російський "Яндекс" блокував видачу зображень путіна

СВІТ
31 січня, 09:44
російський "Яндекс" блокував видачу зображень путіна

"Яндекс" блокував видачу зображень путіна на запити "бункерний дід", "головний злодій" та "плішивий"...

Пошуковий сервіс компанії "Яндекс" блокував видачу зображень кремлівського бункерного щура владіміра путіна на образливі запити.

Про це повідомляє видання "Медуза", журналісти якого вивчили вихідні коди компанії, які потрапили у відкритий доступ.

"Коли ви шукаєте картинки в "Яндексі", у деяких випадках ваш пошуковий запит автоматично коригується: компанія вилучає частину зображень із пошукової видачі", - зазначає видання.

До слів і словосполучень, при яких "Яндекс" не видасть зображень путіна, відносяться: "головний злодій", "бункерний дід", "плішивий", "x**ло в ополонці", "г**дон всієї русі", пошуковий запит "як виглядають педофіли", "коли він здохне", "дивне створення махає рукою" та інші.

російський

Крім того,"Яндекс" "оберігав від неприємних асоціацій" літеру Z, яка наноситься на російську військову техніку, що бере участь у повномасштабному вторгненні в Україну, і стала символом підтримки війни.

При цьому видання наголошує, що невідомо, коли саме "Яндекс" ввів цензуру на видачу зображень путіна і якою мірою вона працює.

Журналісти зазначають, що їм вдалося знайти зображення кремлівського бункерного щура у пошуку "Яндекса" за всіма запитами, окрім "х** у скафандрі".

Контекст.

Минулого тижня невідомі виклали у відкритий доступ вихідний код сервісів "Яндекса", а також архіви внутрішнього репозиторію компанії.

"Яндекс" визнав масштабний витік і вже опублікував перші результати власного розслідування того, що сталося, де, зокрема, йдеться, що у витоку – застаріла версія коду, що відрізняється від актуальної.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Столиця ресурсної федерації московії під ударом безпілотних літальних апаратів, які ймовірно можуть належати Силам оборони України.
28 березня, 18:16
Політика
У центрі прифронтового Запоріжжя відкрили черговий довгобуд, який має задовольнити природні потреби всіх охочих випорожнитися.
13 березня, 19:17
Політика
21 лютого кремлівський бункерний щур має виступити перед двопалатними Федеральними зборами з офіційним зверненням.
10 лютого, 18:21
Світ
У Свердловській області кремлівські силовики розшукують невідомих осіб, які "покращили" могилу воєнного злочинця.
10 лютого, 08:07
Світ
Ухилянтам від мобілізації у ресурсній федерації московії тепер не можна буде відсидітися у безпеці на Заході, фіни запровадили санкції.
27 січня, 16:47
Кримінал
Цілком імовірно, що всі вони вже утилізовані у степах на Півдні та Сході України, бо були бойовиками приватної військової компанії "Вагнер".
26 січня, 16:12