рф відчайдушно шукає підтримку і зброю для війни проти України – Блінкен

СВІТ
30 липня, 10:20
Міністр оборони Австралії Річард Марлз, міністерка закордонних справ Австралії Пенні Вонг, держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр оборони США Ллойд Остін на прес-конференції в Австралії, 29 липня 2023 р.
Міністр оборони Австралії Річард Марлз, міністерка закордонних справ Австралії Пенні Вонг, держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр оборони США Ллойд Остін на прес-конференції в Австралії, 29 липня 2023 р.
Фото: Pat Hoelscher / AFP

Допомога США Тайваню не змінює ситуації з допомоги Україні: "США прагнуть допомогти отримати необхідні можливості для захисту"

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що країна-терорист московія відчайдушно шукає підтримку та зброю, щоб продовжувати агресію проти України.

Так очільник зовнішньополітичного відомства США відреагував на візит міністр нападу московії сєргєя шойгу до Північної Кореї.

"Ми бачимо, як росія відчайдушно шукає підтримки, зброї, де б вона її не знайшла, щоб продовжувати здійснювати свою агресію проти України", - сказав Блінкен.

"Ми бачимо це в Північній Кореї, ми бачимо це також в Ірані, який надав росії багато безпілотників, які вона використовує для руйнування цивільної інфраструктури та вбивства мирних жителів в Україні", - додав Ентоні Блінкен під час свого візиту до Австралії.

Під час цієї ж пресконференції також виступив міністр оборони США Ллойд Остін. Він, своєю чергою, наголосив, що американська допомога Тайваню не позначиться на підтримці України.

“Чи протиповітряна оборона, яку ми хочемо надати Тайваню, становить під загрозу наші зусилля з підтримки України? Коротка відповідь - ні. Ви пам’ятаєте, що робота, яку ми робимо на підтримку України, є міжнародною. Щомісяця, як ви знаєте, ми збираємо приблизно 50 країн разом, щоб справді детально розібратися в потребах України та якнайшвидше залучити підтримку, допомогу у сфері безпеки”, – цитує Ллойда Остіна агенція Reuters.

За словами Остіна, допомога Тайваню не змінює ситуації з допомоги Україні:

"Що стосується Тайваню, то ми надаємо їм засоби оборони, відповідно до закону про відносини з Тайванем. Ми прагнемо допомогти їм отримати необхідні можливості для захисту. Отже, це не змінює те, що ми робили в минулому".

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати виділять пакет безпекової допомоги Тайваню з метою оборони від потенційного вторгнення Китаю.

Білий дім оприлюднив доручення президента Джо Байдена державному секретарю "спрямовувати вилучення до 345 мільйонів доларів США на предмети оборонного призначення та послуги Міністерства оборони, а також військову освіту та навчання для надання допомоги Тайваню".

Блінкен в Австралії додав про абсолютну необхідність працювати над збереженням статус-кво, коли йдеться про Тайвань і гарантувати, що “ніхто в односторонньому порядку не братиме участі в діях, які можуть порушити цей статус-кво”.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Економіка
На тлі російської агресії проти України між Брюсселем і Пекіном зростає напруження. В Європі побоюються монополії китайської промисловості.
12:51
Політика
Необхідно чітко продемонструвати, що кордони в Європі не можна змінювати силою.
09 грудня, 16:16
Опінії
Нас у США тепер не підтримують не лише республіканці, але й демократи.
07 грудня, 16:30
Політика
Це боляче визнавати, але нам потрібні нові наративи для світу. Бо ті, що працювали перший рік великої війни — зараз уже не діють.
06 грудня, 16:05
Війна
Демократи в США не переконали республіканців допомогти Україні.
06 грудня, 10:05
Світ
Таке рішення прийняли після того, як Біньямін Нетаньяху наказав шпигунським агентствам розробити план ліквідації членів ХАМАСу.
05 грудня, 17:35