Російські спецслужби розпочали нову серію кібератак на державні мережі США

СВІТ
26.10.2021, 14:20
Російські спецслужби розпочали нову серію кібератак на державні мережі США
Фото: Информационное сопротивление

Попри червоні лінії Байдена шпигунська активність російських спецслужб посилилася.

Російські спецслужби розпочали нову серію кібератак, які націлені на мережі американських державних установ, корпорацій та аналітичних центрів, повідомляє The New York Times з посиланням на Microsoft та американських чиновників.

Зазначається, що американці звинувачують в атаці Службу зовнішньої розвідки Росії.

"Нова атака дуже масштабна і тривала", — заявив один з керівників служби безпеки Microsoft Том Берт.

Microsoft, яка зафіксувала атаку, наполягає, що частка успішних зламів невелика, проте компанія не надала достатньо інформації, щоб виміряти їх серйозність.

У корпорації заявили, що атака була спрямована на її торгових посередників — фірми, які налаштовують використання хмарних сховищ для компаній чи академічних установ.

У Microsoft припускають, що російські спецслужби розраховували через посередників отримати доступ до потрібних даних — урядової електронної пошти, оборонних технологій або досліджень вакцин.

Берт припустив, що росіяни «намагаються відтворити підхід, який вона використовувала в попередніх атаках, цілячись на організації, які є невід'ємною частиною глобального ланцюжка постачання інформаційних технологій».

За даними урядовців США, за атакою стоїть СЗР.

Вони зазначили, що тип атаки, про яку повідомила Microsoft, належить до розряду шпигунських дій, які великі держави регулярно проводять одна проти одної.

Проте це свідчить про те, що, попри «червоні лінії» Байдена, і домовленості по т.зв. «Спільним діям боротьби з кібератаками», шпигунська активність російських спецслужб посилилася.

На початку жовтня Microsoft опублікувала річний звіт, згідно з яким Росія відповідальна за 58% кібератак, що спонсоруються державами, зафіксованих за період з липня 2020-го по червень 2021 року.

За даними компанії, найчастіше хакери атакували державні установи та аналітичні центри, держоргани у сфері оборони та дипломатії, а також IT-компанії.

У грудні минулого року США повідомили про найбільшу кібератаку через програмне забезпечення підрядника Microsoft SolarWinds.

Від злому постраждали 250 державних органів, зокрема Держдепартамент, Мінфін, міністерства торгівлі та енергетики.

В атаці звинуватили угруповання APT29 (Cozy Bear), яке пов'язують із російськими спецслужбами.

Відділ моніторингу Останнього Бастіону.
 

Читайте також:
Війна
Старі-«добрі» практики більшовицьких бузувірів досі панують у лавах війська РФ. Кожен захоплений у полон українець зазнає нелюдських тортур.
27 березня, 20:54
Політика
Однією із головних загроз міжнародній безпеці завжди були спеціальні (каральні) служби Кремля. Незалежно від назви їхня методика стабільна.
26 березня, 06:00
Війна
Ворог не здатен зупинити просування загонів РДК і ЛСР на нібито своїй території, що вже казати про нове вторгнення з Білгородщини й Курщини.
21 березня, 06:02
Війна
Масштабна гуманітарна криза, викликана війною Ізраїля у Ґазі, загрожує всьому регіону. Діти страждають на гостре недоїдання і зневоднення.
19 березня, 06:00
Світ
Чинний окупаційно-терористичний режим Ізраїля хоче завдати «остаточного удару» по південній частині смуги Ґази. Палестинці у небезпеці.
17 березня, 16:31
Кримінал
Російські загарбники продовжують хизуватися терором і репресіями українців. Забаганки кремлівського бункерного діда для них понад усе.
03 березня, 10:26