Роковини вбивства Степана Бандери

ІСТОРІЯ
15.10.2022, 09:32
Роковини вбивства Степана Бандери
Фото: Gazeta.ua

Його боялися та ненавиділи вороги України. За ним йшли сотні тисяч юнаків і юнок, бо його клич будив приспану мільйонну націю до бою.

Він – це символ України, що бореться, – Степан Андрійович Бандера. Син священника з Галичини, теоретик і практик українського націоналізму, якого вбили чекісти за безмежну любов до Батьківщини.

Трагедія сталася пообідді 15 жовтня 1959 року в одному з будинків Мюнхена. Каральний наказ Кремля виконав уродженець Львівщини аґент КГБ Богдан Сташинський, якого заочно нагородили орденом Бойового Червоного Прапора.

Ааґент КГБ Богдан Сташинський
Аґент КГБ Богдан Сташинський

Невдовзі винуватець злочину здався спецслужбам Західної Німеччини. На допиті Сташинський розкрив усі деталі "ідеально" продуманого вбивства.

Він вистежив і вбив у Мюнхені двох провідних діячів українського націоналістичного руху – Лева Ребета і Степана Бандеру. Інструментом убивства стала нова, спеціально розроблена у лабораторіях КГБ СССР зброя: пістолет-спрей, який стріляв рідкою отрутою і не лишав слідів.

Могила Степана Бандери у Мюнхені
Могила Степана Бандери у Мюнхені

Слідчі довго не могли повірити у правдивість зізнання терориста. Настільки ця спецоперація була "вишукано" оформлена.

Безпосередній виконавець вбивства Степана Бандери після гучного процесу був засуджений до 8 років позбавлення волі. Але організатори та замовники так і лишилися непокараними.

Між тим, образ Бандери став справжнім нічним жахіттям Кремля. Так, московським окупантам вдалося вбити людину, але не ідею, якою він запалив український народ.

У результаті українців, що продовжують боротися за національну ідею та незалежність, тепер звуть "бандерівцями", нескореними дітьми Неньки. Бо життя треба прожити так, аби після смерті твої вороги ще більше боялися тебе, породивши цілі міфи та легенди.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Мистецтво
До 125-річчя від дня народження поета, письменника та перекладач Володимира Сосюри
06 січня, 21:05
Історія
Український Мойсей... Він був справжнім титаном духу, думки та Чину, прикладом для наслідування сучасниками й наступниками.
30.12.2022, 18:12
Виміри
29 листопада 1965 року у місті Донецьк, народився Мужчиль Олег Володимирович - друг "Лісник"
30.11.2022, 10:38
Виміри
14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці в Стрию урочисто відкрили пам’ятну дошку Герою України Тарасу Бобаничу
17.10.2022, 09:20
Історія
За царських і комуністичних часів важко було б знайти історичну особу, на яку вилито стільки бруду, як на Гетьмана Івана Мазепу (1659-1709).
26.09.2022, 19:45
Опінії
Постать Муссоліні – одна з найбільш контроверсійних серед історичних фігур XX століття.
31.08.2022, 18:36