Рекордне завищення цін для фортифікацій на Миколаївщині

ВІЙНА
14.06.2024, 09:29
Рекордне завищення цін для фортифікацій на Миколаївщині

За ці ж кошти можна було захистити значно більше територій.

В кошторисах Миколаївської ОВА завищені ціни практично на всі будматеріали для зведення фортифікаційних споруд. Це саме та корупція, яка вбиває, адже на ті самі гроші можна було захистити більше територій і людей.

Про це заявив журналіст-розслідувач, співзасновник проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов в інтерв’ю «УП».

«Віталій Кім пустився берега. Ми з’ясували, що у фортифікаційних кошторисах Миколаївської адміністрації були найдорожчі колоди по всій Україні.

Найдорожчі від усіх облдержадміністрацій, у два рази дорожчі, ніж у тих скандальних закупівлях Харкова.

І це мається на увазі ціна колод без доставки. Нагадаю, кошториси, фортифікаційні підряди Миколаївської ОВА мають загальний розмір пів мільярда гривень. І в тих кошторисах ми бачили завищені ціни фактично на всі будматеріали, які використовувались для фортифікацій», – заявив Юрій Ніколов.

За його словами, настільки завищені ціни – лише в обладміністрації Віталія Кіма.

«Аж так відзначитись зуміла тільки Миколаївська обладміністрація і ще трохи поруч – Волинська. Решта обладміністрацій, які ми аналізували – загалом в нас було в переліку 10 замовників фортифікацій – мали набагато пристойніші ціни. Тобто можна казати про те, що в сім’ї не без урода. Не всі хворі, а знайшлося одне пацавате дитя. От така біда», – зазначив Ніколов.

Він наголосив, що, якби ціни не були завищені, набагато більше територій могли б бути захищеними.

«Це не дитсадочок десь у тилу відремонтувати-притирити. Це про фортифікації. Питання в тому, що на одну й ту саму суму маємо менше фортифікацій, ніж могли. А потім виходить така дичина, як на Харківщині, що всі дивуються: «Рашисти наступають, а де наші фортифікації?» - «А грошей не хватило». А виявляється, що фортифікацій могло бути на ті самі гроші просто більше. Більше територій захищено. Оце та сама корупція, яка вбиває. В чистому вигляді», – підкреслив Юрій Ніколов.

Журналіст вважає, що цими питаннями мали б зацікавитися Державна аудиторська служба, Національна поліція та НАБУ. Проте влада не реагує на такі викриття.

«Про жодне кримінальне провадження по цьому я досі нічого не знаю», – заявив Ніколов.
Читайте також:
Політика
За словами міністра оборони, 2 млн українців ухиляються від мобілізації. Ще понад 200 тисяч перебувають у СЗЧ.
вчора, 16:04
Позиція
В історії кожної держави настає момент істини. Для України цей момент – зараз.
12 січня, 16:25
Війна
Дубінський, що привів Зеленського до влади, прокоментував у створення фонду відновлення України.
12 січня, 15:17
Політика
За відставку Малюка проголосувало 7 членів комітету, ще 6 висловилися проти і двоє утрималися.
12 січня, 14:45
Війна
Як новий голова Дніпропетровщини Ганжа «освоював» мільйони в поліції.
11 січня, 16:18
Політика
Українці мовчать. Держава втрачає основні активи.
11 січня, 07:05