Радник Блінкена визнав, що США не хочуть перемоги України

ПОЛІТИКА
16.07.2023, 16:51
Радник Блінкена визнав, що США не хочуть перемоги України
Фото: Google

Ветеран американської дипломатії та спеціальних служб Едвард Люттвак переконаний, що Київ цьогоріч підпише мирну угоду з Москвою.

Свої думки вищезгаданий чиновник, який є радником державного секретаря Ентоні Блінкена, висловив під час інтерв'ю для телепрограми "Ost-West", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як і його колега "хитрий лис" геополітики Генрі Кіссинджер пан Люттвак концентровано висловлює думки про Росію та російсько-українську війну, яка не завершиться перемогою для жодної зі сторін конфлікту.

81-річний радник державного секретаря США також згадав, як особисто познайомився із Владіміром Путіним ще на початку 1990-х, коли італійський уряд в особі Сильвіо Берлусконі лобіювати інтереси своїх нафтовиків на Московії.

«Путін був добрий до мене, коли служив у мерії Санкт-Петербурга. Він тоді був ще й бідний. Я відвів його у валютний ресторан і платив за нього. Він пам'ятає таку доброту. Ми говорили з ним німецькою мовою», – заявив Люттвак.

За його словами, Путін – сентиментальний бюрократ із досвідом чекіста, але не справжній диктатор, який легко позбавляється людей зі свого оточення, як робили Адольф Гітлер, Іосіф Сталін, Мао Цзедун, Пол Пот чи Саддам Хусейн.

«Наскільки я можу судити, Путін, навпаки, залишив поруч усіх своїх товаришів по службі та друзів початку кар'єри. Скажімо, брати Ротенберги, родина Патрушевих та інші. Саме через них він лобіює на Заході російський порядок денний. Не буде таємницею, якщо зауважу, що Олаф Шольц та політична верхівка Німеччини хотіли швидкої перемоги Росії над Україною на початку вторгнення. Але склалося так, як склалося.

Водночас ми тут [політики та чиновники Заходу – прим. ред.] не можемо дозволити собі розпаду Росії, інакше зміцніє Китай. Нам потрібно, щоби Росія була здоровою та врівноваженою. Нам потрібно, щоби Росія пережила війну у такому стані, який надав би їй можливості функціонувати далі. Я не поляк, не українець, аби бажати поразки Росії. Поляки ніколи не мали стратегічного мислення. Мати поляків у друзях – це вже проблема. Я переконаний, Росії не дадуть ні перемогти, ні програти, а тому вона не розвалитися, якби того не бажали ті ж українці чи поляки», – пояснив свої міркування Люттвак.

Загалом, як уже сповіщав своїх читачів "Останній Бастіон", жодна дипломатія не закінчує війни, навіть тривалі, а тому РФ повинна програти цю війну, яку підступно розв'язала проти України у 2014 році.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Намагання Білого дому догодити Кремлю зустрічає опір українців. Влада на Печерських пагорбах Києва мусить дослухатися до нашої нації.
25 березня, 14:53
Війна
Технічний збій в IT системі «Укрзалізниці» спричинила масштабна кібератака росіян, які намагалися викликати затримки руху поїздів.
24 березня, 09:39
Війна
російська стратегія хаосу: кібератаки, дезінформація і підтримка популістів
20 березня, 09:15
Політика
Толерантність — це прихована смерть у перспективі із біологічного погляду. Підтверджено століттями українсько-московитської історії.
17 березня, 11:12
Опінії
Пекін не хоче втратити наявну можливість стати новим глобальним гегемоном. Вашинґтон марно сподівається словами зупинити китайські дії.
10 березня, 20:30
Світ
Обернення Вашинґтона радісним обличчям дурня до Москви відновлює географію Холодної війни. Європа знову ділиться на «Східну» і «Західну».
09 березня, 11:45