Бюджет РФ не витримує війни на виснаження

ЕКОНОМІКА
18.01.2023, 21:36
Бюджет РФ не витримує війни на виснаження
Фото: POLITICO

Посіпаки кремлівського бункерного щура рахують гірше, ніж воюють. Ніхто з них уявляє, як завершиться цей рік, а санкції тільки запрацювали.

Отже, наразі скарбничі Владіміра Путіна відзвітували, що дефіцит бюджету за 2022 рік склав $48 мільярдів, а у бункері очікували не більше $19 мільярдів. Причин дві: "не-війна", яка потягнула зростання витрат на третину, і санкції, які "ні на що не впливають".

За 11 місяців рашисти вихвалялися перевищенням доходів над видатками скарбниці у $8 мільярдів, але торік у грудні далі вдавати оптимізм не вдалося. Знову ж таки, причин декілька:

  1. Європа ввела нарешті нафтове ембарго, а колективний Захід – цінові обмеження на російську нафту. У результаті середня вартість на марку "Urals" із РФ упала практично удвічі, –  до $47 за барель.
  2. З 5 лютого поточного року для Росії почнеться новий етап шокової терапії – почне діяти ембарго на нафтопродукти. А він матиме ще болючіший ефект, ніж нафтовий.

Сьогодні лише "нафтові" втрати Росії очікуються в обсязі $102 мільярдів за 2023 рік, а це чверть всього бюджету РФ.  Хтось може подумати, що ось так і виглядає криза, але – "ніт".

Через деякий час виявиться, що цей був оптимістичний прогноз. Після того, як скарбники російського вождя нарешті порахують діру федерального бюджету, побачать "живі" втрати на енергетичних ринках.

Ось так дефіцит мізків призводить до дефіциту фінансового. Саме тому верховний бункерний командувач прагне так швидко наступати, але наступити він здатен лише на граблі, вже вкотре.

Автор – Орест Сохар, військовий експерт і шеф-редактор "OBOZREVATEL"

Читайте також:
Економіка
Відтепер біржовий курс юань/рубль задаватиме траєкторію для решти валютних пар. А отже, стане орієнтиром для всіх учасників ринку.
07:01
Війна
Московська біржа зупинила торги доларом, євро та гонконгським доларом.
13 червня, 10:25
Світ
Державне утворення Ізраїлі відсторонили від найбільшої у світі виставка озброєнь.
01 червня, 09:05
Політика
Народні обранці північноєвропейської республіки пропонують наслідувати сусідів. Днями в Естонії президент підписав відповідний закон.
31 травня, 14:52
Економіка
Ресурсна федерація московії все ще набиває державний бюджет доходами від продажу вуглеводні. Проте це не триватиме вічно.
14 травня, 20:47
Світ
США заблокували схему, через яку Дерипаска хотів отримати $1,5 млрд
14 травня, 18:53