавказу

СВІТ
18 лютого, 21:24
Путін та його посередництво нецікаві Кавказу
Фото: Bakı bulvarı

Вашинґтон став новим зовнішньополітичним куратором Баку і Єревана, примирення яких покладе край багаторічному двосторонньому конфлікту.

Свідченням цього факту є зустріч президента Азербайджану Ільгама Алієва з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном за участю державного секретаря США Ентоні Блінкена.

Лідери кавказьких республік замирювалися на полях щорічної Мюнхенської міжнародної конференції з безпеки, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Присутні обговорили багато запитань, у тому числі підписання мирного договору між Вірменією та Азербайджаном на основі міжнародних норм і принципів без жодного посягання на суверенну територію один одного.

«На перший погляд, у позиції Вірменії є зрушення, але цього поки недостатньо. Якщо ж ми говоримо про делімітацію кордону, то контрольно-пропускні пункти мають бути встановлені як на обох кінцях Занґезурського коридору, так і на кордоні між Лачинським районом і Вірменією», – прокоментував зустріч Ільгам Алієв.

Своєю чергою, Нікол Пашинян підтвердив наміри вірменської сторони домогтися підписання договору, що гарантує довгостроковий мир та стабільність у регіоні.

«Баку та Єреван мають показати всьому світу, що насильство має бути припинено, що можна підписати мирний договір, який стане показником того, як можна перевернути трагічні сторінки історії. Якщо Азербайджан готовий говорити з вірменською меншістю в Карабаху, то це для нас сигнал: довговічний мир між нашими країнами можливий», – додав прем'єр-міністр Вірменії.

Водночас "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що понад 2 роки тому кавказькі воїтелі з Баку повернули азербайджанський стяг на більшу частину Карабаху, залишилося визволити Ханкенді.

Читайте також:
Світ
Невдовзі Суомі офіційно поповнить лави Північноатлантичного альянсу, бо Туреччина з Угорщиною не чинитимуть перепон на шляху вступу.
17 березня, 18:36
Політика
Багаторічні всесторонні міцні взаємини Києва з Токіо зближують наші далекі одна від одної країни попри відстань і різницю у культурі.
09 березня, 19:57
Політика
Диктаторський комуністичний режим Китаю запропонував Україні свій варіант завершення війни проти РФ, який наразі розглядають.
21 лютого, 20:05
Війна
Зазначається, що лідери обговорили тісну координацію з питань підтримки України, в тому числі оборонну, економічну й гуманітарну допомогу.
21 лютого, 11:19
Війна
Одним з елементів "формули миру" авторства Сі Цзіньпіна є відтягування голосів на Генеральній Асамблеї ООН від проукраїнських резолюцій.
20 лютого, 21:22
Політика
Пекін посилює свій геополітичний вплив в Азії. Крім Астани, Бішкека, Улан-Батора і Пхеньяна тепер опинився і Тегеран...
16 лютого, 21:31