російські військові кораблі відкинуто від українських берегів більш ніж на 100 км, - ВМС ЗСУ

ВІЙНА
06.06.2022, 16:50
російські військові кораблі відкинуто від українських берегів більш ніж на 100 км, - ВМС ЗСУ

Морська піхота, артилерійські підрозділи ВМС та морська авіація продовжують нищити ворога у складі угруповань Збройних Сил України

У результаті наших активних дій по ураженню морських сил противника, корабельне угруповання чорноморського флоту рф було відкинуте від українських берегів на відстань більше сотні кілометрів.

Про це повідомляють ВМС ЗС України.

Намагаючись відновити контроль над північно-західною частиною Чорного моря, противник був змушений змінити тактику: розгорнув в Криму та у Херсонській області берегові ракетні комплекси «Бал» та «Бастіон» та перекидає додаткові сили на острів Зміїний.

Залишається загроза нанесення ракетних ударів з морського напрямку. З початку вторгнення ворожі кораблі та підводні човни здійснили пуски більше 300 крилатих ракет по українській території. Наразі інтенсивність ударів крилатими ракетами «Калібр» знизилась, в той же час противник почав бити по наземних об’єктах протикорабельними ракетами, основне призначення яких ураження бойових кораблів та суден.

Імовірно, це свідчить про те, що рф використала значний обсяг сучасної ракетної зброї та змушена застосовувати застарілі типи ракет, запасів якої достатньо для нанесення ударів по нашій території.

Угруповання орієнтовно із 30-ти кораблів та підводних човнів продовжують блокаду цивільного судноплавства. З початку широкомасштабного вторгнення флот противника здійснив ураження 9-ти цивільних суден, одне з яких затонуло. На жаль, два цивільних моряка загинули.

Наразі в акваторії Чорного моря перебуває до 12 великих десантних кораблів, проте більше третини з них знаходяться на ремонті.

Після знищення силами Військово-Морських Сил Збройних Сил України 3-ох десантних катерів типу «Раптор» та десантного катеру типу «Серна», угруповання противника налічує до 15 десантних катерів різного типу.

Військово-Морські Сили Збройних Сил України продовжують діяти в умовах переваги противника. Основні сили зосереджуються на обороні та деблокуванні українських портів, захисті морського узбережжя, підтриманні контролю за акваторією Дніпро-Бузького та Дністровського лиманів, річок Дунай та Дніпро, зокрема в районі міста Київ та Чернігів. Кораблі, катери та підрозділи ВМС виконують важливі задання щодо висвітлення надводної обстановки в інтересах застосування ракетної та артилерійської зброї та сприяють сухопутним військам на приморському напрямку.

Морська піхота, артилерійські підрозділи ВМС та морська авіація продовжують нищити ворога у складі угруповань Збройних Сил України.

Отже, обстановка в північно-західній частині Чорного моря залишається складною.

Ми позбавили чорноморський флот рф повного контролю над північно-західною частиною Чорного моря, яка перетворилась на «сіру зону». Разом з тим, противник перейняв нашу тактику, та намагається повернути контроль на північно-західною частиною Чорного моря за рахунок берегових ракетних комплексів та крилатих ракет повітряного базування.

Зберігається ризик висадки тактичного десанту та диверсійно-розвідувальних груп на одеське узбережжя, особливо в сприятливих погодних умовах літньої пори.

Крім того, міноборони рф імітує організацію так званих гуманітарних коридорів начебто для виведення цивільних іноземних суден з українських портів. Намагання зіграти на гуманності, насправді може бути нічим іншим, як можливістю ворожим кораблям наблизитися до нашого узбережжя під прикриттям цивільних суден.

Країна-агресор не може бути гарантом безпеки, адже з перших днів широкомасштабного вторгнення в порушення норм безпеки цивільного судноплавства та міжнародного гуманітарного права рф вчиняла обстріли іноземних цивільних суден. Україна є незалежною, демократичною і правовою державою, яка дотримується норм міжнародного права зокрема міжнародного морського права.

Дійсно безпечними маршрутами можуть бути лише ті, які узгоджені міжнародними договорами, де гарантами безпеки виступають цивілізовані країни.

Військово-Морські Сили Збройних Сил України, керівництво держави вживають заходи щодо деблокування морських портів України та організації поставок української продукції до країн, які її потребують.

ВМС України й надалі будуть продовжувати виконання визначених завдань, дотримуючись правил ведення війни.

Все буде Україна!

Читайте також:
Війна
З окупованих районів України надходять дані про те, що знищених кадировців там співають у християнських церквах московські попи.
24 травня, 11:08
Війна
ЗСУ завдали удари по командному пункту у Кліщіївці під Бахмутом. Було ліквідовано 3 полковників та близько 20 солдат і офіцерів
14 травня, 14:35
Війна
Пропагандист працював в Україні пропагандистом й очолював приймальню псевдопартії "Справедлива росія - За правду"
27 квітня, 14:26
Війна
«Если Донбасс и надо было от кого-то защищать, то от таких вот «защитников». Только об этом никакой путин не расскажет».
27 квітня, 12:35
Війна
«Бавовна» у тимчасово окупованому Мелітополі: у повітря злетів тепловоз із кадировцями
22 квітня, 13:14
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ звів фортифікаційні споруди довкола Мелітополя з метою зупинити наступ українських захисників.
13 квітня, 20:05