Режисер Іллєнко показав полтавцям свою «Толоку»

ПОЛТАВА
24.09.2021, 13:21
Режисер Іллєнко показав полтавцям свою «Толоку»
Фото: Facebook

22 вересня у Полтаві за ініціативи міського осередку "Просвіта" відбулася кінопрем'єра нової стрічки Михайла Іллєнка.

Про це повідомили безпосередні учасники перегляду фільму "Толока" в одній із публічних спільнот у Facebook, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що після показу присутні змогли також обговорити сюжетну лінію та гру акторів із режисером, який своєю чергою відповів на численні запитання глядачів.

«В основі стрічки – балада Тараса Шевченка "У тієї Катерини…", а це 66 рядків про те, як Катерина не одне століття чекає на кохану людину з полону. Жінка не старіє і не втрачає надію, вона красива і сильна, готова віддати все заради лише одного – побачити коханого. Щоразу, яке б лихо не пронеслось і не зруйнувало її домівку, знову і знову знаходить сили піднятись і жити. Коли я її прочитав, то подумав, що це ж вірш про хату. Так почався сценарій. Шевченко – актуальний поет і дозволив пофантазувати. І цей сюжет привів фільм у наші дні», – коментує своє творіння Михайло Іллєнко.

Відомий вітчизняний режисер додає, що феномен толоки є певною стратегією виживання України, таємною зброєю проти воєн, Голодомору, репресій, руйнування українського села, Чорнобиля.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у Ніжині відбудеться конференція пам'яті ерзянського діяча Анатолія Рябова.

Читайте також:
Мистецтво
«Рішення піти» є, безперечно, одним і унікальних стрічок останніх років. Його творець — південнокорейський режисер і геній кіно Пак Чхан Ук.
14 листопада, 14:47
Мистецтво
Загалом фільм показали на понад 40 фестивалях у 25 країнах світу.
09 червня, 09:08
Мистецтво
Український фільм «Будинок зі скалок» програв у боротьбі за «Оскар» фільмові про "кримнашиста" Олексія Навального
13 березня, 13:35
Мистецтво
В кінотеатрах України «Аватар: Шлях води» з’явиться наприкінці року – 15 грудня.
02.11.2022, 17:20
Мистецтво
Зібрані під час фестивалю гроші спрямують на підтримку поранених воїнів-кінематографістів, а також української кіноіндустрії
31.07.2022, 14:32
Мистецтво
Український фільм "Мати Апостолів" Зази Буадзе отримав нагороду за найкращий фільм і найкращу режисуру на Calella Film Festival в Іспанії
18.10.2021, 11:30