росія наймала шпигунів, щоб зривати поставки зброї з Польщі до України,- польська розвідка

ВІЙНА
19 серпня, 08:15
росія наймала шпигунів, щоб зривати поставки зброї з Польщі до України,- польська розвідка

Польська розвідка вважає, що російське ГРУ наймало оперативників через рекламу онлайн, щоб зривати поставки зброї з Польщі до України

московія намагалась залучити простих людей через інтернет, розміщуючи оголошення російською мовою в мережі Telegram в Польщі, якою активно користуються українські біженці в країні, пише видання Washington Post з посиланням на дані польських посадовців, підтверджені також і розвідувальною службою США.

Завдання, які давали через інтернет підозрювані російські оперативники, спочатку включали розміщення листівок російської пропаганди за невелику винагороду, згодом, розміщення камер та пристроїв слідкування в портах та на вантажах військового призначення, а, зрештою і зрив поставок, зазначає видання.

Хоча цю мережу було виявлено, загроза залишається, сказав польський слідчий виданню.

"російські шпигунські служби продовжують активно діяти в Польщі" і "намагатимуться усунути скоєні ними помилки".

WP звернувся за коментарем до російського уряду, але не отримав реакції.

Раніше цього місяця польські правоохоронці заарештували двох росіян за поширення пропаганди від імені "Групи Вагнера" - об'єднання російських бойовиків.

Їм висунули звинувачення у шпигунстві. Підозрювані розклеїли близько 300 листівок провагнерівської пропаганди у Кракові та Варшаві. Хоча загалом у них виявили близько 3 тисяч таких листівок, повідомляє пресслужба міністра.

Підозрювані, яких затримали, названі Олексієм Т. та Андрієм Г., повинні були отримати за свою роботу оплату від російської влади, повідомляє пресслужба міністерства.

За останні місяці Польща заарештувала 22 людини, підозрюваних у шпигунстві на користь росії чи білорусі. Варшава розглядає такі дії як частину гібридної війни проти Польщі через її підтримку України у війні проти російської агресії.

Читайте також:
Війна
Генерал ФСБ Петровський придбав нерухомості на сотні мільйонів. Як йому в цьому допоміг Сергій Курченко?
14 жовтня, 11:45
Війна
Головна таємниця російсько-української війни – це те, скільки та чого не знає американське Центральне розвідувальне управління.
15 липня, 20:07
Світ
Чим шпигун ГРУ займався у Центральній Європі
23 червня, 08:47
Кримінал
Законспірований шпигун кремлівської спеціальної служби мав завдання стати частиною кавказької діаспори та організувати вбивства.
16 травня, 20:56
Світ
Ресурсна федерація московії продовжить самоізоляціоністські заходи із метою подальшої консервації авторитарного мілітаризованого режиму.
13 лютого, 18:17