Ринок землі стартував: Українці втрачатимуть близько 1 трильйону гривень на рік

ЕКОНОМІКА
01.07.2021, 15:22
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: rayoninfo.info

Достатньо просто скупити у лохів природні ресурси і землю, щоб потім  довічно отримувати ренту.

З цього дня, 1 липня 2021 року, в Україні скасовують мораторій на продаж аграрної землі.

Про ризики та втрати громадян внаслідок варварського закону про ринок землі у статті кандидата сільськогосподарських наук Сергія Медвідя, яку ми публікуємо без суттєвих змін.

Згадую, як на початку нашої незалежності, Україну заполонили безліч різного роду іноземних "експертів" і "економістів", які вивчали Україну як щось раніше не бачене, та наставляли українську владу на шлях ринкової економіки. 
 
Їх любили у владних кабінетах, тому що вони тут же, показували, що цей же власник кабінету може заробити від приватизації державної власності.

Але серед них попадалися і справжні економісти, які відверто говорили із якими труднощами стикається капіталістична система і що там не має майбутнього.

Вони із цікавістю вивчали Україну і із захопленням говорили, що у період «рентного капіталізму», до якого прямує світ, Україна, зі своїми природними ресурсами,  може стати взірцем – як користуючись з ренти, можна вирішити пенсійні і соціальні питання жителів, знявши цей вантаж із зарплат.

Тоді, уже був опублікований відкритий лист до Президента Радянського Союзу М.С. Горбачова, який підписали тридцять визначних учених світової економіки, серед яких було три лауреати Нобелівської премії в області економіки: Франко Модильяні, Джеймс Тобін і Роберт Солоу. Уільям Вікрі, який також підписав цей лист, став Нобелівським лауреатом в 1996 році.

Ринок землі стартував: Українці втрачатимуть близько 1 трильйону гривень на рік_1

В цьому листі учені закликали Президента зберегти суспільну власність на землю і формувати державний бюджет користуючись з орендної плати за користування землею і природними ресурсами.

І ми із ними  прораховували, що якщо рента від природних ресурсів і с-г землі України, буде йти у Пенсійний фонд і на соціальні потреби, то це, по мінімуму, десь понад 40 мільярдів доларів щорічно, а це по сьогоднішньому курсу більше трильйона гривень.

І це разом із тим трильйоном гривень, який уже не потрібно буде вираховувати із зарплат українців, і ці гроші залишаться у кишені працівника.

Заздрили ті іноземні економісти Україні й українцям…Але пройшло майже тридцять років і ми залишаємося  ні з чим.

Світ міняється, а сильні світу цього уже стали на шлях "рентного капіталізму", це коли не варто буде ризикувати й тратити гроші на якесь виробництво чи конкуренцію на ринку, за просування свого товару, а просто скупити у лохів природні ресурси і землю, щоб потім  довічно отримувати ренту, від тих же лохів які захочуть на цій землі працювати, щоб якось вижити та утримати свої родини.

 І найголовніше: ще знаходиться не мало українців, які вітають і підтримують розпродаж держави, надіючись, що і їм перепадуть якісь крихти коли будуть краяти  цю державу.

Ринок землі стартував: Українці втрачатимуть близько 1 трильйону гривень на рік_3

Це привиди минулого, чи силуети з майбутнього?

 А декого взагалі нічого не цікавить, а лиш би їм платили пенсії, хоча уже платити то і ні звідки. Все. Скоро усі пенсіонери стануть рівними – без пенсій.

 Декілька днів тому, бачив оголошення, як міліціонери – генерали-пенсіонери, збирають пенсіонерів – міліціонерів, щоб звернутися до влади по перерахунку їм пенсій.

 І щось ніколи не пам’ятаю, щоб ось таких пенсіонерів та їм подібних, цікавило, у цій країні, ще щось окрім їх власних кишень та пенсій.
 Ось тому так і маємо – те що маємо…
 

Читайте також:
Полтава
Алла Рябкова прокоментувала повідомлення НАЗК про знайдені у неї необґрунтовані активи.
24 листопада, 08:50
Новини
Українцям дозволили самостійно вчити теорію для складання іспиту на водійські права
14 липня, 12:32
Війна
Влада евакуює всіх жителів п'ятикілометрової зони в прикордонних із Росією громадах Сумської області.
10 липня, 15:08
Війна
Яка відповідальність чекає на громадян, що вимушено погодилися прийняти умови представників країни-агресора?
10 липня, 14:17
Війна
МОЗ повідомило, яких правил слід дотримуватись при аварії
07 липня, 06:25
Війна
Мешканцям небезпечної зони рекомендують завчасно зібрати тривожну валізу
05 липня, 08:01