Російська спецслужба 5 разів намагалася виправити в німецькій «Вікіпедії» дані про збитий Боїнг 777

УКРАЇНА
01.08.2014, 09:17
Російська спецслужба 5 разів намагалася виправити в німецькій «Вікіпедії» дані про збитий Боїнг 777

29 липня російська Федеральна служба охорони 5 разів намагалася виправити в німецькій «Вікіпедії» дані про збитий бойовиками на Донеччині пасажирський літак «Боїнг 777». Ці «атаки» тривали протягом 20 хвилин.

Про це повідомив сайт Цензор. НЕТ з посиланням на твітер «Госправки».

«Як видно з історії правок статті, з ІР-адрес Федеральної служби охорони РФ намагалися змінити слова «Separatisten» («сепаратисти») на «Rebellen», «Aufständischen» («повстанці»), а «Separatistenführer» (керівник сепаратистів») на «Aufständische Ministerpräsident» («прем’єр-міністр повстанців»)» - розповіли на сайті.

За інформацією видання, кожного разу після внесення правок російською ФСО німецькі користувачі повертали попередні слова у тексті статті.

Видання також зазначає, це не перший випадок «коригування» російськими спецслужбами сторінок іноземних «Вікіпедій». Нещодавно той же твітер-акаунт «Госправки» оприлюднив статистику правок, внесених з ІР російських держслужб з 2005 по 2014 рік. За цей час було внесено 189 змін. Найчастіше їх робили ФСО та ВДТРК (російська державна телевізійна та радіомовна компанія).