Російський винищувач Су-35 перехопив польський літак над Чорним морем

СВІТ
07.05.2023, 12:40
Літак L410 прикордонної служби Польщі
Літак L410 прикордонної служби Польщі

Над Чорним морем, поблизу Румунії польський та російський літаки ледь не зіткнулися

Неподалік повітряного простору Румунії російський винищувач Су-35 перехопив польський прикордонний літак L410 під час здійснення польоту над Чорним морем.

Про це інформує пресслужба міноборони Румунії.

Повітряний інцидент стався у п'ятницю, 5 травня, близько 13:20. У відомстві зазначили, що такі дії вже повторюються не вперше з боку російських літаків.

«Агресивні та небезпечні маневри, що неодноразово здійснюють винищувачі російської федерації поблизу польських літаків, створювали високий рівень турбулентності та серйозні труднощі в управлінні польськими літаками», – йдеться у повідомленні.

Після інциденту Центр об'єднаних повітряних операції НАТО в Торрехоні, Іспанія, попередив про небезпечну ситуацію два бойові літаки військово-повітряних сил Румунії та два літаки військово-повітряних сил Іспанії, що призначені для виконання завдань повітряної поліції.

Вони готові були втрутитися за необхідності, проте цього робити не довелося.

«Польський екіпаж діяв спокійно та професійно в ситуації, яку безвідповідально створив російський пілот, і зміг повністю контролювати літак після початкової втрати висоти, спричиненої маневрами літака Су-35», – ідеться в заяві румунського міноборони.

У відомстві додали, що польський винищувач зміг успішно приземлитися в міжнародному аеропорті ім. Міхаїлі Когелнічану близько 13:50. Під час інциденту ніхто з членів польського екіпажу не постраждав.

російський винищувач Су-35 був залучений до спільної місії з патрулювання повітряного простору над Чорним морем разом з прикордонною поліцією Румунії в рамках діяльності Європейського агентства з охорони зовнішніх кордонів (Frontex). 

Наразі румунська влада контактує з Frontex і польською владою для розслідування інциденту.

«Агресивна поведінка на кшталт тої, яку продемонструвала бойова авіація російської федерації проти неозброєного літака, який виконував місію Frontex з моніторингу міграційного ризику в Чорноморському басейні, є абсолютно неприйнятною. Цей інцидент є ще одним свідченням провокаційного наближення російської федерації в Чорному морі», – підсумували у відомстві.

Читайте також:
Світ
За даними МВС, надзвичайний стан дозволить відомствам тісніше координувати свої дії та залучати до допомоги військові підрозділи.
09 грудня, 12:05
Світ
Пекін же звинувачує Токіо: Злодій кричить: «Тримай злодія!».
07 грудня, 18:00
Політика
У Балтійське море зайшло судно, яке підозрюють у запуску російських дронів біля берегів Німеччини. Його вже двічі обшукали.
26 серпня, 06:10
Війна
МЗС Польщі підтвердило, що безпілотник, який впав у полі в селі Осіни на сході країни, виявився російським «шахедом».
20 серпня, 19:03
Війна
Біля острова було помічено 57 літаків і 10 кораблів Народно-визвольної армії Китаю (НВАК).
08 серпня, 14:28
Світ
НАТО «співпрацює з союзниками, щоб забезпечити спільну безпеку»
29 липня, 07:25