РФ постачатиме Єґипту вкрадене українське зерно

ЕКОНОМІКА
10.03.2023, 21:07
РФ постачатиме Єґипту вкрадене українське зерно

Москва підкупила Каїр чималим ясаком. Тепер найбільша за чисельністю африканська країна перебуває у російській антизахідній коаліції.

Єґипет, один із найбільших у світі імпортерів пшениці, оголосив, що наприкінці червня 2023 року вийде з багаторічного договору ООН щодо зерна. Це, природно, викликало подив у деяких інших сторін, які підписали конвенцію.

Вихід Єґипту з багатонаціональної Конвенції про торгівлю зерном (GTC), яка сприяє прозорості ринку для подальшої торгової співпраці, слідує за періодом потрясінь на ринках зерна. Вони пов'язані з російською воєнною агресією проти Україні та побоюваннями щодо глобальної продовольчої безпеки.

Єґипет підписав GTC, єдиний міжнародний договір, що регулює торгівлю зерном, з моменту його створення у 1995 році і є членом Ради, який керує ним із 1949 року. У лютому Каїр подав заявку на вихід із 30 червня 2023 року.

Чим же обумовлений його вихід, при тому такий раптовий та неочікуваний? Тим, що, як стало відомо, що переможцем тендеру уряду Єґипту на постачання 240 тисяч тонн пшениці став раніше невідомий дубайський торговець зерновими "Grainflower".

Компанія має зв'язки із Торговим домом "Rif", найбільшим експортером російської (але не на всі 100% – прим. ред.) пшениці. Ще в лютому, Державний єґипетський оператор "GASC" закупив на міжнародному тендері 535 000 тонн російської продовольчої пшениці з відвантаженням до 20 березня за середньою ціною $324,18  за 1 тонну C&F.

А це – на 4% нижче, аніж на 11 січня поточного року. Водночас, російський уряд розподілив свої квоти на пшеницю серед існуючих експортерів на період з 15 лютого по 30 червня.

Тобто, основні експортери отримали близько половини вивільненої квоти. Найбільша частка дісталася "Rif"...

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Ресурсна федерація московії невпинно розширює зону свого впливу та присутності в Африці. Неоколоніалістам треба надра «чорного континенту».
20 листопада, 08:27
Світ
Сомалійці скаржаться, що Ефіопія двічі направляла свої війська до кордонів. Сомалі наразі шукає підтримки у Єгипту і Туреччини.
27 серпня, 10:04
Світ
Існує ще одна війна, в масштабах, які багато хто не може собі уявити, яку вони також повинні поспішати запобігти.
01 серпня, 10:31
Світ
Воїни ніким не визнаної держави Азавад здійснили успішний напад на російських окупантів. Сталося це неподалік кордону Малі з Алжиром.
28 липня, 20:57
Світ
Як встановила міжнародна команда науковців, рукав найбільшої африканської річки, знаходився поряд із Ґізою. Проте із віками водойма висохла.
22 травня, 06:01
Світ
Вашинґтона намагається зберегти втрачені на користь Москви позиції в африканському регіоні Сахель. Поки справи йдуть кепсько.
14 травня, 14:45