росія продовжить штурм на сході України, оскільки Київ чекає додаткової зброї

Опінії
03 лютого, 18:10
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Попереду кілька важких тижнів для її сил, які зараз стикаються з 300 000 російських військ на лінії фронту.

Журналіст видавництва Bloomberg

Згідно з оцінками американських і європейських офіційних осіб, російський наступ на сході України виглядає неминучим, навіть якщо Київ відмовляється від додаткового постачання зброї для власного наступу на півдні навесні.

Проте, офіційні особи попередили, що жодна сторона, швидше за все, не отримає значних успіхів у війні, яка залишається дуже заплутаною. У найближчому наступі росія менш імовірно буде рухатися з півночі через Білорусь, сказали люди, які побажали не називати себе, обговорюючи конфіденційну інформацію.

Останні оцінки показують, що, попри те, що набір озброєнь, які вже надіслали зі США, Європи та інших союзників — від боєприпасів до артилерії та танків і систем протиракетної оборони великої дальності — допомагає Україні стримувати російські сили, цього недостатньо для суттєвої компенсації території перед наступом москви.

Більше зброї надходить, але не через кілька місяців. І це може означати, що конфлікт триватиме принаймні протягом цього року.

російські армійські танки Т-90 у невідомому місці в Україні в січні.
російські армійські танки Т-90 у невідомому місці в Україні в січні.

Оцінки перегукуються з попередженнями українських лідерів останніми днями та обіцяють кілька важких тижнів попереду для її сил, які зараз стикаються з 300 000 російських військ на лінії фронту — значно більше, ніж під час початкового вторгнення майже рік тому.

Ці занепокоєння виникли після того, як багато військових аналітиків описали зимовий період війни, коли поле бою стабілізувалося після двох приголомшливих українських контрнаступів восени. Мобілізація військ президентом путіним — хоч і погано навчених і оснащених — зміцнила російські оборонні лінії протягом зими, і незабаром вони можуть бути кинуті в атаку.

"Ми напередодні дуже активної фази", - заявив у середу представник Служби розвідки Міноборони України Андрій Юсов, назвавши поточну ситуацію "дуже складною". 

"У лютому і березні будуть дуже активні бої", - додав він.
росія продовжить штурм на сході України, оскільки Київ чекає додаткової зброї_3

Перспектива війни, яка зараз затягується на 2024 рік, може зіграти на користь росії, якщо вона зможе продовжувати триматися за територію, потенційно змусивши президента Володимира Зеленського взяти участь у будь-яких майбутніх переговорах. 

Зеленський неодноразово заявляв, що не поступиться ні дюйма української території в переговорах і що Київ наполягатиме на поверненні Криму, анексованого росією у 2014 році. Але поки підтримка України з боку союзників є сильною, війна, яка триватиме роками, може перевірити цю рішучість.

Враховуючи час, необхідний для доставлення, навчання та будівництва ліній постачання, передові бойові танки з Європи та США можуть з’явитися на полі бою лише пізніше навесні. Коли вони прийдуть, вони дадуть Україні такий потрібний поштовх. За останні місяці її військові вже досягли більших успіхів у збиванні ракет, випущених росією по її містах та енергетичній інфраструктурі, за допомогою авіаційних систем, надісланих її союзниками.

За словами високопоставленого чиновника, США радять українським силам витримати час, щоб дозволити цим танкам та іншій зброї прибути. Щоб зібрати ресурси для весняного наступу на півдні, Україні, можливо, доведеться незабаром вивести свої війська зі східного міста Бахмут, заявили представники США та Європи, передаючи росії символічну перемогу.

Українська реактивна система залпового вогню «Град» обстріляла позиції росіян біля Соледару.
Українська реактивна система залпового вогню «Град» обстріляла позиції росіян біля Соледару.

Ситуація «стає ще більш загостреною» для українських сил на сході, заявив Зеленський у середу у своєму черговому нічному зверненні. «На фронті спостерігається певне посилення наступальних дій окупантів». 

росія також певною мірою вчиться на помилках. Вона вивела техніку з районів, доступних для далекобійної артилерії, побудувала більше оборонної інфраструктури, як-от перешкоди та траншеї на півночі Криму, і розгорнула більше мін. За словами високопоставленого чиновника НАТО, він також використовує коротші логістичні лінії. І спроби москви залучити більше солдатів змусять Київ витрачати більше боєприпасів у той час, коли запаси закінчуються.

Українські військові на передовій під Бахмутом, звідки очікується наступ росії на Слов'янськ і Краматорськ.
Українські військові на передовій під Бахмутом, звідки очікується наступ росії на Слов'янськ і Краматорськ.

Проте, Україна кілька разів під час війни оговталася після тактичних поразок і знехтувала прогнозами про потрапляння в глухий кут, і цілком може зробити це знову. 
Відступ з Бахмута не мав би великого стратегічного впливу на війну, сказали чиновники. Українські війська, ймовірно, створять оборонні лінії дуже близько до поточної лінії фронту, сказав високопоставлений чиновник США. 

російська армія продовжує зазнавати втрат на полі бою, застосовуючи стратегію кидання в бій хвилі військ, щоб спробувати завоювати позиції. За словами офіційних осіб НАТО, хоча він може закликати більше солдатів, йому буде важко навчати новобранців, адже багато офіцерів середнього рангу вже загинули в боях.

Очікується, що від Бахмута росія просуватиметься до Слов'янська та Краматорська. Навряд чи її силам найближчим часом вдасться захопити всю східну Донецьку область, зважаючи на величезну територію, яку потрібно охопити. 

Обидві сторони, ймовірно, намагатимуться використати елемент несподіванки, тобто час і місце нападу завжди можуть змінюватися залежно від розвитку війни.

Декілька чиновників заявили, що концентрація України на півдні навесні та влітку може відкрити можливості навколо Криму з припиненням військового постачання росії. Перед цим росія може спробувати відкинути українські сили якомога далі на північ, якомога далі від Криму, який, очевидно, є призом для путіна і тим, що він хоче захистити перш за все.

Високопоставлений чиновник США сказав, що навряд чи Україна зможе повернути Крим найближчим часом, додавши, що уряд у Києві зосереджений на більш нагальних цілях, які є досить складними.

Проте, якщо Україні вдасться повернути територію на півдні в районі Мелітополя та розділити російські кордони між Кримом і сходом країни до кінця літа, Київ підготував би кілька важких місяців для путіна та його військ.

Автор: Дженні Леонардс, - Bloomberg

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Опінії
У разі цілковитої невдачі на полі бою у Бахмуті, Кремль застосує "Молдовську карту". Ситуація ж у Кишиневі загострюється щодня...
вчора, 20:28
Опінії
Світ, як ми очікували, починає змінюватися швидше, ніж наша свідомість готується до нього.
вчора, 13:24
Опінії
Який суд може припинити вакханалію беззаконня у 206 окремому батальйоні ТрО, який входить до складу 241 окремої бригади ТрО?
27 березня, 10:15
Опінії
Алєксандр Лукашенко надав Владіміру Путіну дозвіл на розміщення тактичної ядерної на задньому дворі Московії. Тобто, у Білорусі.
26 березня, 19:33
Опінії
Мімікрія кремлівського бункерного щура у розпалі. Владімір Путін став блідою тінню своєї білоруської маріонетки.
25 березня, 21:13
Опінії
Олігарх-українофоб ні на мить не припиняв грабувати нас із вами під час російської агресії. І він досі при справах.
24 березня, 19:17