Режисер Іллєнко показав полтавцям свою «Толоку»

ПОЛТАВА
24.09.2021, 13:21
Режисер Іллєнко показав полтавцям свою «Толоку»
Фото: Facebook

22 вересня у Полтаві за ініціативи міського осередку "Просвіта" відбулася кінопрем'єра нової стрічки Михайла Іллєнка.

Про це повідомили безпосередні учасники перегляду фільму "Толока" в одній із публічних спільнот у Facebook, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що після показу присутні змогли також обговорити сюжетну лінію та гру акторів із режисером, який своєю чергою відповів на численні запитання глядачів.

«В основі стрічки – балада Тараса Шевченка "У тієї Катерини…", а це 66 рядків про те, як Катерина не одне століття чекає на кохану людину з полону. Жінка не старіє і не втрачає надію, вона красива і сильна, готова віддати все заради лише одного – побачити коханого. Щоразу, яке б лихо не пронеслось і не зруйнувало її домівку, знову і знову знаходить сили піднятись і жити. Коли я її прочитав, то подумав, що це ж вірш про хату. Так почався сценарій. Шевченко – актуальний поет і дозволив пофантазувати. І цей сюжет привів фільм у наші дні», – коментує своє творіння Михайло Іллєнко.

Відомий вітчизняний режисер додає, що феномен толоки є певною стратегією виживання України, таємною зброєю проти воєн, Голодомору, репресій, руйнування українського села, Чорнобиля.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у Ніжині відбудеться конференція пам'яті ерзянського діяча Анатолія Рябова.

Читайте також:
Мистецтво
Зібрані під час фестивалю гроші спрямують на підтримку поранених воїнів-кінематографістів, а також української кіноіндустрії
31 липня, 14:32
Мистецтво
Український фільм "Мати Апостолів" Зази Буадзе отримав нагороду за найкращий фільм і найкращу режисуру на Calella Film Festival в Іспанії
18.10.2021, 11:30
Мистецтво
Документальний фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” отримав головну нагороду на фестивалі документального кіно MajorDocs
10.10.2021, 14:30
Життя
Моніка Анна Марія Беллуччі народилася в італійському місті з багатою історією - Чітта-ді-Кастелло.
26.06.2021, 18:01
Життя
Кобі Смолдерс - канадська актриса, яка стала відомою завдяки ролі Робін Щербацьки в комедійному серіалі «Як я зустрів вашу маму».
25.06.2021, 18:35
Політика
Як проходило фільмування другого сезону можна подивитися зазирнувши за лаштунки знімального майданчика.
21.03.2021, 11:34