путіна не судитимуть заочно за воєнні злочини, поки він очолює рф

ВІЙНА
11 квітня, 09:47
путіна не судитимуть заочно за воєнні злочини, поки він очолює рф

Спеціальний трибунал не судитиме владіміра путіна, поки він залишається главою рф.

Про це пише Euronews з посиланням на двох європейських чиновників.

Таке саме положення стосуватиметься російського прем’єр-міністра Михайла Мішустіна та російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

Судове переслідування дозволять лише за умови фізичної присутності обвинувачених у приміщенні. Тож, як варіант, заочний суд може бути проведений після відставки путіна.

Умови викладені у проєкті угоди, що забезпечить правову основу для створення спеціального трибуналу в межах Ради Європи. 

Технічна робота завершилася наприкінці березня під час зустрічі Core Group у Страсбурзі, яка підготувала три окремі проєкти документів: двосторонню угоду між Україною та Радою Європи, статут спеціального трибуналу та угоду, яка детально описує управління спецтрибуналом.

Підписання має відбутися в Києві 9 травня, що збігається з Днем Європи, хоча точні терміни залежатимуть від політичного схвалення. Після цього текст винесуть на голосування в Парламентській асамблеї Ради Європи. 

Для ратифікації угоди знадобиться більшість голосів, і це майже гарантовано завдяки широкій підтримці ініціативи серед держав-членів. Хоча і є деякі країни, які відстоюють дружню до росії позицію, як-от Угорщина та Сербія. Вони зможуть утриматися або проголосувати проти.

Очікується, що до ініціативи приєднаються не лише європейські країни, зокрема це буде Канада, Австралія, Нова Зеландія та Японія. Водночас навряд чи США братимуть участь у цьому, Вашингтон також не відвідав березневе засідання Core Group.

Загалом політичну підтримку створенню трибуналу висловили понад 38 держав, а також Європейський Союз, сказав Euronews речник Ради Європи.

Спецтрибунал для покарання росії

У вересні 2022-го повідомили, що Україна пропонує країнам «Великої сімки» та іншим державам-партнерам підтримати ініціативу зі створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання росії за злочин агресії проти України.

У Міністерстві закордонних справ України пояснювали, що міжнародне кримінальне правосуддя має достатньо інструментів для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду. Але наявні інституції постають перед «об’єктивними правовими перешкодами» в розслідуванні злочину агресії проти України. Саме тому необхідне створення спеціального трибуналу, який буде здатен притягнути до відповідальності керівництво рф саме за цей злочин.

16 січня до Європарламенту надійшла пропозиція запровадження спецтрибуналу для росії. Відтоді свою підтримку висловили низка країн і високопосадовців ЄС. А Нідерланди висловилися, що готові прийняти трибунал над росією в себе.

У серпні 2023 року стало відомо, що Україна не погодиться на будь-який гібридний формат трибуналу, де розглядається його створення як частини української судової системи, і додав, що обговорення щодо трибуналу ще тривають.

Над створенням трибуналу працюють понад 40 держав.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Чому його не знайшли ?
вчора, 12:05
Війна
Московитський загарбницький контингент уже 3 роки почуває себе господарем на Півдні й Сході України. Наших громадян тероризують.
08 квітня, 14:57
Опінії
росія збрехала про «85 офіцерів НАТО» в ресторані у Кривому Розі, куди «прицільно» прилетів «Іскандер-М».
07 квітня, 17:43
Війна
Європейські посадовці й дипломати засудили удар військ рф балістикою по Кривому Рогу.
05 квітня, 13:32
Політика
Президент США Дональд Трамп заявив, що прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу може відвідати Вашингтон наступного тижня.
04 квітня, 11:18
Війна
Зеленський, який пропагував шашлики на травневі замість евакуації мирного населення, приїхав на місце злочину.
03 квітня, 16:19