Бюджет РФ не витримує війни на виснаження

ЕКОНОМІКА
18 січня, 21:36
Бюджет РФ не витримує війни на виснаження
Фото: POLITICO

Посіпаки кремлівського бункерного щура рахують гірше, ніж воюють. Ніхто з них уявляє, як завершиться цей рік, а санкції тільки запрацювали.

Отже, наразі скарбничі Владіміра Путіна відзвітували, що дефіцит бюджету за 2022 рік склав $48 мільярдів, а у бункері очікували не більше $19 мільярдів. Причин дві: "не-війна", яка потягнула зростання витрат на третину, і санкції, які "ні на що не впливають".

За 11 місяців рашисти вихвалялися перевищенням доходів над видатками скарбниці у $8 мільярдів, але торік у грудні далі вдавати оптимізм не вдалося. Знову ж таки, причин декілька:

  1. Європа ввела нарешті нафтове ембарго, а колективний Захід – цінові обмеження на російську нафту. У результаті середня вартість на марку "Urals" із РФ упала практично удвічі, –  до $47 за барель.
  2. З 5 лютого поточного року для Росії почнеться новий етап шокової терапії – почне діяти ембарго на нафтопродукти. А він матиме ще болючіший ефект, ніж нафтовий.

Сьогодні лише "нафтові" втрати Росії очікуються в обсязі $102 мільярдів за 2023 рік, а це чверть всього бюджету РФ.  Хтось може подумати, що ось так і виглядає криза, але – "ніт".

Через деякий час виявиться, що цей був оптимістичний прогноз. Після того, як скарбники російського вождя нарешті порахують діру федерального бюджету, побачать "живі" втрати на енергетичних ринках.

Ось так дефіцит мізків призводить до дефіциту фінансового. Саме тому верховний бункерний командувач прагне так швидко наступати, але наступити він здатен лише на граблі, вже вкотре.

Автор – Орест Сохар, військовий експерт і шеф-редактор "OBOZREVATEL"

Читайте також:
Світ
"Міжнародній спільноті зрозуміло, хто є агресором, і хто має нести витрати цієї незаконної війни – росія".
24 травня, 14:05
Війна
Необхідне для російських оборонних компаній обладнання в рф завозять військові підрядники, що уникнули потрапляння в списки санкцій
18 травня, 11:51
Світ
Минулого року до рф було відправлено деталі літаків Boeing, Airbus та інших.
16 травня, 09:07
Економіка
Сумно і прикро, але великі корпорації лишають колись прибутковий для них російський ринок не з власного бажання, а виключно  під тиском.
14 травня, 20:17
Економіка
під санкції може потрапити нафтопровід "Дружба".
14 травня, 10:00
Політика
Захід засуджує дії рф і вважає, що «зараз не час поглиблювати відносини з росією
11 травня, 13:22