РОСІЯ ПОСИЛЮЄ ГАЗОВИЙ ШАНТАЖ ЄВРОПИ

Опінії
14.09.2021, 18:50
РОСІЯ ПОСИЛЮЄ ГАЗОВИЙ ШАНТАЖ ЄВРОПИ

ГАЗ ДОРОЖЧЕ 700 ДОЛАРІВ

Народний депутат України 2-го скликання, кандидат історичних наук

Ціна ф'ючерсних торгів на газ лондонської біржі ICE - найбільшому у світі біржовому холдингу вперше в історії перевищила позначку 700 доларів за тисячу кубометрів.

Штурмували «семисоту висоту» котирування контрактів на листопад-грудень поточного року. Ф'ючерси на жовтень не дотягнули півтора долара до «сьомої сотні». За останні три тижні газ в Європі подорожчав на 39%, а з початку року - на 235% обраховує сайт Оilpoint.

Європейський ринок газу продовжує щоденно бити цінові рекорди, зустрічаючи осінь та зиму з напівпорожніми сховищами, дефіцитом зрідженого природного газу та умисним підступним скороченням поставок з Росії.

Нібито тільки-но добудувавши 11 вересня, згідно офіційної заяви «Газпрому» (хоча ми не ймемо цьому віри),  «Північний потік-2» московити задля прискорення його сертифікації та введення в експлуатацію вирішили за звичкою схопити європейські країни за горло в переддень зими. Москва ймовірно також намагається змусити ЄС вивести майбутнє  функціонування трубопроводу з під дії газової директиви ЄС. Адже 25 серпня  Вищий земельний суд Дюссельдорфа виніс невигідне  для «Газпрому» рішення проти Nord Stream 2 AG, оператора газопроводу "Північний потік-2", який оскаржував підпорядкування трубопроводу газовій директиві ЄС. Суд залишив в силі  постанову Федерального мережевого агентства Bundesnetzagentur, яке постановило не звільняти газопровід від норм газової директиви ЄС.  Суд вважає, що на газопровід повинні поширюватися чинні європейські правила. Та й не лишнім буде для РФ з «вражеского запада» грошиків здерти рекордно високими цінами на газ, щоб покрити збитки від санкцій США, Канади та Європейського Союзу.

Тому Росія вдається до грубого шантажує ЄС і відмовляється збільшувати прокачку газу через Україну і Польщу, штучно обмежує поставки в Європу, закладку газу в європейські сховища, умисно блокує продажі голубого палива на спотовому ринку напередодні запуску «Північного потоку-2».

В Європі поширюються панічні настрої, бо європейські газосховища заповнені блакитним паливом тільки на дві третини, тоді як до початку відбору газу з підземних сховищ залишається трохи більше місяця. На ранок 8 вересня цього року запаси сховищ становили 69,52%, що на 15,5 відсотків нижче середнього рівня за останні п'ять років повідомляє «Економічна правда».

З 25 серпня «Газпром» також припинив продаж газу на 2022 рік через власну електронну торгову платформу (ЕТМ), на якій покупці мали змогу придбати додаткові обсяги газу понад об’єми, передбачені у довгострокових контрактах. З 1 вересня московити на 12% зменшили прокачування українською ГТС, відмовившись бронювати додаткові об’єми постачання газу в Європу понад передбачених контрактом з Києвом. Через тиждень Москва вдвічі зменшила поставки по трубопроводу «Ямал-Європа», що з'єднує західносибірські родовища з ФРН.

Але ж США, Україна, Польща, Литва, низка інших країн світу постійно попереджали Німеччину та інших європейських прихильників «Північного потоку-2», що російський газогін несе загрозу економічній і політичній безпеці Європи, використовуватиметься для утримування країн Європейської Унії на короткому повідку, стане  важелем для тиску Москви на Київ, Варшаву, Вільнюс, Ригу, Таллін та й загалом на Брюссель. Коли Європа усвідомить, що Путін не нестандартний партнер, а підступний  ворог і за влучним формулюванням президента США Джо Байдена  - вбивця.

