Рекордне завищення цін для фортифікацій на Миколаївщині

ВІЙНА
14 червня, 09:29
Рекордне завищення цін для фортифікацій на Миколаївщині

За ці ж кошти можна було захистити значно більше територій.

В кошторисах Миколаївської ОВА завищені ціни практично на всі будматеріали для зведення фортифікаційних споруд. Це саме та корупція, яка вбиває, адже на ті самі гроші можна було захистити більше територій і людей.

Про це заявив журналіст-розслідувач, співзасновник проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов в інтерв’ю «УП».

«Віталій Кім пустився берега. Ми з’ясували, що у фортифікаційних кошторисах Миколаївської адміністрації були найдорожчі колоди по всій Україні.

Найдорожчі від усіх облдержадміністрацій, у два рази дорожчі, ніж у тих скандальних закупівлях Харкова.

І це мається на увазі ціна колод без доставки. Нагадаю, кошториси, фортифікаційні підряди Миколаївської ОВА мають загальний розмір пів мільярда гривень. І в тих кошторисах ми бачили завищені ціни фактично на всі будматеріали, які використовувались для фортифікацій», – заявив Юрій Ніколов.

За його словами, настільки завищені ціни – лише в обладміністрації Віталія Кіма.

«Аж так відзначитись зуміла тільки Миколаївська обладміністрація і ще трохи поруч – Волинська. Решта обладміністрацій, які ми аналізували – загалом в нас було в переліку 10 замовників фортифікацій – мали набагато пристойніші ціни. Тобто можна казати про те, що в сім’ї не без урода. Не всі хворі, а знайшлося одне пацавате дитя. От така біда», – зазначив Ніколов.

Він наголосив, що, якби ціни не були завищені, набагато більше територій могли б бути захищеними.

«Це не дитсадочок десь у тилу відремонтувати-притирити. Це про фортифікації. Питання в тому, що на одну й ту саму суму маємо менше фортифікацій, ніж могли. А потім виходить така дичина, як на Харківщині, що всі дивуються: «Рашисти наступають, а де наші фортифікації?» - «А грошей не хватило». А виявляється, що фортифікацій могло бути на ті самі гроші просто більше. Більше територій захищено. Оце та сама корупція, яка вбиває. В чистому вигляді», – підкреслив Юрій Ніколов.

Журналіст вважає, що цими питаннями мали б зацікавитися Державна аудиторська служба, Національна поліція та НАБУ. Проте влада не реагує на такі викриття.

«Про жодне кримінальне провадження по цьому я досі нічого не знаю», – заявив Ніколов.
Читайте також:
Політика
Це диверсія, навмисна шкода, знищення економіки, намагання очистити територію від людей?
вчора, 09:35
Опінії
Усі ці довгі й безглузді розмови про НАТО — це все димова завіса, що маскує неефективність національної української політики безпеки.
13 липня, 16:20
Війна
Закупівлі продуктів харчування для військових останнім часом почали все частіше набирати рис скандальності.
13 липня, 08:32
Позиція
А полтавські поліцейські сумлінно захищають не національні інтереси, а інтереси так званих фунтів «Газпрому».
11 липня, 10:38
Опінії
Польща готова закрити небо над Україною: що означає нова безпекова угода?
10 липня, 15:00
Опінії
Неможливо отримати перемогу під керівництвом зрадників. Але, їжаки плакали, кололись, але вперто продовжували займатися коханням.
06 липня, 10:20