Рік тому корупційну справу Олексія Басана передали до суду

КРИМІНАЛ
25.01.2024, 15:16
Рік тому корупційну справу Олексія Басана передали до суду

За рік ВАКС так і не спромігся відправити ексдиректора «Агентства місцевих доріг Полтавської області» за ґрати.

25 січня 2023 року прокурорами САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням керівника одного з державних підприємств на Полтавщині у нецільовому використанні майже 29 млн грн та мільйонних зловживаннях під час будівництва доріг в області.

У межах розслідування встановлено, що наприкінці 2018 року очільник підприємства, яке спеціалізується на ремонті доріг, на власний розсуд, всупереч вимог Закону України «Про публічні закупівлі», уклав із приватними фірмами договори з розробки проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Однак, використання вказаних коштів за договорами не відповідало напрямам, передбаченим Бюджетним кодексом України.

У результаті майже 29 млн грн було використано не за цільовим призначенням.

Крім того, з’ясувалося, що вартість самих робіт за укладеними договорами була завищена. Ці зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму понад 5,5 млн грн.

Дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 КК України.

27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області Олексію Басану про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду.

29 вересня Вищий антикорупційний суд обрав Олексію Басану запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

7 жовтня Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонити Олексія Басана від посади директора державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», оскільки його вже увільнили від роботи.

Детектив НАБУ просив відсторонити Басана від посади, оскільки він, виконуючи свої службові обов'язки, налагодив та підтримує відносини з особами, які займають керівні ланки у різних правоохоронних органах, органах державної влади регіону. Це свідчить про те, що підозрюваний для уникнення кримінальної відповідальності, може використати свої владні повноваження та зв'язки для незаконного впливу на свідків та інших учасників у цьому ж кримінальному провадженні. Також Басан  може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а саме: створювати умови щодо затягування досудового розслідування та перешкоджати встановленню істини у справі.

Однак, під час судового засідання суддя встановив, що згідно з розпорядженням Полтавської обласної військової адміністрації від 30 вересня 2022 року Басана увільнено від роботи у зв'язку з призовом на військову службу. Водночас обов'язки директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» покладено на іншу особу.

18 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора на ухвалу від 29 вересня та застосувала до Олексія Басана запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,7 млн грн.


Останній Бастіон кілька років поспіль намагається звернути увагу влади та правоохоронних органів на злочинну діяльність Олексія Басана.

Адже зміна влади в області та зміна керманича країни ніяк не вплинули на корупційний шлях Басана на посаді директора агенства місцевих доріг Полтавської області.

Попри численні порушення та корупцію в Агентстві місцевих доріг, котрі визнав навіть Олег Синєгубов, Олексій Басан продовжує втілювати в життя корупційні схеми на старій посаді.

Раніше Олексій Басан цим займався під пильною опікою Валерія Головка та Олега Синєгубова. Пізніше під наглядом правої руки Синєгубова Дмитра Луніна. Воно й не дивно, яка різниця кому заносити відкати : Головку, Синєгубову чи Луніну.

Навіть після свого відсторонення, перебуваючи під слідством, Олексій Басан продовжує вирішувати корупційні питання в області.

За гроші, вкрадені на будівництві та обслуговуванні автомобільних доріг, Басан наразі будує шикарний маєток на березі річки у селі Терешки Полтавського району.

Члени корупційного ОЗУ Валерія Головка, навіть отримавши підозри від антикорупційних установ, продовжують всіх запевняти, що зможуть уникнути заслуженого покарання. Валерій Головко, Андрій Пісоцький та Олексій Басан, справи яких «правоохоронці» розслідують роками та не можуть довести до логічного завершення, продовжують вести розкішний спосіб життя і витрачати вкрадені бюджетні кошти.

Під час судового розгляду стало відомо, що Басан намагався вплинути на експертів під час досудового розслідування.

В рамках досудового розслідування було встановлено факт спілкування між службовими особами державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», директором якого є Олексій Басан та судовим експертом, який проводив комісійну судову будівельно-технічну експертизу у цьому кримінальному провадженні. Це може свідчити про наявність змови, спрямованої на приховування кримінального правопорушення та уникнення відповідальності.

Прикметно, що сам Олексій Басан не спілкувався з експертом. Перемовини велися через його заступників, отже мова йде про те, що в «Агентстві місцевих доріг Полтавської області» діяло ОЗУ, котре займалося розкраданням бюджетних коштів.

Як повідомили нашим журналістам у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, наразі суд продовжує допитувати свідків у справі Олексія Басана.

Чергове судове засідання у цій корупційній справі відбулося 25 січня. На наступному засіданні (дату ще не призначили) ВАКС продовжить допитувати свідків.

«Останній Бастіон» продовжує пильно спостерігати за судовим розглядом справ полтавських корупціонерів.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
вчора, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
вчора, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
вчора, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00