Російська ракета могла атакувати армійську базу США у Польщі

ВІЙНА
30.12.2023, 17:00
Російська ракета могла атакувати армійську базу США у Польщі

В цьому районі збройні сили Німеччини на початку цього року розгорнули ЗРК Patriot

Інцидент з вже другою російською крилатою ракетою у Польщі значно цікавіший ніж просто демонстрація сили, бо мова йде про її проліт у районі військових баз, які використовують збройні сили США та Бундесвер.

Про це повідомляє Defence Express.

Ситуація з перебуванням у повітряному просторі Польщі російської крилатої ракети, яка залетіла у повітряний простір країни у районі міста Замосць 29 грудня, може бути значно небезпечнішою ніж сам факт того, що ракети московії вже не вперше літають (та навіть падають) у країнах НАТО.

Після ситуації, коли у ще у грудні 2022 року російська Х-55 впала під Бидгощем, пролетівши 450 км, але офіційно про це стало відомо лише у травні, коли вже ексміністр оборони Польщі доповів результати перевірки, здається мало що може здивувати. Але здається, що події 29 грудня 2023 року можуть бути ще цікавішими.

Почати треба з того, що, як пише польський Defense24, уламки самої ракети безрезультатно шукали у районах населених пунктів Комарув та Вулька-Лабунська, останні заходиться у 10 км від Замосць.

Російська ракета могла атакувати армійську базу США у Польщі_1

Райони пошуку уламків російської крилатої ракети (джерело: Defense24)
 

Це більш ніж цікава інформація з огляду на те, що саме у районі Замосць збройні сили Німеччини на початку цього року розгорнули ЗРК Patriot, про що офіційно й повідомило Люфтваффе.

Точне місце розташування цього ЗРК звісно не повідомлялось, але у листопаді Люфтаффе просто виклало точне його місцезнаходження. Але така відритись була пов'язана з тим, що саме у листопаді була завершена місія з його чергування.

Й через місяць після того, як німецькі розрахунки Patriot зі словами Auf Wiedersehen покинули район Замосця, там пролітає російська крилата ракета.

Водночас ще один аспект, який теж вартий уваги. Як зазначає видання, поряд із Замосць також знаходиться невелика база збройних сил США. Мова йде про невеликий аеродром місцевого аероклубу Zamość EPZA на околиці міста, який, як мінімум з 2022 року, використовується армією США. Зокрема його використовувала 82-а повітряно-десантна дивізія, яка також використовувала полігон (№3391) на північ від міста.

Тобто дії рф це не просто якась помилка, це не просто запустити ракету куди-небудь, а цілеспрямовані дії, які цілком можливо є не лише продовженням підвищення градуса напруги, а вже практичною розвідкою можливостей протиповітряної оборони країн НАТО.

Читайте також:
Новини
Президент Алєксандер Вучіч оголосив про намір залишити колективний орган, якщо туди офіційно впустять Косово. Белград провокує конфлікт.
25 березня, 14:54
Опінії
Цинічний цивілізований світ жаліє та співчуває вбивці, який всіляко намагається видати себе за жертву. Зло множиться і шириться планетою.
24 березня, 20:53
Світ
Башкан Ґаґаузії має тотальну електоральну підтримку в автономному регіоні. Також вона однопартієць «молдовського Мертвечука» Ілана Шора.
10 березня, 16:39
Політика
«Побачити путіна і померти!». Гасло, яким керуються очільники всіх проросійських сепаратистських утворень від Придністров'я до Абхазії.
07 березня, 21:41
Новини
У 2023 році військово-повітряні сили НАТО в Європі понад 300 разів піднімались у повітря для перехоплення російських військових літаків.
02 березня, 09:39
Політика
З Тирасполя та Москви навмисно ширять панічні заклики, пророкуючи приєднання бунтівного молдовського регіону до РФ. Криза відверто штучна.
25 лютого, 15:48