Ракетна атака на Польщу

СВІТ
16.11.2022, 09:31
Ракетна атака на Польщу

Американські чиновники не виключають, що ракета, яка впала у Польщі, могла бути українською

У МЗС Польщі підтвердили, що ракета, яка впала на території країни, була російського виробництва.

Міністерство закордонних справ викликало посла рф для роз‘яснень.

Президент Польщі Дуда прокоментував падіння ракети на території країни:

  • Ракета впала за шість кілометрів від польсько-українського кордону. Вона, «швидше за все», була російського виробництва, однак «на даний момент чітких доказів, хто випустив ракету, немає», сказав Дуда. Водночас напередодні МЗС Польщі офіційно заявило, що ракета була саме російською.
  • «Після серії міжнародних консультацій запевняю, що США охороняють безпеку Республіки Польща та всього Альянсу». За словами Дуди, Байден заявив, що надасть підтримку у вигляді американських експертів.
  • «Дуже ймовірно», що посол Польщі при НАТО вимагатиме використати Статтю 4, тобто консультації з боку членів Альянсу, 16 листопада на засіданні в штаб-квартирі НАТО.
  • «Поки що можемо сказати, що це одиничний інцидент і немає ніяких ознак того, що таке траплятиметься й надалі», — сказав Дуда. Він додав, що безпеку країни посилили, «солдати перебувають в готовності».

За попередньою інформацією, немає підтвердження, що ракета, яка впала в Польщі, була випущена з росії - заявив президент США Джо Байден.

"Є попередня інформація, яка заперечує це. Я не хочу цього говорити, поки ми не розслідуємо все. З точки зору траєкторії малоймовірно, що її було випущено з росії, але ми подивимося", — сказав президент США.

Після розслідування інциденту країни G7 ухвалять колективне рішення щодо наступних кроків.

Троє американських посадовців, на умовах анонімності повідомили агентству, що попередні оцінки свідчать про те, що ракета, яка впала на території Польщі і призвела до загибелі двох людей, могла бути ракетою, яку українська ППО випустила для збиття російської.

Про це повідомляє Associated Press.

Водночас варто зауважити, що ця інформація суперечить іншому анонімному коментарю із США про те, що російські ракети у вівторок 15 листопада перетнули кордон Польщі.

Турецький лідер Реджеп Тайїп Ердоган не вважає, що падіння ракети у Польщі має стосунок до росії.  

"Я маю поважати заяву росії. Для нас важливо, що росія сказала: "Ця справа не має до нас ніякого відношення". Заява Байдена про те, що ракети не російського виробництва, показує, що це не має нічого спільного з росією. Розслідування має важливе значення", - заявив Ердоган.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг збирає 16 листопада послів країн-членів альянсу на екстрену нараду для обговорення подій у Польщі.

Про це повідомила офіційний представник НАТО Оана Лунгеску

"Генеральний секретар завтра вранці в Брюсселі проведе екстрену нараду послів країн НАТО, щоб обговорити цей трагічний інцидент", - сказала Лунгеску.

Нагадуємо, у Польщі сталися вибухи на території Грубешовського повіту Люблінського воєводства, в результаті яких загинуло двоє людей. За неофіційною інформацією, це сталося внаслідок падіння російських ракет.

Читайте також:
Політика
Гжегож Браун продемонстрував, що у Польщі не місце чужинським символам.
13.12.2023, 09:44
Світ
Польський Сейм обрав лідера «Громадянської коаліції» Дональда Туска новим прем'єр-міністром країни.
11.12.2023, 20:03
Світ
Xs зможе цей уряд отримати у Сеймі вотум довіри?
28.11.2023, 06:45
Світ
Бездіяльність ЗЕкоманди у боротьбі з корупцією це цвях до домовини. Ваш український цвях.
22.09.2023, 06:35
Світ
Тривали роботи з встановлення електронних засобів охорони кордону - датчиків руху та камер стеження.
18.01.2023, 13:05
Економіка
Йдеться про майже половину нового іноземного бізнесу в країні
11.01.2023, 12:18