Роботи розпочали охорону громадського порядку

СВІТ
06.09.2021, 18:24
Робот поліцейський
Робот поліцейський
Фото: Mothership

У Сінгапурі стартував експеримент з використання роботів для охорони громадського порядку.

Протягом трьох тижнів чотириколісні роботи Xavier з камерами та датчиками патрулюватимуть центральний район Toa Payoh Central.

Про це повідомляє видання Mothership, інформує інформаційна аґенція Останній Бастіон.

Це спільний проєкт проводиться за участю п’яти державних агентств: Агентства з науки та технологій, Національного агентства з питань навколишнього середовища, Управління наземного транспорту, Сінгапурського продовольчого агентства і Ради по житловому будівництву і розвитку.

Роботи патрулюватимуть вулиці в пошуках випадків «небажаної соціальної поведінки», котра включає:

  • куріння в заборонених місцях;
  • неправильно припарковані велосипеди та скутери;
  • скупчення більше ніж п’яті осіб (порушення соціального дистанціювання);
  • використання скутерів і мотоциклів на пішохідних доріжках і так далі.

При виявленні будь-якої з цих дій робот буде відправляти повідомлення в режимі реального часу в центр управління, а також показувати відповідне повідомлення (в залежності від сценарію) для порушників.

Використання робота призначене для підтримки роботи державних службовців та зменшення кількості людей, необхідних для піших патрулів.

Xavier може переміщатися самостійно, уникаючи зіткнень з нерухомими та рухомими перешкодами. Xavier також оснащений камерами, які можуть передавати 360-градусне відео в центр управління. Його камери також можуть знімати зображення і відео при слабкому освітленні або в темряві.

Роботи розпочали охорону громадського порядку_1

Дані, отримані з камер Xavier, передаються в систему відеоаналітики за допомогою можливостей штучного інтелекту, розроблених штатними інженерами Агентства з науки та технологій.

Офіцери зможуть віддалено реагувати на подію через двосторонній зв’язок або використовувати заздалегідь записані звукові повідомлення.

Читайте також:
Світ
Компанія прагне стати головним конкурентом Starlink Ілона Маска, яка сьогодні домінує у цій сфері
24 червня, 10:47
Життя
«ChatGPT», «Gemini», «Grok» та інші нейромережі здатні на неймовірне. Не лише полегшують життя своїх користувачів, а й допомагають в освіті.
20 червня, 12:32
Життя
Генеральний директор лабораторії «DeepMind» компанії «Google» Деміс Хасабіс спантеличив заявою. Пророкує шалений прогрес нейромереж.
17 червня, 06:02
Світ
Компанія починає клінічні випробування.
03 червня, 11:46
Опінії
Виборцями в Україні перед наступними виборами будуть маніпулювати не тільки кремлівці, але також Маск та політичні сили, які за ним стоять.
31 травня, 15:42
Війна
Зараз раптом виявилося, що на гаражах далеко не виїдеш і дрони потрібні не лише кустарного виробництва. Ворог це зрозумів раніше за нас.
21 травня, 19:23