РФ і проїдання совєцького спадку ВПК

ВІЙНА
05 вересня, 07:21
РФ і проїдання совєцького спадку ВПК

Під час повномасштабної війни з 24.II.2022, неозброєним оком став помітний дисбаланс між наявною і заявною силою російських окупантів.

Так звана "друга армія світу" виявилася в усіх сенсах картонною. Безумовно, для беззбройних мирних мешканців навіть сраний Т-62 – це страшна і смертоносна зброя.

Проте от у військовому плані... У військовому плані, всі справді розвинені армії світу побачили істинну сутність тих, хто погрожував НАТО та волав про повернення Альянсу на кордони 1997 року.

Зараз, на сьомому місяці повномасштабної війни неміч російської армії в загальному розумінні немочі – видна вже не тільки професійним військовим, експертам та аналітикам, а й пересічним громадянам. Однак звідки ж вона взялася, тá неміч?

А все просто: після краху СССР, росія, замість того аби займатися модернізацією власних збройних сил – почала дикий розпродаж зброї та техніки як офіційним структурам і державам, так і збройним "баронам", на кшталт Юрія Бута. А паралельно проплачувала внутрішню, та головне зовнішню пропаганду з чіткою лінією «потужної та непереможної російської армії».

У принципі, "першою ластівкою", на яку мав би звернути увагу Цивілізований Світ, мала б стати Перша Чеченська Війна, де російська армія, не дивлячись на знищення нею Джохара (Грозного), ганебно капітулювала і підписала Хасавюртські угоди. Та ніхто увагу не звернув...

Проте повернемось у наші реалії: розкрадена та знищена російська армія, до того ж з совєцькою системою командування та планування, увірвалася в Україну. Як на машині часу XX століття увірвалося у XXI-ше.

Грохот і сморід СССР заполонив частину Українських земель. Совкове бачення та ідеологія намагалися пустити свої пазурі у сучасні душі, "чехословацька стінка" хотіла заполонити собою "open space".

Тá все це зіткнулося з сучасністю: сучасним озброєнням, сучасними військовими підходами, рішеннями, командуванням і плануванням, а головне – сучасним світом, який глибоко і давно вкорінився в Україні. Хтось скаже: «Так тю! В Україні теж більшість зброї було продано, перепродано, вкрадено та знищено! А те, що було на 24.II.2022 – здебільшого теж совєцький спадок, який просто не встигли прожрать».

Однак, утім повномасштабна війна дала нашій армії шанс на відродження, наші збройні сили почали повний перехід на стандарти НАТО, а знищена росіянами цивільна інфраструктура буде відбудована за останніми зразками сучасної світової архітектури. А от у РФ та її армії шансів на відродження немає, і ніколи не буде!

Висновок: не їж те, що стане тобі поперек горла! Україна це засвоїла – РФ ні. Хто подавиться і задихнеться – питання риторичне.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Світ
Рейси відбуваються ледь не кожного дня
28 листопада, 10:18
Опінії
Як можна не почути смороду сірководню від «глибинного мулу», піднятого з мокшанського дна нащадками достоєвських, пушкіних і толстих?
25 листопада, 15:27
Війна
Співрозмовники видання The Guardian переконані, що окупанти позбувались трупів власних солдатів, спалюючи їх на сміттєзвалищі
22 листопада, 10:43
Війна
Раніше депутати скоротили витрати на роботу в округах на 100 млн рублів (приблизно 60,7 млн грн) спрямувавши гроші на мобілізованих
20 листопада, 14:18
Війна
На росії різко зменшилося число ув'язнених
19 листопада, 10:38
Війна
Єдинорос сам звернувся до лікарні під приводом «проблем з ногою»
18 листопада, 18:25