путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців

ЕКОНОМІКА
20.08.2022, 13:10
путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців

Київстар купив контрольну частку в медичному сервісі Helsi

Мобільний оператор Київстар придбав контрольну частку у найбільшій медичній інформаційній системі Helsi.

Про це повідомляється на сайті телекомунікаційної компанії Veon.

Президент Київстару Олександр Комаров повідомив, що у найближчі три роки оператор планує розширювати свій бізнес та інвестувати у розвиток цифрових екосистем для здоров'я українців.

За повідомленням Forbes Україна, ПрАТ Київстар належить 69,99% у ТОВ Хелсі Україна. Кінцевий бенефіціарний власник компанії - Самвел Акобян. Він через ТОВ Українська інвестиційна платформа володіє часткою 26,9%.

путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_1
путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_3
путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_5
путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_7

Також у його власності знаходиться 100% ТОВ Хелсі ЮА, якому належить торговельна марка сервісу.

путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_9
путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_11
путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_13
путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_15

Медичну інформаційну систему Helsi почали розробляти у 2016 році. Спочатку в межах медреформи вона дала змогу лікарям та пацієнтам укладати декларації. Нині сервіс дозволяє записатися до лікаря, переглядати історії відвідувань і медичні документи, отримувати електронні рецепти й віддалену відеоконсультацію.

За оцінкою Forbes, поточна вартість Helsi може становити $10 млн. До війни сервіс міг коштувати $30-40 млн, пише видання з посиланням на голову Chernovetsky Investment Group Володимира Кривка.

Сервісом Helsi станом на серпень 2022 року користуються 23 млн пацієнтів і 1300 клінік.

Раніше президент мобільного оператора Київстар Олександр Комаров заявляв, що не вважає, що оператору загрожують юридичні ризики через те, що компанією LetterOne частково володіють підсанкційні російські олігархи.

Європейський союз  28 лютого опублікував список персональних санкцій, запроваджених проти росіян через початок війни рф проти України. Серед його фігурантів засновник компанії LetterOne Михайло Фрідман.

2 березня видання Financial Times писало, що путінські олігархи Михайло Фрідман та Петро Авен залишили інвестиційну групу LetterOne після попадання під санкції. Бізнесмени покинули раду директорів компанії, а управління LetterOne взяла на себе голова лорд Мервін Девіс.

Оскільки разом бізнесмени володіють менш як 50% групи, що допомогло компанії уникнути санкції, які були накладені на бізнесменів як на фізичних осіб.

Материнською компанією «Київстар» є телекомунікаційний холдинг Veon.

путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_17
путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_19
путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_21

Veon (до 2017 — VimpelCom Ltd) — глобальний провайдер телекомунікаційних послуг, що базується у Амстердамі. Станом на 2021 рік, це тринадцятий за розмірами оператор мобільної мережі у світі (за кількістю клієнтів). Станом на 2017 рік, джерелом більшої частини виторгу компанії є росія (Beeline), яка згенерувала майже 50 % всього виторгу компанії у 2016 році.

Бренди, що входять до VEON: «Beeline» (у росії, Казахстані, Узбекистані, Грузії, Киргизстані), «Kyivstar» (в Україні), «Djezzy» (у Алжирі), «Jazz» (у Пакистані), «Banglalink» (у Бангладеш). Компанія має 217 мільйонів абонентів у 9 країнах (станом на 2022 рік).

Найбільшим, але не мажоритарним акціонером Veon є група LetterOne, заснована акціонерами Альфа-Груп - підсанкційними путінськими олігархами Михайлом Фрідманом та Германом Ханом.

Станом на жовтень 2020 року структура власності є наступною.

російська бізнес-група Альфа-Групп у сумі володіє 56.2 % (Альфа-Групп володіє офшорними компаніями LetterOne (яка в свою чергу додаткові 8.3 % власності передала їх у 2016 році у Ceon у нідерландську юридичну структуру «Stichting»).

путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_23

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує, що Альфа-Груп перебуває під санкціями у всьому цивілізованому світі, крім України.

Під українські санкції не потрапили семеро російських олігархів, серед яких Лісін, Потанін, Дуров, Міхельсон, Алекперов, а також Міхаіл Фрідман (засновник та акціонер "Альфа-Груп", 6 місце у Forbes) та Алішер Усманов (засновник USM Holdings, 7 місце).

25 лютого Національний банк України повідомив про рефінансування українських банків.

Нещодавно НБУ опублікував список банків, яким було надано рефінансування на строк більше ніж 30 днів за час війни.

«Альфа Банк» отримав 4,5 мільярда гривень. У березні ще 800 мільйонів.

путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_25

Загалом «Альфа Банк» отримав 5,3 мільярда.

