російські генерали обговорюють плани ядерного удару по Україні

ВІЙНА
02.11.2022, 14:59
російські генерали обговорюють плани ядерного удару по Україні

США занепокоєні, що в рф обговорювали застосування ядерної зброї проти України

Найвище керівництво російської армії в середині жовтня обговорювало використання тактичної ядерної зброї в Україні на тлі складнощів утримання окупованих територій.

Такі дані отримала та передала до Білого дому американська розвідка, повідомляє The New York Times із посиланням на чиновників, знайомих із питанням.

Кремлівський бункерний щур владімір путін, який обіцяв використати «всі наявні засоби» для збереження контролю над захопленими областями, не брав участі в перехоплених дискусіях, хоча саме він має право натиснути на «ядерну кнопку» навіть попри думку своїх генералів, пише NYT.

Ці обговорення в російському Міноборони та Генштабі відбулися одночасно із заявами московії про плани Києва нібито підірвати «брудну бомбу» та численними дзвінками шойгу західним чиновникам.

І хоча наприкінці жовтня російські військові провели навчання стратегічних сил, перевіривши на готовність «тріаду», що дісталася у спадок від СРСР, американські чиновники, як і раніше, оцінюють як низьку ймовірність ядерного удару по українській території і не бачать ознак підготовки до такого кроку.

Втім, визнають джерела NYT, система попередження не є досконалою, саме тому доповідь розвідки була сприйнята «з інтересом»: чиновники стурбовані, що путін може зважитися на відчайдушні дії, якщо фронт на півдні України впаде, як це вже сталося в Харківській області.

Росія має арсенал з двох тисяч одиниць тактичної ядерної зброї, створеної спеціально для того, щоб розтрощити конвенційні сили противника на полі бою.

На відміну від стратегічних ракет, це заряди меншої потужності та радіусу дії, але їх практичне використання набагато складніше, ніж просто наказ та поворот двох ключів.

«Навіть якщо Кремль дасть вказівку, це не зможе статися за помахом чарівної палички», — зазначає Пітер Звак, колишній військовий аташе посольства США в Москві.

Російським командирам доведеться зробити практичні кроки, щоб знизити ризики для особового складу у зоні можливого вибуху.

Водночас у Вашингтоні представники адміністрації заявляють, що вони вже не вважають, що путін планує використовувати тактичну ядерну зброю або навіть "брудну бомбу".

"Ми не бачили нічого, що вказувало б на те, що путін прийняв рішення про використання "брудної бомби". Це було б перше застосування ядерної зброї за останні 70 років. Якщо це станеться, ми з самого початку чітко дали зрозуміти, що ви побачите дуже значну реакцію з боку міжнародної спільноти", - заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Читайте також:
Опінії
Окупована росіянами Запорізька атомна електростанція отримує електроживлення тільки з України. Ризик ядерної катастрофи зростає.
19 січня, 17:48
Війна
Західні союзники не повинні остерігатися постачати Україні зброю, вважає експерт
08 січня, 18:47
Війна
"російські загарбники продовжують психологічний та фізичний тиск на цивільне населення".
07 січня, 09:57
Війна
Раніше "Росатом" почав впровадження власної моніторингової системи на території захопленої ЗАЕС
03 січня, 20:07
Війна
Диктатор думає над зміною військової доктрини рф
10.12.2022, 13:10
Війна
росіяни вивели з ладу обладнання для виробництва електрики для України
20.11.2022, 15:49