російський "Яндекс" блокував видачу зображень путіна

СВІТ
31.01.2023, 09:44
російський "Яндекс" блокував видачу зображень путіна

"Яндекс" блокував видачу зображень путіна на запити "бункерний дід", "головний злодій" та "плішивий"...

Пошуковий сервіс компанії "Яндекс" блокував видачу зображень кремлівського бункерного щура владіміра путіна на образливі запити.

Про це повідомляє видання "Медуза", журналісти якого вивчили вихідні коди компанії, які потрапили у відкритий доступ.

"Коли ви шукаєте картинки в "Яндексі", у деяких випадках ваш пошуковий запит автоматично коригується: компанія вилучає частину зображень із пошукової видачі", - зазначає видання.

До слів і словосполучень, при яких "Яндекс" не видасть зображень путіна, відносяться: "головний злодій", "бункерний дід", "плішивий", "x**ло в ополонці", "г**дон всієї русі", пошуковий запит "як виглядають педофіли", "коли він здохне", "дивне створення махає рукою" та інші.

російський

Крім того,"Яндекс" "оберігав від неприємних асоціацій" літеру Z, яка наноситься на російську військову техніку, що бере участь у повномасштабному вторгненні в Україну, і стала символом підтримки війни.

При цьому видання наголошує, що невідомо, коли саме "Яндекс" ввів цензуру на видачу зображень путіна і якою мірою вона працює.

Журналісти зазначають, що їм вдалося знайти зображення кремлівського бункерного щура у пошуку "Яндекса" за всіма запитами, окрім "х** у скафандрі".

Контекст.

Минулого тижня невідомі виклали у відкритий доступ вихідний код сервісів "Яндекса", а також архіви внутрішнього репозиторію компанії.

"Яндекс" визнав масштабний витік і вже опублікував перші результати власного розслідування того, що сталося, де, зокрема, йдеться, що у витоку – застаріла версія коду, що відрізняється від актуальної.

Читайте також:
Економіка
Китайські комуністи переконані, що зможуть перемогти найбільшу економіку світу торговими обмеженнями. Підтримка РФ їм коштуватиме дорого.
24 травня, 14:52
Політика
Перша леді України, як і її чоловік, має справжній хист до театральщини й блазнювання. І від цього не стає краще українському суспільству.
19 травня, 11:15
Світ
Відома своєї відвертою українофобською і протипалестинською позицією жінка знову у центрі скандалу. Цього разу через роботу фотографів.
25 квітня, 21:47
Світ
Сіоністське лобі на берегах Потомаку знову активізувалося. Військово-релігійний режим аятол напередодні вночі завдав потужного удару.
14 квітня, 15:03
Політика
Кандидат не зміг набрати навіть 40% голосів
09 квітня, 10:41
Політика
Сіоністські селекціонери готуються до ритуального вбивства червоної корови Коли це має статися, — одному Ягве відомо...
31 березня, 20:57