Російським пропагандистам з секти «АллатРа» загрожує до 15 років ув'язнення

КРИМІНАЛ
02.11.2023, 19:24
Російським пропагандистам з секти «АллатРа» загрожує до 15 років ув'язнення

Під час розслідування отримано неспростовні докази вини керівництва та активних учасників секти. «АллатРа» — кремлівський проєкт.

На цьому наполягають у Службі безпеки України, оприлюднивши відео- та фотозвіт за результатами обшуків. Зазначається, що правоохоронці нейтралізували міжнародну злочинну організацію шляхом багатоетапної спецоперації у Києві та інших регіонах України.

Співробітниками СБУ спільно з Національною поліцією заблоковано підривну діяльність понад 20 осередків секти «АллатРа», які діяли на користь російських спецслужб. Під виглядом «місіонерства» учасники псевдорелігійної секти виправдовували збройну агресію росії проти України та публічно просували кремлівську ідею про створення горезвісного «союзу слов'янських народів» на чолі з Москвою.

Дотепер «АллатРа» була офіційно зареєстрована в Україні у 2014 році як громадська організація, проте фактично функціонувала як секта. Початок її діяльності як релігійного культу відносять на період президентства узурпатора Віктора Януковича.

За твердженням народної депутатки Інни Совсун, секта влаштовувала телемости з росією, запрошували поговорити путіністів та депутатів від «єдиної росії». Катування та вбивства у Бучі на своїх заходах представники «АллатРа» коментували наступним чином: «Это мы убиваем другу друга».

Російським пропагандистам з секти «АллатРа» загрожує до 15 років ув'язнення_1
Російським пропагандистам з секти «АллатРа» загрожує до 15 років ув'язнення_3
Російським пропагандистам з секти «АллатРа» загрожує до 15 років ув'язнення_5
Російським пропагандистам з секти «АллатРа» загрожує до 15 років ув'язнення_7
Російським пропагандистам з секти «АллатРа» загрожує до 15 років ув'язнення_9

В СБУ повідомили, що для пошуку однодумців та поширення проросійських поглядів фігуранти кримінального провадження створили власний YouTube-канал, який налічує майже пів мільйона користувачів. Також організатори «АллатРа» запустили мережу власних медіа та інтернет-ресурсів, Telegram-каналів і сторінок у TikTok, де публікували пропагандистські «дописи» та відео, просуваючи прокремлівські наративи через ідеї так званого «благотворчого суспільства».

«Серед іншого — вони агітували за те, щоби російські окупанти здійснювали масовані ракетно-бомбові удари по цивільній інфраструктурі українських міст. У ході розслідування отримано неспростовні докази вини керівництва та активних учасників «АллатРа».

За даними слідства, лідери угруповання незаконно виїхали за кордон ще навесні 2022 року, використовуючи підроблені документи про зняття з військового обліку. Перебуваючи в одній із європейських країн, вони дистанційно продовжували керувати своєю злочинною організацією в Україні.

Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила факти підривної діяльності «АллатРа» на користь країни-агресора. Під час обшуків в «осередках» секти та у помешканнях фігурантів на Київщині, а також у Дніпропетровській, Кіровоградській, Волинській, Сумській та Харківській областях виявлено комп'ютерну техніку, мобільні телефони, літературу, документи й інші докази незаконної діяльності», — відзвітували у пресслужбі СБУ.

На підставі зібраних доказів керівництву та учасникам відверто українофобської секти готується повідомлення про підозру за наступними статтями Кримінального кодексу України:

  • частина 1, частина 2 статті 111 (державна зрада);
  • стаття 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • стаття 436-1 (пропаганда комуністичного тоталітарного режиму);
  • стаття 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Станом на тепер триває розслідування для встановлення всіх учасників злочинної організації та притягнення їх до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також:
Опінії
Рано чи пізно Гейне, Кіплінґ і Пушкін посядуть своє місце в історії. А люди із відповідних країн більше не чіпатимуть сусідів...
31 березня, 13:00
Війна
Підтримка Тегераном російської агресії проти України не обмежується постачанням дронів-камікадзе. Крім «Шахедів» за ворога воюють шахіди.
21 лютого, 06:08
Політика
Мета ворога майже досягнута, бо українці знову створили собі кумира, якого вважають непомильним. Реальність виявилася суворішою.
11 лютого, 19:08
Війна
У дусі своїх ідейних попередників загарбники поборюють усе українське. Крім книг і пам'ятників загрозу для росіян становить... Церква!
11.12.2023, 12:12
Війна
Росіяни вилучили українську літературу із книгарень і бібліотек на тимчасово окупованих територіях. Причина — пошук екстремістських текстів.
14.11.2023, 18:13
Кримінал
За час своєї присутності загарбники з РФ цілковито викоренили у південних населених пунктах України такі явища, як медицина і освіта.
30.09.2023, 20:55