Родич партнера по бізнесу чоловіка Дєєвої зробив стрімку кар'єру в Нацполіції

УКРАЇНА
02.08.2017, 08:52
Родич партнера по бізнесу чоловіка Дєєвої зробив стрімку кар'єру в Нацполіції

В історії про ділових партнерів чоловіка молодий заступниці Арсена Авакова з'являються нові подробиці.

Як повідомляла «Страна», Георгій Дєєв, чоловік 24-річної Анастасії Дєєвої веде спільний бізнес із Оленою Пилипенко. Її місцем проживання в реєстрі юридичних осіб вказана Макіївка Донецької області. З цим містом саму Дєєву пов'язують певні моменти – вона деякий час (ще до Майдану) була помічницею екс-нардепа від «Партії Регіонів» Олени Нетецької – одного з найближчих людей до покійного екс-мера Макіївки й екс-прем'єра Криму Василя Джарти.

Олена Пилипенко також прописана в місті Макіївка.

Георгій Дєєв і Олена Пилипенко є співзасновниками (в співвідношенні 50/50) двох рекламних фірм – ТОВ «Лайм-фреш БТЛ» і ТОВ «Лайм Едженсі». А разом із жителем Німеччини Борисом Бронштейном вони володіють одним ТОВ «Діджіталізм». Керує всіма трьома фірмами Георгій Дєєв – чоловік Анастасії Дєєвої.

Але мало хто знає, що в Олени Пилипенко є родич (за нашими відомостями, швидше за все, брат) Роман Пилипенко. Зараз він обіймає посаду начальника управління патрульної поліції у місті Запоріжжя.

Кар'єра Романа Пилипенко була стрімкою: ще в 2015 році він був звичайним безробітним. Етапи службового зростання удачливого поліцейського можна відстежити в його електронній декларації за 2015 рік. У ній він вказав, що протягом 2015 року одержував доходи з п'яти джерел:

– допомога по безробіттю (8 001 грн);

– зарплата в управлінні патрульної служби в місті Києві (20 354 грн);

– зарплата і матеріальна допомога в управлінні патрульної служби у Львові (зарплата – 38 268 грн, матеріальна допомога – 20 647 грн);

– зарплата в головному управлінні МВС у Києві (6 864 грн);

– зарплата в Департаменті патрульної поліції Національної поліції України (21 696 грн).

З цієї електронної декларації можна простежити хід успішної кар'єри молодого поліцейського. За неповні два роки – від звичайного безробітного до начальника поліції одного з найбільших міст України.

Яку роль у цьому відігравав факт родинних зв'язків із бізнес-партнером дружини нинішнього заступника міністра внутрішніх справ? Сподіваємося, що мінімальну.

Відзначимо також, що стрімкий кар'єрний злет зіграв, схоже, з перспективним поліцейським злий жарт, і він не зміг проконтролювати свої доходи та майно. За даними електронної декларації, загальна сума зарплати Романа Пилипенко за 2015 рік склала 87 182 грн. Однак в «паперовій» декларації, скан-копія якої розміщена на сайті патрульної поліції, Роман Пилипенко вказав іншу суму зарплати – 75 627,10 грн.

Нагадаємо, що в обох деклараціях мова йде про доходи за один і той же період – 2015 рік. Тобто, суми повинні збігатися.

Таким чином, різниця між зарплатами в двох видах декларацій за 2015 рік становить значну суму понад 11 500 тис. грн.

Суми інших доходів (матеріальна допомога та допомога по безробіттю) збігаються в обох деклараціях.

Також у деклараціях Романа Пилипенка є відмінності в даних про його квартирі. У паперовій декларації за 2015 рік він вказав, що в його власності знаходиться одна третина квартири загальною площею 80 кв. м:

Однак в електронній декларації дані трохи інші: площа квартири «збільшилася» на 3 метри, і не вказано, що декларант має лише третю її частиною:

У будь-якому випадку, стрімка кар'єра в поліції Романа Пилипенко збігається за часом із такою ж кар'єрою Анастасії Дєєвої у МВС (як раз у січні 2015 року Настя прийшла на роботу в офіс тодішнього першого заступника голови МВС Еки Згуладзе).

При цьому чоловік Дєєвої володіє успішним рекламним бізнесом із сестрою удачливого поліцейського. Чи є між фактами прямий зв'язок – предмет окремого розслідування.