росія продовжує отримувати запчастини для західних літаків

СВІТ
16.05.2023, 09:07
росія продовжує отримувати запчастини для західних літаків

Минулого року до рф було відправлено деталі літаків Boeing, Airbus та інших.

За інформацією The New York Times, росія продовжує закуповувати авіадеталі американського виробництва попри санкції, зокрема минулого року до рф було відправлено деталі літаків Boeing, Airbus та інших.

Видання повідомляє, що минулого четверга, 11 травня, у США за звинуваченням у порушенні експортного контролю та міжнародному відмиванні грошей заарештували Олега Пацулю, росіянина, який проживає в Маямі.

Чоловік разом зі спільником організував схему, завдяки якій низка підсанкційних російських авіакомпаній, зокрема "Аерофлот", "россия", "Победа", "Урал", UTair та S7 Airlines отримали тисячі партій деталей для літаків Boeing, Airbus та інших компаній.

За версією слідства, підозрювані через мережу компаній, що базуються в американському штаті Флорида, а також у Туреччині та росії, постачали запчастини, зокрема дорогі гальмівні системи для літака моделі Boeing-737, щонайменше трьом російським авіакомпаніям.

Слідчі переконані, що схему постачання запчастин зі США в обхід експортних обмежень чоловіки почали розробляти у травні 2022 року.

А вже у серпні Пацуля направив електронного листа одній з авіакомпаній з пропозицією допомогти в обході санкцій, після чого почалися постачання.

NYT отримала у своє розпорядження митні документи, які свідчать про понад п’ять тисяч партій різноманітних авіадеталей – від простих гвинтів до двигунів, завезених до росії. Загалом за вісім місяців 2022 року до росії було відправлено авіазапчастин американського виробництва на суму 14,4 млн доларів.

Після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну США та інші західні союзники запровадили санкції проти росії, які стосувалися, зокрема й постачання до країни авіаційних компонентів. Під них потрапили російські авіаперевізники, зокрема "Аерофлот" і його дочірня компанія "россия". У зв’язку з цим ще у березні минулого року росія втратила 78 зі своїх 1367 цивільних літаків – їх заарештували за кордоном. Щоб тимчасово розв'язати проблему, росія привласнила близько 500 літаків у західних лізингодавців.
 

Читайте також:
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15
Економіка
Чиновники у Брюсселі сперечаються щодо подальшої долі «блакитного палива» країни-загарбника. Європа спробує зіскочити з газової голки.
02 жовтня, 12:38