За даними порталу "Мінфін", цей банк перебуває на першому місці за обсягом рефінансування НБУ серед недержавних банків, хоча не входить навіть до п'ятірки найбільших банків за розміром активів.

путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_27

За даними аналітичної системи YouControl, АТ «Альфа Банк» входить до групи "Альфа-груп".

путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_29

Ключовими особами даної групи є : Герман Хан, Олексій Кузьмичов, Михайло Фрідман. До пов'язаних осіб входить Петро Авен.

путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_31

За даними аналітичної системи YouControl (отриманими з відкритих державних реєстрів) 32,86 % «Альфа Банку» належить російському олігарху Михайлу Фрідману. Саме його зазначено кінцевим бенефіціарним власником (контролером) АТ "Альфа Банк".

Пов'язані особи АТ "Альфа Банк" перебувають у санкційних списках Європейського Союзу, Великої Британії та Австралії.

путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_33

Накладаючи санкції, в ЄС прямо заявили: Бенефіціар організації - Фрідман Михайло Маратович входить до «Переліку фізичних та юридичних осіб, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України та до яких застосовуються санкції ЄС».

путінські олігархи отримали доступ до інформації про стан здоров'я мільйонів українців_35

Але в санкційному списку РНБО він чомусь відсутній... Питання до Володимира Зеленського та Олексія Данілова : чому акціонери АТ "Альфа Банк" не внесені до санкційних списків РНБО ? Україна не погоджується з висновками ЄС, в нас є особлива думка з цього приводу ? Тоді озвучте її громадянам !

Тобто для США, Європи та Австралії ці люди вороги, а для  НБУ – вони є надійними партнерами, чиї активи потрібно підтримати.

На дев'ятому році війни Україна не тільки фінансуємо путінських олігархів, ми надаємо пов'язаним з ними компаніям інформацію про здоров'я мільйонів українців (разом з контактними телефонами, пов'язаними особами та іншими персональними даними).

Це пряма загроза національній безпеці України !

І Володимир Зеленський та Олексій Данілов не можуть цього не розуміти. Не вводячи санкції проти путінських олігархів Володимир Зеленський свідомо ставить під загрозу життя мільйонів українців.

Замість конфіскації активів росіян в Україні, НБУ фінансує їхній бізнес, і "АльфаБанк" такий не один !

5 серпня НБУ видав кредит рефінансування на суму 60 млн грн строком на рік "Першому інвестиційному банку" (PINbank), що належить громадянину московії Євгену Гінеру.

За даними НБУ, в липні PINbank вже двічі залучав кредити рефінансування на загальну суму 365 млн грн.

До цього PINbank звертався за річним рефінансуванням у травні: 20 травня – на 470 млн грн і 13 травня – на 100 млн грн, а ще раніше у березні: 7 березня – на 300 млн грн і 3 березня – на 200 млн грн.

Чому Володимир Зеленський не вирішив питання з бізнесом путінських олігархів починаючи з 2019 року ? Чому це питання не було вирішено після початку повномасштабного вторгнення московії в Україну ?

Найвеличніший "Лідор" Всесвіту Володимир Зеленський звинувачує партнерів в тому, що вони мало допомагають Україні.

Але Зеленський забуває, що ЄС запровадив санкції проти Михайла Фрідмана та Петра Авена, Германа Хана та Олексія Кузьмичова... а от РНБО України ці санкції не запровадило ! ЄС вважає, що Фрідман : підриває територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України... а Україна так не вважає ?

Саме тому "Останній Бастіон" виступив з ініціативою прийняття Закону про Національну Державу, який визначає Україну як національну державу Українського Народу.

У ці важкі, але певно доленосні для всіх нас часи, маємо нарешті утвердити власний порядок на своїй землі, адже нехтування природним станом речей упродовж останніх 30 років призвело до розмиття навіть декларованих чинним законодавством прав українців.  

Читайте також:
Опінії
Вона особисто була присутня на зустрічі Мєдвєдєва, Бойка, Медведчука в Москві в 2019 році та працювала на Шарія.
17 червня, 18:24
Політика
Позаконституційний хазяїн віників і тряпок з Банкової будує чергові плани.
15 червня, 17:31
Війна
За ці ж кошти можна було захистити значно більше територій.
14 червня, 09:29
Світ
Після призову юнаки не зможуть вступити до вищих навчальних закладів, доки не завершать службу.
13 червня, 18:43
Опінії
На переговорах, судячи з заяви Лаврова, для «представників російської культури в Україні» вимагатимуть обов'язкові квоти в органах влади
13 червня, 17:28
Опінії
Щодо ведення сучасної війни наші сержанти та офіцери, мають самі їхати у країни НАТО та проводити курси.
13 червня, 15:47