Російському олігарху Шелкову повідомили про нову підозру

30.08.2023, 11:57
Російському олігарху Шелкову повідомили про нову підозру

Він обходив українські санкції через фірму у Європі

Служба безпеки спільно з Бюро економічної безпеки викрила нові злочини підсанкційного російського олігарха Михайла Шелкова, який причетний до схем прихованого постачання української титанової сировини до країни-агресора.

Як повідомляє пресцентр СБУ, з’ясувалося, що він обходив накладені на нього персональні санкції РНБО та використовував для цього підконтрольну компанію в одній з європейських країн.

"На папері" це іноземне підприємство виступало замовником титанової сировини у ТОВ "Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат" із Дніпропетровської області. Втім, насправді українську продукцію залізницею відправляли в росію", – пояснили правоохоронці.

Така схема діяла до повномасштабного вторгнення рф і приносила зловмисникам мільйонні надприбутки у вигляді несплати податків та приховування реальних доходів.

Зазначається, що в такий спосіб упродовж 2020-2021 років фігуранти завдали державному бюджету збитків на близько 100 млн грн.

На основі доказової бази СБУ та БЕБ Шелкову повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) та ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

У червні спецслужби встановили, що російський олігарх Михайло Шелков приховано постачає українську титанову сировину до рф для потреб російського військово-промислового комплексу.

Служба безпеки з’ясувала, що підсанкційний російський олігарх Михайло Шелков причетний до схем прихованого постачання української титанової сировини в рф.

Про це повідомляв пресцентр СБУ.

Зазначається, що для цього він використовував підконтрольне йому ТОВ "Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат" у Дніпропетровській області.

"Рідкісні мінерали з родовищ української компанії є незамінними компонентами для виробництва високоякісного титану. Саме їх Шелков постачав до РФ на замовлення підприємств російського ВПК. Серед них – виробники крилатих ракет "Калібр", бойових літаків МіГ-35 та СУ-35, а також вертольотів Ка-52", – йдеться у повідомленні.

Лише на початку лютого Демурінський ГЗК передали у державну власність України.

Як встановило слідство, Шелков приховано став бенефіціарним власником української видобувної компанії ще до початку повномасштабного вторгнення рф.

Фактичне управління підприємством здійснював через російського монополіста з виробництва титану ПАТ "Корпорація ВСМПО-АВІСМА", яка входить до структури найбільших виробників озброєнь для окупаційних угруповань рф.

Як додали в СБУ, вторгнення рф в Україну Шелков хотів приховати своє відношення до промислових активів у нашій державі для уникнення санкцій.

Для цього намагався передати формальне управління українським підприємством підконтрольній комерційній структурі на Дніпропетровщині. Утім, правоохоронці викрили оборудку та ініціювали передачу 100% російського майна в дохід України.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Шелкову та його спільнику Федосеєву про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України – фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

Оскільки фігуранти перебувають на території росії, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Читайте також:
Економіка
Кремль і наближені до нього олігархи виснажують колишній японський острів. «Чорне золото» із Сахаліну потрапляє на світовий ринок.
22 серпня, 08:27
Опінії
Наступний крок - це передача 2.2 млрд гривень росіян в бюджет України.
12 серпня, 17:39
Війна
«Схеми» знайшли російські паспорти у власників мережі мікрокредитних організацій
29 липня, 17:19
Війна
Його підприємство постачало стратегічну продукцію підприємствам рф
29 липня, 16:05
Економіка
Російські компанії зазнають зростальних проблем із платежами через торговельних обмежень. Проте Москва рішуче шукає вихід в Азії.
26 липня, 12:37
Економіка
Американські пенсійні фонди виявилися не послідовними у дотримані санкційних обмежень, накладених на Москву. Криваві гроші не пахнуть.
21 липня, 18:49