рф обговорює з Китаєм будівництво підводного тунелю, що з’єднає її територію з Кримом — WP

ВІЙНА
24.11.2023, 13:45
рф обговорює з Китаєм будівництво підводного тунелю, що з’єднає її територію з Кримом — WP

Вартість такого тунелю може становити $5 мільярдів.

російські та китайські бізнесмени, пов’язані з урядом, наприкінці жовтня таємно почали обговорювати будівництво підводного тунелю, що з’єднає територію росії з тимчасово окупованим Кримом. росіяни хочуть бути захищеними від атак з боку України.

Про це пише The Washington Post, посилаючись на перехоплені електронні листи, надані виданню неназваними українськими офіційними особами.

Видання стверджує, що перевірило автентичність повідомлень, посилаючись на реєстраційні документи компаній, які свідчать про те, що російсько-китайський консорціум за участю осіб, згаданих в електронних листах, був нещодавно створений в Криму.

Як зазначається, наприкінці жовтня відбулися таємні переговори між китайськими та російськими бізнесменами, близьких до влади країн. Журналісти з’ясували, що брати участь у проєкті погодилася одна з найбільших будівельних компаній КНР — Китайська залізнична будівельна корпорація (CRCC).

Компанія заявила, що готова «забезпечити будівництво залізничних і дорожніх об'єктів будь-якої складності в Кримському регіоні».

В одному з листів наголошується, що CRCC братиме участь лише за умови «суворого дотримання повної конфіденційності» і що назва компанії буде замінена на «іншу, не пов'язану з нею юридичну особу» в будь-яких контрактах.

В іншому електронному листі згадується китайський банк, готовий «конвертувати свої доларові кошти в рублі для переказу в Крим для фінансування проєктів (консорціуму)».

Водночас американські чиновники та інженерні експерти заявили виданню, що такий проєкт може зіткнутися з «величезними перешкодами» й на будівництво потрібно декілька років.

Аналітики зазначають, що Керченський тунель навряд чи вдасться завершити вчасно, щоб допомогти росії у її військових зусиллях. Москва може розглядати його як довгострокову інвестицію — таку, яка має на меті забезпечити безпечний зв’язок із територією, за яку можна конкурувати впродовж десятиліть.

Проєкт також створить політичні та фінансові ризики для Китаю, який ніколи офіційно не визнавав окупацію Криму росією, і чиї компанії можуть потрапити в пастку економічних санкцій, які США та ЄС наклали на країну-агресора.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
У кремлівського бункерного діда горять плани взяти Київ та Одесу за 3 дні. Тепер до їхньої реалізації залучені загони чорношкірих бойовиків.
вчора, 14:56
Світ
Комуністична диктатура з осердям у Пекіні не ховає хижих намірів щодо «не ханьских народів». Молох китайського ГУЛАГу робить із людей зомбі.
21 лютого, 14:53
Війна
Сіоністська банда на чолі з Бібі Сатаньягу топить Ґазу у палестинській крові. Окупантів не зупиняють навіть сотні смертей бойовиків ЦАХАЛ.
20 лютого, 12:34
Новини
Слухання триватимуть до 26 лютого, а на ухвалення рішення можуть піти місяці.
19 лютого, 11:45
Історія
Коли росіяни (точніше — московити) перекладають свої злочини на інших, чекайте біди. Мартиролог закатованих етносів обраховується десятками.
18 лютого, 19:02
Війна
Вітчизняних сільгоспвиробників, які не з різних причин лишилися по той бік фронту, можуть позбавити майна. Агресор вимагає покори.
14 лютого, 14:58