Західні компоненти для зброї продовжували надходити до росії і після повномасштабного вторгнення

СВІТ
28 лютого, 13:10
Ракета "Калибр"
Ракета "Калибр"

Компоненти, вироблені Harting, Trimble і TE Connectivity, продовжують імпортуватися в росію

Компоненти товарів подвійного використання західного виробництва продовжували надходити до росії ще тривалий час після початку повномасштабного вторгнення в Україну. російська крилата ракета "Калібр" містить компоненти 11 західних компаній.

Про це йдеться у звіті Міжнародного партнерства з прав людини (МППЛ) та Незалежної антикорупційної комісії (NAKO, організація в рамках Transparency International), інформує медіа агенція Останній Бастіон.

Рада директорів Harting Technologiegruppe
Рада директорів Harting Technologiegruppe

Компоненти західного виробництва в зброї, яку росія використовує у війні проти України та для скоєння воєнних злочинів, постачаються до країни-агресора протягом місяців після повномасштабного вторгнення.

"Три західні технологічні компанії у листопаді 2022 року продовжували експортувати до росії тисячі компонентів на мільйони доларів. Дві з цих компаній виробляють компоненти подвійного призначення, які росія шукає для виробництва та ремонту свого військового обладнання, а одна з них виготовляє різноманітні специфічні компоненти, необхідні російським військовим. Дані з торгівлі товарами свідчать про те, що компоненти, вироблені Harting, Trimble і TE Connectivity, продовжують імпортуватися в росію: через офіційних дистриб’юторів або через треті країни, такі як Гонконг та Туреччина", - йдеться у звіті. 

За висновками звіту чотири ключові російські збройні системи, що використовуються для здійснення ймовірних воєнних злочинів, наприклад – ударів по житлових будинках, цивільній інфраструктурі та електростанціях, в різній мірі залежать від компонентів західного виробництва.

При цьому чинні санкції, правила та їх правозастосування, спрямовані на обмеження доступу росії до західних технологій подвійного призначення, недостатні, про що свідчить той факт, що експорт до росії компаніями, що виробляють такі компоненти, які потрібні кремлю, продовжується. 

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Санкції санкціями, але західні партнери України продовжують масово спонсорувати геноцид нашого народу, поповнюючи казну держави-агресорки.
30 серпня, 18:23
Економіка
З травня 2022 року ресурсна федерація московії змогла успішно закупити західні запчастини для парку літаків на $1,2 мільярда.
23 серпня, 20:12
Світ
Після того як США та ЄС заборонили експорт автомобілів, російські покупці почали користуватися автотранспортом, що привозять через Вірменію.
05 серпня, 07:40
Політика
Західні партнери України не припиняють дивувати сталістю подвійних стандартів щодо росіян, особливо тих, які є спонсорами геноциду.
27 липня, 21:01
Економіка
Західний експорт ключових технологічних інновацій в електроніці, який потрібний РФ для її військової машини, повернувся на довоєнний рівень.
10 червня, 16:01
Економіка
За рік війни прибуток транснаціональних корпорацій, які вирішили залишитися працювати у РФ, зріс у 1,5 раза й продовжує зростати.
08 червня, 21:18