Війна на полі бою в Україні все ще у самому розпалі, але принаймні на економічному фронті перемога Заходу над РФ уже не за горами.
На цьому наголошують провідні економісти з Єльського університету, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Foreign Policy".
Фахові американські аналітики стверджують, що станом на тепер Росія світовій економіці більше не потрібна, оскільки її є чим і ким замінити на міжнародній арені.
Як бачимо, колективний Захід став рішучішим у визнанні доленосного факту власного існування без недоімперського заповідника з осердям у Москві.
Позитивні зміни вражають, адже загальний тренд на самовпевненість більшості європейських країн і США вельми симптоматичний не лише у військовому відношенні, проте й в економічному та енергетичному.
Отже, на чому саме акцентують провідні економісти з Єльського університету? Наведемо нижче адаптований український переклад основних тез:
- Росія назавжди втратила свою колишню економічну міць на світовому ринку, такого важеля тиску, як природний газ і нафта більше не існує, оскільки світові й, що найважливіше, Європі, більше не потрібні вуглеводні з РФ.
- Росія на власному гіркому досвіді виявляє, що споживачам набагато легше замінити ненадійних постачальників товарів, аніж постачальникам знайти нові ринки.
- Вже минули часи, коли через страх перед тим, що Владімір Путін прибере з ринку і російську нафту, ціни на яку злітали до рівня 40% за два тижні, а після запровадження граничної вартості стрілка пішла донизу.
- Спроба використати продовольство як зброю зазнала краху, коли від Кремля відвернулися навіть його номінальні союзники, а на ринках деяких металів, де РФ історично домінувала, таких як нікель, паладій і титан, покупці, котрі побоюються шантажу, у поєднанні з вищими цінами прискорили переорієнтацію та активізували державні та приватні інвестиції у найважливіші ланцюжки постач корисних копалин і гірничодобувні проєкти.
- Ніколи більше Путін не зможе викликати такий хаос і заворушення у світовій економіці, тому що він послабив найсильнішу руку Росії – її енергетичну та сировинну міць – безповоротно, навіть КНР з Індією неспроможні закрити потребу РФ у валюті, а головне – у технологіях.
А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що бюджет ресурсної федерації московії не витримує війни на виснаження, попри бравурні заяви Кремля.