Росія застосовує секретну зброю для блокування Starlink в Україні – The Washington Post

ВІЙНА
19 квітня, 09:20
Росія застосовує секретну зброю для блокування Starlink в Україні – The Washington Post

Компанія SpaceX, якій належить Starlink, відмовилася від коментарів

Московитські окупанти намагаються перекрити доступ українських військ до інтернету через супутниковий зв'язок Starlink. 

Про це пише The Washington Post із посиланням на секретну доповідь американської розвідки

За даними, що є в розпорядженні видання, Москва місяцями експериментувала зі своїми системами радіоелектронної боротьби «Тобол», намагаючись порушити передачу даних Starlink в Україні.

Згідно з висновками зазначається, що програма, яка «нібито розроблена для захисту супутників Кремля, може бути застосована для атаки на супутники, які використовують його супротивники».

Компанія SpaceX, якій належить Starlink, відмовилася від коментарів.

Минулої весни Маск коротко прокоментував спроби Кремля атакувати цю технологію, зазначивши, що, хоча Starlink продемонстрував свою стійкість до таких спроб «глушіння і злому», росіяни, схоже, активізують свої зусилля.

Костянтин Жура, речник Міністерства оборони України, заявив, що офіційні особи в Києві знають про зусилля московії і «вживають заходів для їх нейтралізації». Посольство московії у Вашингтоні не відповіло на запит про коментар.

Нагадаємо, супутниковий інтернет за допомогою систем Starlink повністю фінансується західними донорами України. Зв’язок досі працює для військових, попри заяви SpaceX. Українські державні структури використовують близько 42 тисяч терміналів супутникового інтернет-зв'язку Starlink.

Читайте також:
Світ
Після вступу Суомі до Північноатлантичного альянсу тамтешні майстри взялися з ентузіазмом виробляти інноваційні пристрої смерті для ворогів.
15 вересня, 17:22
Світ
На глобальний ринок стартап планує вийти не пізніше 2029 року з огляду на обмеженість міських залізничних колій у Філіппінах.
02 вересня, 12:24
Світ
Google представила нову модель штучного інтелекту, яка допоможе навчити роботів виконувати такі завдання, як збирання сміття.
30 липня, 13:48
Війна
Американські військові підкреслюють, що там де можна використовувати відносно дешеві рішення – їх потрібно використовувати
05 червня, 12:17
Життя
Реактивні літаки щодня курсують у повітрі, а більшість людей не замислюються, як це вдається. Останній Бастіон" розкриває таємницю...
28 травня, 17:13
Життя
Мультимодальна велика модель мови "GPT-4", створена міжнародною компанією "OpenAI", може бачити й чути душі людей.
30 квітня, 17:56