Рефат Чубаров запропонував переформатувати автономний статус Криму

ВІЙНА
25.10.2022, 10:12
Рефат Чубаров
Рефат Чубаров

Крим має стати національно-територіальною автономією у складі України.

Голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на саміті "Кримська платформа" у Загребі запропонував внести зміни до Конституції щодо статусу Криму як національно-територіальної автономії у складі України.

"Ми маємо внести зміни до Конституції України, де чітко визначити кримську автономію як автономію, яка створена за національно-територіальною ознакою, як форма самовизначення корінного народу Криму - кримськотатарського", - сказав Рефат Чубаров на дискусійній панелі "Реінтеграція окупованих територій та гарантії неповторення російської агресії" у межах Першого парламентського міжнародного саміту "Кримська платформа" у Загребі у понеділок, повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що, згідно з Конституцією України, Крим є автономією, але необхідно переформатувати цей статус, "нарешті треба визначитися із суб'єктом самовизначення у Криму, із джерелом, якщо хочете, кримської автономії, і цим джерелом є невід'ємне право корінного народу цього півострова на самовизначення у складі незалежної української держави".

Чубаров зазначив, що через такий механізм, через самовизначення корінного народу необхідно одночасно вирішувати питання зміцнення "українськості української держави, частини нашої державної території та забезпечення прав людини незалежно від її етнічної чи релігійної приналежності".

вибір редакції
Читайте також:
Війна
У декількох містах тимчасово окупованого Криму сьогодні лунали вибухи. Очевидці стверджували про «прильоти» по інфраструктурі окупантів.
04 січня, 18:45
Війна
У тимчасово окупованому Севастополі 62-річна місцева мешканка намагалася підпалити будівлю російського військкомату.
13.11.2023, 18:03
Війна
Захід і північ Кримського півострову посилено укріплюється ворогом. Раніше Джанкой, а тепер Євпаторію насичують окупантами в одностроях.
07.11.2023, 15:37
Війна
Окупанти везуть застарілі засоби ППО, бо їм не вдається закрити свої військові об'єкти в Криму.
01.10.2023, 08:06
Війна
Російські офіцери допомогли навести ракети на штаб Чорноморського флоту
26.09.2023, 10:33
Війна
У ГУР повідомили про ліквідацію 9 окупантів у штабі флоту. Серед поранених російські генерали.
23.09.2023, 06:15