Директор ЦРУ торгує Україною з головою СВР РФ, – Newsweek

ВІЙНА
15.07.2023, 20:07
Директор ЦРУ торгує Україною з головою СВР РФ, – Newsweek
Фото: Google

Головна таємниця російсько-української війни – це те, скільки та чого не знає американське Центральне розвідувальне управління.

Про це у своєму ґрунтовному матеріалі-розслідуванні на шпальтах видання "Newsweek" стверджує впливовий журналіст Вільям Аркін, дотичний до керівництва Демократичної партії США.

На початку сам автор уточнює, що джерелом статті стали його особисті залаштункові розмови з більше ніж дюжиною високопоставлених офіцерів розвідки, збройних сил, експертів, офіційних осіб.

Перша та головна теза американського журналіста-розслідувача, яка потім багаторазово відтворюється, – провал ЦРУ у своїй основній – розвідувальній – діяльності.

«Агентство також не впевнене як у думках та намірах Володимира Зеленського, так і щодо Владіміра Путіна. І оскільки російський лідер стикається з найбільшою проблемою після невдалого заколоту, Управління намагається зрозуміти, що робитимуть обидві сторони… ЦРУ не розуміє, як Путін діятиме надалі в цій війні... І вони [всі співрозмовники "Newsweek" – прим. ред.] не заперечували, що над головним завданням ЦРУ – дізнатися, що діється в головах керівників Росії та України, – Агентству довелося попрацювати... За атакою на Керченський міст був ще більш дальній удар по базі російських бомбардувальників в Енґельсі, майже за 700 миль від Києва. ЦРУ заздалегідь не знало про жодну з цих атак», – зазначає Вільям Аркін.

Як колишній посол на Росії директор ЦРУ Бьорнс має особливий вплив у президентській адміністрації Джозефа Байдена щодо України, він особисто сповіщав Білий дім про нарощування військового потенціалу РФ весною і восени 2021 року.

«За 3 місяці до вторгнення, Байден відправив Бьорнса до Москви, щоби попередити Кремль про наслідки будь-якої атаки. Хоча російський президент зневажливо поставився до емісара Байдена, залишившись у своїй резиденції в Сочі на Чорному морі, за 800 миль від нього, він все ж таки погодився поговорити з Бьорнсом по секретному кремлівському телефону. За іронією долі зустріч пройшла дуже успішно... Тож, попри те, що Росія вдерлася в Україну, дві країни змогли ухвалити перевірені та вірні правила дорожнього руху. Адміністрація Байдена пообіцяла, що США не воюватимуть безпосередньо і не вимагатимуть зміни режиму. Росія обмежить свій напад територією України й діятиме відповідно до негласних, але добре зрозумілих принципів секретних операцій», – додає Вільям Аркін.

Наближений до керівництва Демократичної партії США журналіст-розслідувач також наводить спільно узгоджені Бьорнсом і його російським vis-à-vis Сєргєєм Наришкіним "глобальні червоні лінії" (тобто, основні правила проведення ворожого вторгнення в Україну – прим. ред.), які полягають у: продовженні здійснення звичайних операцій розвідки, відмові від атак на керівників обох сторін (не України) і відмову від атак на дипломатів обох сторін (не України).

«Росіяни загалом дотримуються правил, узгоджених ними з Бьорнсом. Однак, щойно російські війська увійшли до України, США довелося швидко змінити свої підходи. ЦРУ, як і решта розвідувальної спільноти Америки, неправильно оцінило військові можливості Москви та стійкість Києва, оскільки російські війська не змогла взяти українську столицю, як очікувалося за лічені дні. Іншими словами, правила, вироблені двома "високими сторонами" під час візиту Бьорнса до Москви 2-3 листопада 2021 року, зокрема його розмова з Путіним, включали захоплення Києва російськими військами. Однак коли цього не сталося, і коли з'ясувалося, що ЦРУ провалилося зі своїми оцінками та очікуваннями щодо вторгнення, адміністрації Байдена довелося терміново змінювати й свою політику.

До липня минулого року стало зрозумілим, що дії обох сторін звелися до тривалої війни. У міру того, як характер війни змінився, дії Вашинґтона змістилися з дуже публічного та символічного розгортання військ у Європі для "стримування" подальших дій росії на надання зброї для підтримки боєздатності України. Перед лицем вмілого публічного лобіювання Володимира Зеленського Білий дім повільно і неохоче погоджувався постачати якіснішу і далекобійнішу зброю, зброю, яка теоретично може загрожувати російській території й, таким чином, загравати з ескалацією, що досі викликає побоювання», – висновує Вільям Аркін.

Загалом, як уже сповіщав своїх читачів "Останній Бастіон", наступні пів року в Україні будуть "критичними", оскільки такий невтішний прогноз зробив директор ЦРУ Бьорнс.

Читайте також:
Світ
У разі успіху ця програма значно розширить можливості американського уряду і військових
16 березня, 19:00
Політика
Рівно 20 років тому Марк Цукерберґ разом з однокурсниками створили найбільшу соціальну мережу. Вона була покликана єднати людей у світі.
08 березня, 06:00
Опінії
Українським захисникам не слід чекати на ракети дальньої дії німецького виробництва. Як і на відправлення солдатів Бундесверу.
06 березня, 13:45
Кримінал
Затримано 7 підозрюваних у передачі інформації ізраїльській спеціальній службі. Фігурантами виявилися громадяни Турецької республіки.
06 березня, 08:27
Війна
Telegram – секретний інструмент російських спецслужб
03 лютого, 13:35
Війна
Заборона стосується не тільки робочих комп'ютерів, а й особистих пристроїв аналітиків.
29 січня, 15:40