рф обговорює з Китаєм будівництво підводного тунелю, що з’єднає її територію з Кримом — WP

ВІЙНА
24.11.2023, 13:45
рф обговорює з Китаєм будівництво підводного тунелю, що з’єднає її територію з Кримом — WP

Вартість такого тунелю може становити $5 мільярдів.

російські та китайські бізнесмени, пов’язані з урядом, наприкінці жовтня таємно почали обговорювати будівництво підводного тунелю, що з’єднає територію росії з тимчасово окупованим Кримом. росіяни хочуть бути захищеними від атак з боку України.

Про це пише The Washington Post, посилаючись на перехоплені електронні листи, надані виданню неназваними українськими офіційними особами.

Видання стверджує, що перевірило автентичність повідомлень, посилаючись на реєстраційні документи компаній, які свідчать про те, що російсько-китайський консорціум за участю осіб, згаданих в електронних листах, був нещодавно створений в Криму.

Як зазначається, наприкінці жовтня відбулися таємні переговори між китайськими та російськими бізнесменами, близьких до влади країн. Журналісти з’ясували, що брати участь у проєкті погодилася одна з найбільших будівельних компаній КНР — Китайська залізнична будівельна корпорація (CRCC).

Компанія заявила, що готова «забезпечити будівництво залізничних і дорожніх об'єктів будь-якої складності в Кримському регіоні».

В одному з листів наголошується, що CRCC братиме участь лише за умови «суворого дотримання повної конфіденційності» і що назва компанії буде замінена на «іншу, не пов'язану з нею юридичну особу» в будь-яких контрактах.

В іншому електронному листі згадується китайський банк, готовий «конвертувати свої доларові кошти в рублі для переказу в Крим для фінансування проєктів (консорціуму)».

Водночас американські чиновники та інженерні експерти заявили виданню, що такий проєкт може зіткнутися з «величезними перешкодами» й на будівництво потрібно декілька років.

Аналітики зазначають, що Керченський тунель навряд чи вдасться завершити вчасно, щоб допомогти росії у її військових зусиллях. Москва може розглядати його як довгострокову інвестицію — таку, яка має на меті забезпечити безпечний зв’язок із територією, за яку можна конкурувати впродовж десятиліть.

Проєкт також створить політичні та фінансові ризики для Китаю, який ніколи офіційно не визнавав окупацію Криму росією, і чиї компанії можуть потрапити в пастку економічних санкцій, які США та ЄС наклали на країну-агресора.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
В Україні через російську військову агресію постраждали 1419 пам’яток культурної спадщини та 2233 об’єкти культурної інфраструктури.
03 квітня, 10:28
Війна
Це лише одна з пропозицій, яку він висунув США, європейським країнам.
28 березня, 09:28
Війна
Узурпатор путін грає із картяром Дональдом Трампом у Чапаєва. На кону (не багато і не мало) — міжнародний світопорядок і мир в Україні.
23 березня, 18:49
Війна
У тимчасово окупованому Бердянську дітям продовжують нав’язувати мілітаристську ідеологію.
22 березня, 15:45
Війна
За кожен вчинений проти українського народу воєнний злочин буде справедлива відплата
21 березня, 16:26
Війна
російський диктатор зобовʼязав громадян України виїхати з росії або врегулювати своє становище
20 березня, 15:11