росія наймала шпигунів, щоб зривати поставки зброї з Польщі до України,- польська розвідка

ВІЙНА
19.08.2023, 08:15
росія наймала шпигунів, щоб зривати поставки зброї з Польщі до України,- польська розвідка

Польська розвідка вважає, що російське ГРУ наймало оперативників через рекламу онлайн, щоб зривати поставки зброї з Польщі до України

московія намагалась залучити простих людей через інтернет, розміщуючи оголошення російською мовою в мережі Telegram в Польщі, якою активно користуються українські біженці в країні, пише видання Washington Post з посиланням на дані польських посадовців, підтверджені також і розвідувальною службою США.

Завдання, які давали через інтернет підозрювані російські оперативники, спочатку включали розміщення листівок російської пропаганди за невелику винагороду, згодом, розміщення камер та пристроїв слідкування в портах та на вантажах військового призначення, а, зрештою і зрив поставок, зазначає видання.

Хоча цю мережу було виявлено, загроза залишається, сказав польський слідчий виданню.

"російські шпигунські служби продовжують активно діяти в Польщі" і "намагатимуться усунути скоєні ними помилки".

WP звернувся за коментарем до російського уряду, але не отримав реакції.

Раніше цього місяця польські правоохоронці заарештували двох росіян за поширення пропаганди від імені "Групи Вагнера" - об'єднання російських бойовиків.

Їм висунули звинувачення у шпигунстві. Підозрювані розклеїли близько 300 листівок провагнерівської пропаганди у Кракові та Варшаві. Хоча загалом у них виявили близько 3 тисяч таких листівок, повідомляє пресслужба міністра.

Підозрювані, яких затримали, названі Олексієм Т. та Андрієм Г., повинні були отримати за свою роботу оплату від російської влади, повідомляє пресслужба міністерства.

За останні місяці Польща заарештувала 22 людини, підозрюваних у шпигунстві на користь росії чи білорусі. Варшава розглядає такі дії як частину гібридної війни проти Польщі через її підтримку України у війні проти російської агресії.

Читайте також:
Війна
росія впливає навіть на освітній процес.
07 травня, 16:45
Світ
У разі успіху ця програма значно розширить можливості американського уряду і військових
16 березня, 19:00
Політика
Рівно 20 років тому Марк Цукерберґ разом з однокурсниками створили найбільшу соціальну мережу. Вона була покликана єднати людей у світі.
08 березня, 06:00
Опінії
Українським захисникам не слід чекати на ракети дальньої дії німецького виробництва. Як і на відправлення солдатів Бундесверу.
06 березня, 13:45
Кримінал
Затримано 7 підозрюваних у передачі інформації ізраїльській спеціальній службі. Фігурантами виявилися громадяни Турецької республіки.
06 березня, 08:27
Війна
Telegram – секретний інструмент російських спецслужб
03 лютого, 13:35