Російська державність існує завдяки корупції, у тому числі в Україні

Опінії
27.11.2020, 08:51
Російська державність існує завдяки корупції, у тому числі в Україні
Фото: Google

Універсальною ідеєю, якою Кремль прокладає собі шлях до реалізації своїх стратегій на Заході, є так звана "корупційна гідра".

Політолог

Мене свого часу спитали, якою може бути softpower РФ, якщо винести за дужки усі загальновідомі нам проросійські рухи та різноманітні спроби в утворення якогось євразійського дискурсу на експорт. Як показує практика, росіянам набагато краще вдаються диверсії та саботаж, аніж вибудова якихось довгострокових стратегій, геополітичних дискурсів і революційних ідеологій.

Універсальною ідеєю, якою РФ прокладає собі шлях до реалізації своїх стратегій на Заході є корупція. Корупція у вищих ешелонах прекрасно входить ножем в масло західного суспільства.

Це для РФ і є модель відносин із шаховою дошкою західного світу: якщо вас не пускають рухати фігури на ній, ви робите усе, аби скинути цю дошку саботажем.

Колишній очільник ЦРУ Девід Петреус писав у своїй колонці для "Washington Post" у 2019 році саме такі речі. Корупція набуває характеру зброї для Російської Федерації.

Згадайте як РФ спокійно ставилася до корупційності газових контрактів з Україною. Бо підгодовуватися на цьому давали виключно своїм людям.

Як "маржа" створила групу газових посередників Фірташа-Льовочкіна. Вона за останні двадцять років найбільше доклалася до творення проросійських диверсій в нашій політиці.

Як потім у 2008 році й Тимошенко підсіла на корупційний гачок газових перемовин. Цим людям з нашого боку росіяни "дозволили пастися" на жирній темі газу зовсім не задля простого збагачення лояльних.

Корупція в політиці дає нечувані переваги перед прозорим фінансуванням. Уже хоча б із самих цифр, які надходять...

Якщо це корупція іноземна, то є можливість ще і отримувати суми, яких політики у твоїй країні ніколи самі не зберуть у спонсорів. Росіяни мислять в темі політичного значення корупції на одну голову вище, тому розуміють, що через покоління такої політики "підгодовування" держава просто складеться як картковий будинок.

По суті, це купівля в індіанців їх територій колонізаторами за дзеркало чи намисто.

У 2015 році журналіст "Радіо Свобода" Брайан Вітмор написав про корупцію як про фактор реалізації інтересів Путіна в Східній Європі. Вже тоді він написав, що успішне подолання корупції як фактор збереження влади прозахідними політиками.

Лишався лише рік до того як антикорупціонер Лещенко спільно з НАБУ проведуть диверсію проти Трампа, фактично граючи на дискредитацію цих самих прозахідних політиків України перед ним. Потім ці ж люди паслися і навколо Зеленського, і тепер вони допомагають у поваленні КСУ в інтересах Офісу.

РФ, сама створюючи корупцію на найвищому політичному рівні в Україні, мабуть, прекрасно розуміла і символічний капітал майбутньої антикорупційної діяльності. На додаток, в неї можна було прекрасно загорнути та сам саботаж у боротьбі з корупцією (стаття про незаконне збагачення заснована на порушенні принципу Конституції про презумпцію невинуватості), а саму діяльність активістів зробити якомога більш ідіотською —  аби вона ще і мобілізувала маргіналів на критику зовнішнього управління.

Як і у випадку з Європою — не пускають переставляти фігури на дошці, то переверни її усю.
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Російські народні обранці надають перевагу морським узбережжям Іспанії, Франції та Латвії, щоби тримати там дорогу нерухомість.
17 квітня, 15:45
Або про звірку інсургентної потуги у братів-слов'ян...
16 березня, 09:48
Політологічний етюд.
29 січня, 08:51
Кремлівські лікарі планують провести чергове хірургічне втручання з метою поліпшити життєдіяльність очільника РФ.
06 січня, 10:12
Міністерство внутрішніх справ РФ планує впровадити державну систему штучного інтелекту для виявлення злочинців.
16.11.2020, 11:54
Теперішній очільник Кремля, котрий здійснює агресію щодо кількох країн світу, воліє здобути безсмертя будь-якими шляхами.
13.07.2020, 10:45