Західні компоненти для зброї продовжували надходити до росії і після повномасштабного вторгнення

СВІТ
28.02.2023, 13:10
Ракета "Калибр"
Ракета "Калибр"

Компоненти, вироблені Harting, Trimble і TE Connectivity, продовжують імпортуватися в росію

Компоненти товарів подвійного використання західного виробництва продовжували надходити до росії ще тривалий час після початку повномасштабного вторгнення в Україну. російська крилата ракета "Калібр" містить компоненти 11 західних компаній.

Про це йдеться у звіті Міжнародного партнерства з прав людини (МППЛ) та Незалежної антикорупційної комісії (NAKO, організація в рамках Transparency International), інформує медіа агенція Останній Бастіон.

Рада директорів Harting Technologiegruppe
Рада директорів Harting Technologiegruppe

Компоненти західного виробництва в зброї, яку росія використовує у війні проти України та для скоєння воєнних злочинів, постачаються до країни-агресора протягом місяців після повномасштабного вторгнення.

"Три західні технологічні компанії у листопаді 2022 року продовжували експортувати до росії тисячі компонентів на мільйони доларів. Дві з цих компаній виробляють компоненти подвійного призначення, які росія шукає для виробництва та ремонту свого військового обладнання, а одна з них виготовляє різноманітні специфічні компоненти, необхідні російським військовим. Дані з торгівлі товарами свідчать про те, що компоненти, вироблені Harting, Trimble і TE Connectivity, продовжують імпортуватися в росію: через офіційних дистриб’юторів або через треті країни, такі як Гонконг та Туреччина", - йдеться у звіті. 

За висновками звіту чотири ключові російські збройні системи, що використовуються для здійснення ймовірних воєнних злочинів, наприклад – ударів по житлових будинках, цивільній інфраструктурі та електростанціях, в різній мірі залежать від компонентів західного виробництва.

При цьому чинні санкції, правила та їх правозастосування, спрямовані на обмеження доступу росії до західних технологій подвійного призначення, недостатні, про що свідчить той факт, що експорт до росії компаніями, що виробляють такі компоненти, які потрібні кремлю, продовжується. 

Читайте також:
Економіка
Вищий європейський суд допоможе одному із найбільших банків континенту піти з ринку держави-окупанта. Позов подали адвокати «UniCredit SpA».
03 липня, 12:36
Економіка
Однією рукою європейські чиновники накладають на бізнес ворога санкції, іншою торгують із ним. То хто ж наживається на війні в Україні?
17 червня, 08:27
Економіка
Низка компаній із КНР шукають глушники для дронів, які передають потім покупцям із країни-агресорки. Брудні гроші ллються кривавими ріками.
04 червня, 12:27
Політика
Недавній офіційний робочий візит вітчизняного міністра закордонних справ до Нью-Делі не змінив позиції тамтешнього уряду. Москва досі у грі.
09 квітня, 08:18
Економіка
Ведення бізнесу на теренах країни-загарбника для більшості фірм довело їхню безпринципність. Ціна збереження активів — життя українців.
31 березня, 18:19
Економіка
Маленька африканська країна наче грім серед ясного неба увірвалася на російський ринок. Виявилося, у Ґабоні виробляють важливі запчастини.
29 березня, 19:13