Диверсійна спецоперація Росії проти ЄС та НАТО під назвою «Північний потік-2» вартістю 11 млрд доларів має багатоцільовий характер, виконує як тактичні, так і стратегічні завдання. Тактично Росія планує через поставки газу посилити свій вплив на ЄС та країни-члени, ослабити унію, консолідованість блоку НАТО. Одночасно, припинивши транзит газу через Україну, Росія значно полегшує та спрощує можливості  повномасштабної агресії проти України та спроби окупації нашої держави, відновлення тоталітарного, людиноненависницького архетипу СССР. Газовими ж диверсіями Москва легко змусить ЄС закрити очі на окупацію України, країн Балтії, Польщі та інших.

Стратегічним планом Росії є остаточна дезінтеграція Євросоюзу та Північно-атлантичного альянсу. Адже головним оператором «Північного потоку-2»  з європейської сторони виступає Німеччина. Саме в ФРН базуватимуться газові хаби, що посилюватиме лідерство Німеччини в Євросоюзі. Звично використовуючи газ для ведення політичних війн та економічного шантажу РФ намагатиметься послабити, розхитати європейську єдність, спровокувати міждержавні конфлікти в тілі ЄС з метою розвалу Євросоюзу, і як наслідок – НАТО.

Автор цих рядків стикнувся на початку 2000 з особливостями поставок газу  в проросійську і корумповану «Газпромом» Італію – члена ЄС та НАТО. В цей час право на поставки російського газу на Апенінський півострів мали лише дві компанії великого друга Путіна, італійського мільярдера, експрем'єр міністра Італії Сільвіо Берлусконі. Видається і 2021 Берлусконі залишається італійським монополістом поставок російського газу.

У чому ж причина, що ФРН на фоні систематичних кібернетичних нападів на державні інституції та втручання у вибори, організації агентами ГРУ політичних вбивств на території Німеччини, Болгарії, Великої Британії, диверсій по підриву складів з боєприпасами в Чехії і Болгарії, використання бойової хімічної зброї «Новачок» на території країн ЄС та НАТО  з садомазохістською впертістю продовжує лобіювати протиєвропейську та антинатівську спецоперацію Росії.  За час будівництва Росією «Північного потоку-2» європейські країни успішно могли збудувати LPG термінали та забезпечити свої потреби газу із США, Катару та інших країн, а не добровільно накидати на свою шию московський газовий зашморг антизахідного, ворожого путінського режиму та ще й оплачувати послуги ката захмарними цінами  на московитське голубе паливо.

А Путін відверто насміхається з європейських політиків та бізнесу. Він кілька днів тому по-каїнськи заявив, що на вільному ринку в Європі зараз ціна газу на споті 650 доларів за тисячу кубів. Але, за його словами, це ще розумники в минулому складі Єврокомісії придумали - ринкове ціноутворення на газ. А РФ до зростання цін ну зовсім не причетна. Нам нахабно плюють в очі, а ми вперто повторюватимемо, що це роса?

Маємо надію, що новітня російська газова диверсія в Європі протверезить європейських політиків та бізнес, прихильних до запуску газогону, та допоможе усвідомити, що Путін – вбивця, який восьмий рік вбиває десятки тисяч українців, сирійців, лівійців, американців в Афгані, несе смерть і розруху в інших гарячих точках планети, а Росія – ворог та творець, натхненник та спонсор тероризму, який продовжує сповзати в параноїдальний стан потворного монстра із ядерною зброєю. Якщо ж цього, не дай Бог, не відбудеться, то Європа та вся планета продовжить здригатися від кривавих танців московської орди.

P.S. Для нас і сьогодні залишається невирішеною дилема: Герхард Шрьодер був канцлером ФРН і за сумісництвом VIP менеджером російського «Газпрому», чи VIP менеджером російського «Газпрому» і за сумісництвом канцлером?...

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Світ
Військові Сполученого Королівства можуть забезпечити підготовку до 10 тисяч українських військовослужбовців кожні 120 днів
вчора, 12:15
Опінії
Путінська "спеціальна військова операція" стане труною для ресурсної федерації, на попелищі якої розквітне вільна, європейська Україна.
03 липня, 18:18
Війна
Мова йде про винищувачі МіГ-29 та танки
03 липня, 16:50
Світ
Нинішні санкції проти росії є недостатніми, необхідним є новий пакет санкцій
02 липня, 13:44
Світ
Північноатлантичний альянс офіційно готується поповнитися двома новими країнами-учасницями. Гельсинкі та Стокгольм домовилися з Анкарою.
29 червня, 19:27
Світ
Президент США на цьому тижні оголосить про продовження присутності в Польщі частини американських сил
28 червня, 08:35