російський кит-шпигун знову з’явився біля узбережжя Швеції

СВІТ
30 травня, 10:03
російський кит-шпигун знову з’явився біля узбережжя Швеції

Вперше кит був помічений у Норвегії у квітні 2019 року

У територіальних водах Скандинавії помітили полярного кита-білугу в нашийнику.

Місцева влада вважає, що це російський «кит-шпигун», на його нашийнику є напис «Спорядження Петербург 2019», повідомляє авторитетне британське видання The Guardian.

Кита помітили у неділю в територіальних водах Швеції, неподалік її південно-західного узбережжя.

За словами шведських зоологів, південь Швеції – надто теплі води для білуг, зазвичай вони живуть ближче до Полярного кола. Фахівці вважають, що кит заплив на південь у пошуках пари чи компанії, оскільки білуги – дуже соціальний вид.

Це не перша поява білуги у водах Скандинавії.

Вперше кит був помічений у Норвегії у квітні 2019 року. Його нашийник був оснащений кріпленнями для відеокамер. Кит був навчений слідувати за кораблями. Імовірно, він міг утекти з тренувальної військової бази або міг бути випущений «на завдання», але дорогою втратив відеокамери.

Про тварину багато писала місцева преса. Йому дали прізвисько Хвалдімір – від норвезького слова hval (кит) та імені російського президента Володимир.

Нині Хвалдіміру близько 14 років. Зоологи стверджують, що він не боїться морських суден і доброзичливий до людей. Припускають, що раніше він багато спілкувався з людьми і був добре надресирований.

У 1980-х роках радянська армія розвивала програму навчання дельфінів для виявлення підводних мін. Ця програма була закрита у 1990-х. У 2017 році російський державний пропагандистський телеканал «Звезда» повідомляв про програму навчання китів-білуг, тюленів та дельфінів для використання у військових цілях.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Справа агента Лінке підмочила репутацію розвідки ФРН.
вчора, 12:28
Світ
Софія не бажає мати зносин із сектою чортів у рясах, засланих Москвою. В Україні ж влада воліє не чіпати агентів держави-агресорки.
21 вересня, 20:03
Світ
Близько десяти років усі троє були пов'язані з квартирою в західній частині Лондона, недалеко від військової бази RAF Northolt.
16 серпня, 16:11
Війна
Їх звинувачують у шпигунстві
14 серпня, 12:35
Світ
Підозрюваний брав участь в дослідженні військових об'єктів і портів і вів пропагандистську діяльність на користь росії
05 серпня, 08:26
Кримінал
Кремль не припиняє розхитувати зсередини Старий світ, зокрема руками своїх "сплячих агентів" із постсовєцьких країн-сателітів.
08 липня, 16:42