Путін зустрінеться з Байденом, аби вирішити долю України

СВІТ
19.11.2021, 13:21
Путін зустрінеться з Байденом, аби вирішити долю України
Фото: Facebook

У разі, якщо кремлівському "залізному щуру" забракне сміливості вийти зі свого бункера, очільник Білого дому гратиме у власну гру.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав керівник департаменту безпекової політики київського Центру політичних студій "Доктрина" Гліб Парфьонов.

За його словами, майбутню зустріч Джозефа Байдена і Владіміра Путіна вже офіційно почали анонсувати у Кремлі – спершу прессекретар Дмітрій Пєсков, а потім і досвідчений ґебіст Ніколай Патрушев.

«Поки всі обговорюють тему з вагнерівцями, як завжди основне виходить позаочі. Росія невдоволена взагалі результатами як Женевського саміту, так і того як розвиваються дипломатичні стосунки з країнами Європи. Відхід Анґели Меркель сильно послабив позиції Німеччини в ЄС, і естафету перейняв Емануель Макрон, котрий зараз намагається все більш на себе перетягнути ковдру відносно курсу Союзу», – стверджує Гліб Парфьонов.

Вітчизняний політолог додає, що оголошена Кремлем зустріч Байдена і Путіна матиме важливий статус, оскільки від неї залежатиме, як далі розвиватимуться стосунки між РФ і колективним Заходом у цілому.

«Певен, що від неї також залежить, чи піде вже остаточно під Китай Москва. Бо нещодавній виступ Путіна мав певні чіткі сигнали, окрім згаданих ним посилення присутності військ НАТО у Східній Європі, він ще раз підкреслив те, що є ті хто хоче розбити союз Пекіну та Москви. Це не означає, що це союз є та він закріплений. Співпраця і дійсно тісна, але здебільшого вона поки що носить нейтральний щодо США і Заходу характер. І це висловлювання є певним елементом торгу, залякуванням сформованої вісі, щоби виторгувати собі певні преференції у питаннях "Північного потоку-2" і Україною», – підсумовує Гліб Парфьонов.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", генеральний секретар НАТО закликав РФ полишити будь-які спроби нападу на Україну.

Читайте також:
Турецький президент вважає напруженість у відносинах Москви та Києва штучноствореною Кремлем із пропагандистською метою.
19 січня, 12:29
Британія надасть Україні протитанкове озброєння
17 січня, 21:20
Українська комбінаторика Кремля проста: показово імітувати загрозу нападу зовні для прихованої підготовки дестабілізації зсередини.
15 січня, 14:53
РФ і КНР свідомо заблокували міжнародний пакет санкцій проти недемократичного військового уряду Республіки Малі.
13 січня, 08:27
Офіційний Пекін назвав народне повстання у Казахстані "кольоровою революцією", організованою за гроші Заходу.
08 січня, 08:09
Що пишуть світові ЗМІ щодо ризиків вторгнення в Україну на тлі «антиядерної» заяви п’яти країн
06 січня, 15:25