Родина експосадовця «Укрзалізниці» після його звільнення обросла майном на $300 000

ПОЛІТИКА
18 червня, 09:05
Родина експосадовця «Укрзалізниці» після його звільнення обросла майном на $300 000

Після звільнення з «Укрзалізниці» Едуарда Кріцина, у його родини з’явилась дорога нерухомість та авто.

Йдеться про нові активи на понад $300 тис. Зокрема, на доньку Кріцина було оформлено квартиру та паркомісце в столичному ЖК «Французький квартал», де журналісти систематично помічали самого Кріцина.  

Про це йдеться у сюжеті Вадима Коршенка на Bihus.Info.

Едуард Кріцин з 2021-го року працював директором з економічної та інформаційної безпеки «Укрзалізниці». У вересні 2023-го термін його контракту закінчився і він пішов з посади. Одразу після цього у його родини почали з’являтися нові і дорогі активи.

Так, у листопаді 2023-го року на доньку Кріцина оформили нову Toyota Camry Hybrid. Ціни на такі стартують з $34,5 тис.

Родина експосадовця «Укрзалізниці» після його звільнення обросла майном на $300 000_1

У лютому 2024-го року донька Едуарда Кріцина стала власницею квартири площею 83 м², паркомісця та веломісця у столичному ЖК «Французький квартал». Орієнтовна вартість цієї нерухомості становить $283,5 тис.

Варто зауважити, що дочка експосадовця не має бізнесу та не зареєстрована, як ФОП.

Родина експосадовця «Укрзалізниці» після його звільнення обросла майном на $300 000_3

Впродовж останніх декількох тижнів журналісти Bihus.Info систематично зустрічали у «Французькому кварталі» Кріцина, а також фіксували його авто з ним за кермом, яке зранку виїжджало з підземного паркінгу комплексу.

Родина експосадовця «Укрзалізниці» після його звільнення обросла майном на $300 000_5

У розмові з журналістами Bihus.Info експосадовець зазначив, що не живе у «Французькому кварталі». Сказав, що відвідує там друзів. Натомість не заперечив, що допоміг дочці з купівлею квартири у цьому ЖК. Джерелом фінансування нерухомості Едуард Кріцин назвав збереження, дохід від продажу двох автівок родини (загалом  $59,6 тис.) та позику у розмірі $100 тис.

Родина експосадовця «Укрзалізниці» після його звільнення обросла майном на $300 000_7

Відповідно до останньої опублікованої декларації Едуарда Кріцина за 2022-й рік, він мав $100 тис. та ₴500 тис. заощаджень, а річний дохід – зарплата та пенсія, склав ₴2,1 млн. Орієнтовна зарплата за дев’ять місяців роботи на «Укрзалізниці» у 2023-му році до звільнення становить $40 тис. (за аналогією з 2022-м роком). А приблизна вартість нового майна доньки, нагадаємо, понад $300 тис.

У травні 2023-го року, на момент, коли Едуард Кріцин був ще на посаді директора з економічної та інформаційної безпеки «Укрзалізниці», у його кабінеті проводили обшук НАБУ і САП. Тоді у нього вилучили $17 450 та мобільні телефони. Слідчі дії відбувалися в рамках кримінального провадження щодо заволодіння коштів «Укрзалізниці».

Родина експосадовця «Укрзалізниці» після його звільнення обросла майном на $300 000_9  

Підозру у цьому кримінальному провадженні вручили ексраднику Офісу президента та працівнику СБУ Артему Шилу. За версією слідства, Шило входив до групи, яка сприяла перемогам конкретних фірм на закупівлях «Укрзалізниці» і, відповідно, заробляла за рахунок завищення вартості товарів. 

Родина експосадовця «Укрзалізниці» після його звільнення обросла майном на $300 000_11

Перебуваючи на посаді першого заступника начальника Департаменту захисту національної державності СБУ Шило відправив листи-попередження до «Укрзалізниці» про зв’язки частини учасників тендерів з росією. Зокрема, такі листи-попередження приходили і на ім’я Едуарда Кріцина. Таким чином, за версією слідства, Шило намагався відсторонити від участі у торгах конкурентів «потрібних» фірм. Ті, в свою чергу, також мали зв’язки з росією, але про це він «Укрзалізницю» не повідомляв. 

Попри обшуки у кабінеті та вилучені особисті речі, Кріцин не є підозрюваним у цьому кримінальному провадженні правоохоронців. 

До речі, у минулому Едуард Кріцин працював у СБУ. У різні роки очолював управління Служби безпеки на Харківщині, Дніпропетровщині та Херсонщині. У період 2015-2016 років очолював Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Тоді ж він був керівником підозрюваного Артема Шила. 

Окрім цього, дружина та старша донька Едуарда Кріцина були бізнес-партнерками по «Бухгалтерському центру «Альфа-Омега» дружини Артема Шила – Ірини.

Автор : Вадим Коршенко
Читайте також:
Політика
Активи Медведчука двічі присвоїв пов’язаний із Татаровим бізнесмен
09:03
Кримінал
НАБУ і САП викрили «Слугу народу» Задорожнього на відкаті у 3,4 млн ₴. Раніше він працював в івент-агенції GB Event by Kvartal 95
вчора, 19:42
Кримінал
Він не вніс до декларації відпочинок на Мальдівах за 500 000 грн та купівлю корпоративних прав на 4,8 млн гривень.
вчора, 16:17
Політика
Ухилянти Біленького продовжують грабувати бюджети всіх рівнів.
12 липня, 15:46