Ракетний двигун на термоядерному синтезі доправить людей на Марс за лічені дні

01.07.2022, 20:32
Ракетний двигун на термоядерному синтезі доправить людей на Марс за лічені дні
Фото: Twitter

Здолати відстань завдовжки 55 мільйонів кілометрів у космічному просторі менше ніж за тиждень можна буде завдяки унікальному кораблю.

Про це свідчать результати дослідження професора, доктора наук Фатіми Ебрагімі, оприлюдненого у фаховому виданні "Princeton Innovation", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Виходячи з її теоретичної розробки, для швидкого просування у міжпланетному просторі необхідно спорудити ракету із впаяним двигуном на основі термоядерного синтезу.

Ракетний двигун на термоядерному синтезі доправить людей на Марс за лічені дні_1

«Я пропоную використовувати магнітні поля для викиду частинок плазми – електрично зарядженого газу – у космічний вакуум. Нагадаю що згідно з другим і третім законами Ньютона, збереження імпульсу означатиме, що ракета або корабель рухатиметься вперед зі швидкістю, у 10 разів вищою, ніж аналогічні пристрої сьогодні. Уявіть, завдяки магнітним полям одна така ракета корабель досягатиме швидкості у 20 км/с. Власне нова конструкція прискорить рух за допомогою магнітного перез'єднання», – коментує своє дослідження доктор наук Фатіма Ебрагімі.

Важливо врахувати, що ядерний синтез – це надпотужна сила, яка рухає Сонце та інші, подібні йому зірки, а отже поєднує легкі елементи у формі плазми (гарячого, зарядженого стану матерії, що складається з вільних електронів і атомних ядер) для генерування величезної кількості енергії.

Цей процес спостерігається у всьому Всесвіті, але найбільше людство може спостерігати за ним через телескопи та супутники на поверхні нашого єдиного світила.

Інноваційна концепція пані Фатіми Ебрагімі наголошує на тому, що потужність термоядерного синтезу космічні кораблі чи ракети будуть застосувати під час старту (відриву від земної поверхні) та наступного виходу на орбіту задля подолання сили тяжіння.

«Сьогодні подорож на великі відстані у міжпланетному просторі займає якщо не місяці, то роки, оскільки питомий імпульс хімічних ракетних двигунів дуже низький. Причина полягає у тому, що кораблю потрібен час для того, аби набрати швидкість і здолати тяжіння. Але якщо ми створимо двигуни, засновані на магнітному перез'єднанні, то, ймовірно, зможемо виконувати далекі місії за коротший проміжок часу. Я думаю, йдеться про дні-тижні. Скажімо, до Місяця відстань становитиме кілька годин, а до Марса – заледве дві доби», – зауважує дослідниця.

Фатіма Ебрагімі підкреслила, що запропонована концепція нового космічного двигуна походить безпосередньо з її наукових розробок у галузі енергії термоядерного синтезу.

«На проведення такої роботи мене надихнули праці попередників, які роками переконували фізиків світу на важливості термоядерного синтезу. І це без перебільшення перший випадок, коли плазмоїди та повторне з'єднання були запропоновані для космічної тяги. Власне, наступним кроком для мене і нашої команди є ​​створення прототипу такого двигуна», – підсувала професор Принстонського університету.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", що українські космічні агенції можуть допомогти європейським продовжувати вивчати всесвіт разом.

Читайте також:
Світ
В одному з найбільших оновлень ChatGPT, OpenAI запустила два нових способи взаємодії зі своїм застосунком
вчора, 09:34
Світ
Майбутнє, яке раніше вважалося науковою фантастикою, нарешті стало дійсністю і країна висхідного Сонця доводить це на практиці.
08 вересня, 18:16
Життя
Це має потенціал не тільки покращити виявлення генетичних захворювань, але й змінити наше розуміння генетичного різноманіття нашого виду
08 серпня, 14:22
Політика
Унікальне протимінне взуття під назвою "Павук" розпочали випускати у цехах Українського ресорного центру на Харківщині.
30 липня, 20:07
Світ
Небесний простір від Каспійського моря до моря Егейського тепер під надійним і міцним турецьким куполом із назвою "HAKİM".
20 червня, 20:27
Світ
Біоінженери зі стартапу "Cortical Labs" у місті Мельбурн взялися за впровадження радикальної ініціативи загальною вартістю $10 мільйонів.
21 квітня, 20:33