Путінський режим шукає прогалини в українському інтернеті, – фахівці Кіберальянсу

ВІЙНА
17 лютого, 12:27
Путінський режим шукає прогалини в українському інтернеті, – фахівці Кіберальянсу

Постійні DDoS-атаки, здійснювані закордонними хакерами на урядові сайти України, коштують Кремлю всього кілька сотень доларів.

Таку думку на своїй Facebook-сторінці виклав фаховий програміст і прессекретар Українського Кіберальянсу на псевдо "Шон Таунсенд", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Він переконує, путінський режим послуговується "чорним ринком", на якому так звана DDoS-"послуга" коштує від кількох десятків американських доларів на годину.

«Насправді ні про які "мільйони" говорити не доводиться. Але як це працює? Дуже просто, спробую пояснити для нетямущих: найбільша база даних у світі – DNS, де зіставлені зрозумілі людям доменні імена, і зрозумілі комп'ютерам IP-адреси. Коли ви вводите в рядку браузера mil крапка gov крапка ua, браузер спочатку звертається до DNS-сервера і запитує, яка адреса цього домену? Сервер відповідає – 104.18.6.221.

Проблема ж у тому, що запит невеликий від 50 байтів, а відповідь велика до 8 кілобайтів (якщо є підтримка eDNS0). Виникає плече до 1:160 (зазвичай буває менше). Відтак той, хто здійснює DDoS-атаку купує сервер, і починає надсилати запити спеціально підібраним й абсолютно легальним DNS-серверам, як відправник вказує адресу жертви (підміна адреси, spoofing, працює не завжди й такі сервери коштують дорожче за звичайні, але не дуже дорого, як вам здається).

"Коробковий" soft для DDoS із красивим web-інтерфейсом для найдурніших кіберзлочинців на "чорному ринку" по факту коштує кілька тисяч доларів. Якщо сервер має гігабіт-підключення, то плече перетворить їх на 20-100 гігабіт сміття в секунду. Кмітливий студент третього курсу напише такий "міст" на коліні безплатно», – зазначив "Шон Таунсенд".

Ураховуючи вищенаведене, зрозуміло, кремлівські спецслужби витрачають на DDoS-атаки бюджетні кошти РФ (щонайбільше $5000 за раз, що для них нічого не вартує – прим. ред.) задля цілеспрямованого розхитування Internet-мережі в Україні, натомість кіберзахист – дороге задоволення.

Для уникнення повного виведення з ладу вітчизняної інформаційно-комунікаційної системи уряд мав би давно залучити патріотично налаштованих знавців у кібергалузі для створення потужного захисту, а не займатися профанацією під назвою "цифрова держава у кишені" від Зе-команди.

Своєю чергою, як раніше інформував "Останній Бастіон", проти України триває масована кібератака, організована хакерами путінського режиму.

Путінський режим шукає прогалини в українському інтернеті, – фахівці Кіберальянсу_1
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Як розпізнати, що ваш комп’ютер або смартфон зламали
22 червня, 14:45
Війна
Закликаємо українців бути обачними та у жодному випадку не відкривати електронні листи, надіслані невідомим вам користувачем!
08 березня, 18:46
Війна
Кібервійна - одна з складових планів наступу ворога
25 лютого, 13:45
Світ
Зазначивши, що їх слід більше всього чекати від РФ.
23 лютого, 14:51
Війна
Їх планують провести весною 2022 року
18 лютого, 10:14
Війна
Немає сумнівів у тому, що за атакою на українські ресурси стоїть саме Росія
16 лютого, 10:17