РФ зуміла відновити імпорт мікрочипів, – The Wall Street Journal

ЕКОНОМІКА
28 лютого, 18:09
РФ зуміла відновити імпорт мікрочипів, – The Wall Street Journal

У центрі підсанкційної торгівлі знаходиться комуністичний Китай і кілька інших країн-посередників, зокрема ердоганівська Туреччина.

Такі відомості з посиланням на власні джерела в американському уряді оприлюднило авторитетне видання "The Wall Street Journal", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що попри загрозу накладання санкцій зі сторони США, мікрочипи іноземного виробництва продовжують з'являтися на російському ринку.

РФ зуміла відновити імпорт мікрочипів, – The Wall Street Journal_1

«Публічні дані справді показують, що певна кількість напівпровідникових пристроїв продовжує надходити до РФ, але не вказує на те, хто їх продав і чи були вони насправді предметами санкцій. Це робить надзвичайно складним стримування потоку напівпровідників із КНР до Росії без повного припинення експорту мікросхем до Китаю та катастрофічної зупинки світової електронної промисловості», – йдеться у матеріалі наших іноземних колег.

Очевидно лише те, що, після падіння рівня навесні 2022 року, російський імпорт напівпровідників значно відновився, і китайські компанії відіграють у цьому процесі ключову роль.

Витік даних із російської митниці показує, що до кінця минулого року ввезення чипів до РФ і компонентів до них наближався до середньомісячного довоєнного рівня, причому більша частина – надходить безпосередньо з КНР.

Натомість загальнодоступні звіти з китайської митниці показують, що постачі інтегральних схем на Росію оцінювалися в $179 мільйонів у 2022 році – проти лише $74 мільйонів у 2021 році.

«Чипи та компоненти мікросхем із Китаю також з'являються у деяких інших цікавих місцях, зокрема Казахстані та Туреччині, включно з базовими блоками електроніки, такими як діоди та транзистор. Загальний експорт КНР цих напівпровідників зріс лише на 36%. Водночас турецький експорт подібних напівпровідників до Росії зріс із $79 тисяч у 2021 році до $3,2 мільйона наприкінці 2022 році. Туреччина стала великим експортером електронного обладнання до РФ», – висновується у розслідуванні  "The Wall Street Journal".

Водночас "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що західні компоненти для зброї продовжували надходити до Росії і після повномасштабного вторгнення.

РФ зуміла відновити імпорт мікрочипів, – The Wall Street Journal_3
Читайте також:
Світ
34-річний представник російської діаспори, який поселився у місті Марбурґ землі Гессен, підозрюється у масовому зґвалтуванні дітей.
26 травня, 17:46
Світ
Російський лідер ховається під землею на східному узбережжі Чорного моря впритул до Кавказького гірського хребта у Краснодарському краї.
20 травня, 16:51
Світ
Сумнозвісний "чеченський бард" доби протистояння ічкерійського народу російській агресії виявився активним "кадировцем".
27 квітня, 19:00
Кримінал
Поки Сили оборони України ведуть важкі бої на Сході, стримуючи росіян, на Заході геноцидом нашого народу займаються самі ж співвітчизники.
17 квітня, 17:16
Кримінал
На території Мукачівської єпархії самозваної "Української Православної Церкви" Московського патріархату проведено слідчі дії.
01.12.2022, 07:00
Кримінал
Незалежний ічкерійський інформаційний ресурс підготував розслідування про одного зі стукачів клану Кадирових – Іслама Ісаєва.
08.09.2022, 09:27