Репортажі з-за Кобищанських парканів: агов, партіє, ти є?

ПОЛТАВА
16.07.2018, 09:49

Репортажі з-за Кобищанських парканів: агов, партіє, ти є?_1

Репортаж 24: агов, партіє, ти є?

Перечитавши пояснення полтавських партійних лідерів, чому їхні представники проігнорували засідання територіальної виборчої комісії з приводу перевірки поданих виборцями голосів за відкликання депутатів міськради, дійшли висновку – подібного штибу партії дискредитують саме поняття громадянського суспільства. Повна, абсолютна безвідповідальність!

Наші місцеві вожді зробили черговий, замашистий крок до втрати довіри громадян до їхніх кишенькових і буцімто ідеологічних партійок. За великим рахунком, особливої віри до них полтавці ніколи не виявляли – ласі до гречки-цукру-пігулок специфічні електоральні маси реально велися на мажоритарні схеми так званого волевиявлення. На наш погляд, саме цим – розумінням фактичної сили виборчих методик – пояснюється ставка лідера місцевого БПП Андрія Матковського на мажоритарні механізми завоювання влади(«Моя позиція — в радах мають бути мажоритарники, які б відповідали перед своїми виборцями, а не перед партіями,» − А. Матковський), попри його вибачливий пасаж у бік демократичних цінностей і європріоритетів (https://poltava.to/news/ 47590/). Дядька на Кобищанах справді не зачепить жонглювання пана Андрія аргументами на користь єдиних списків чи процедури відкликання партійних повпредів з міськради, дядькові пігулки подавай.

Нас же заскочила зверхньо-зневажлива позиція лідерів партійних комірчин (гляньте, як влучно подає Перекладач Google варіант російського слова «ячейка»!) до своїх обов'язків організаторів-комірників! партійних мас.

Атож, на засідання Полтавської територіальної виборчої комісії, яка нещодавно розглядала вкрай важливе для міської ради питання процедури відкликання шести депутатів-перекинчиків, а, відтак, і можливого переформатування ради, з різних причин не з'явилися вісім членів. І якщо можна прийняти пояснення голови Полтавської обласної організації партії «УКРОП» Сергія Соловщодо відсутностіїхньогопредставника Олександра Кальяна – чоловік не прогнозував загострення політичної ситуації, задовго до розбірок придбав путівку і відбув до Одеси реалізовувати право громадянина на відпочинок, то до решти відсутніх на засіданні членів ТВК є запитання.

Голова Полтавського міського осередку партії «Опозиційний блок» Володимир Гриценко відсутність своїх комісарів Людмили Медяник і Наталії Ставицької обґрунтував новітнім прочитанням демократичних принципів. Щодо «Опозиційного блоку», то навіть на наших Кобищанах це чуже українству угрупування ще з часів його попереднього найменування − «Партія регіонів» − якоюсь підтримкою похвалитися не могло за визначенням. Тому й оце Гриценкове: «У нас в «Опозиційному блоці» такого поняття, як «позиція партії», немає. Ми не впливаємо на думку наших членів. Вони особисто приймають рішення, з нами не радяться, я їм порад теж не надаю. У нас в партії демократія. Кожна людина приймає рішення сама за себе. Вони за себе відповідають, а я за себе», вкотре утвердило краян в істинності народної мудрості: аби болото, а жаби наскачуть.

Свободівцю Вікторові Синягівському виконати священний громадський обов'язок завадили перебої у наданні послуг національними операторами мобільного зв'язку. За люб'язно наданою керівником Полтавської міської організації ВО «Свобода» Юліаном Матвійчуком інформацією саме напередодні засідання ТВК Вікторові, котрий необачно залишив зону досяжності Київстару та Водафону і порав город у сільській глибинці, ніхто не зміг дотелефонуватися. У рейку би вдарили, чи що.

Невдалу спробу завуалювати свій радикальний популізм зробив голова фракції РПЛ у Полтавській обласній раді Руслан Рогов. Цей, даруйте, комірник виправдовує РПЛ-представницю Анну Галенко у ТВК Полтави … недолугою політикою влади у сфері зайнятості! «В Анни зміна з 8 ранку до 10 вечора. На комісію її не відпустило керівництво. Зараз працевлаштуватися не просто, а за збори ТВК ніхто не платить». Звертаємо увагу пана Рогова на елементарну вимогу Конституційного права України (зокрема, його розділу щодо Гарантій та захисту прав місцевого самоврядування) створення умов, які унеможливлювали би будь-які порушення прав і законних інтересів місцевого самоврядування з боку органів державної влади, підприємств, організацій тощо, а також органів і посадових осіб місцевого самоврядування. Немає базової правової освіти – розкрий, комірниче, підручник і не соромся.

Оригінальне бачення партійних завдань та внутрішніх взаємозв'язків у ВО «Батьківщина» оприлюднив депутат Полтавської міської ради Олег Бєлоножко. Пан приміряв на себе тогу римської мотрони (ці пані носили чоловічий одяг) і з вигуком «Дружина Цезаря – поза підозрами!» навідріз відмовився вказати місце перебування партійних представниць Валентини Ляховської та Миколи Усатого. Підозрюємо, що комісари перейшли на нелегальне становище, бо у голови постійної комісії Полтавської міськради з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму Олега В'ячеславовича ніякого «з ними зв’язку немає». Можливо, щоби не брати участі у шабаші (саме цей термін вживає депутат-батьківщинець стосовно засідання ТВК), переховуються на туристичній базі?

Унеможливити подальше, небажане для себе розгортання шабашу партійні комірники можуть ще декількома способами: купівлею фальшивого висновку томографа про засмічення правої/лівої півкулі головного мозку у члена територіальної виборчої комісії, участі члена у волонтерській допомозі рятування тайських школярів спелеологами Ілона Маска, негайним викликом на саміт Трамп-Путін, недоречним приступом діареї чи банальним розряджанням акумулятора смартфона. Спостерігаймо.

Вадим Демиденко


Автор : Вадим Демиденко
вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
вчора, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
вчора, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28