Розблокування українських портів це «військова операція з високим ризиком», - Генерал Міллі

ВІЙНА
01.06.2022, 13:45
Генерал Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США
Генерал Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США

Якщо політики оберуть цей сценарій, «це буде дуже ризикована військова операція, яка вимагатиме значних зусиль».

На тлі зростаючих закликів прорвати продовольчу блокаду ордою чорноморських портів України для експорту зерна високопосадовець заявив, що зробити це у військовому відношенні буде рівносильно «військовій операції з високим ризиком».

Генерал Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США, зробив цю заяву журналістам, прибувши на зустріч зі своїми колегами з альянсу «П'ять очей» (Five Eyes), перш ніж вирушити до Фінляндії та Швеції, які подали заявку на членство в НАТО

До альянсу Five Eyes з обміну розвідданими входять Британія, Канада, Австралія та Нова Зеландія.

Зустріч відбувається у той час, коли орда намагається окупувати східний промисловий регіон Донбасу, а блокада Одеси, головного порту, через який Україна експортує своє зерно, провокує глобальну продовольчу кризу, повідомляє Defense News.

«Ви можете вивезти зерно вантажівкою чи поїздом, а можете вивезти його морем. Наразі морські шляхи перекриті мінами та російським флотом. Щоб відкрити ці морські шляхи, будуть потрібні дуже значні військові зусилля», — сказав Міллі.

Якщо політики оберуть його, «це буде дуже ризикована військова операція, яка вимагатиме значних зусиль».

Президент США Джо Байден взяв на себе зобов'язання захищати країни НАТО і координувати постачання зброї в Україну, але чинив опір закликам залучити американські війська, оскільки він прагне уникнути прямого конфлікту з ордою та поширення ще більшої війни.

У березні Байден виступив проти "закриття неба" над Україною, до якої закликав Зеленський, оскільки Байден вважав це ескалацією.

У свою чергу адмірал у відставці Джеймс Ставрідіс, колишній головнокомандувач союзних військ НАТО, заявив кораблі під егідою ООН, НАТО чи коаліції країн можуть супроводжувати конвої із зерном також, як військово-морські кораблі США супроводжували постачання нафти у 1980-х роках на тлі напруженості з Іраном.

На тлі повідомлень про те, що в Україні накопичилося до 20 мільйонів тонн зерна — п'ятого за величиною виробника пшениці у світі, генерал армії Крістофер Каволі, минулого тижня похвалив залізничне агентство Німеччини за надання можливості транспортування українського зерна сушею до Західної Європи через «Берлінський залізничний міст», аналог берлінського «повітряного мосту» Другої світової війни.

Білий дім минулого тижня відхилив заклики путіна до Заходу скасувати санкції проти Москви через війну в Україні в обмін на розблокування портів.

Напередодні саміту НАТО цього літа Міллі перебуває в Європі не лише для того, щоб продемонструвати підтримку союзникам, які об'єдналися на тлі вторгнення орди в Україну, але й для того, щоб допомогти скоординувати військову допомогу Україні напередодні третьої зустрічі країн-донорів, скликаної міністром оборони США Ллойдом Остіном 15 червня.

«Потрібно переконатися, що ми продовжуємо скоординовану підтримку українців як з летальною, так і з нелетальною зброєю», — сказав Міллі.

Через три місяці після початку активних бойових дій Міллі визнав, що існують різні думки між союзниками щодо того, як має виглядати перемога України над ордою.

Зеленський неодноразово заявляв, що хоче, щоб російських окупантів відкинули на позиції до 23 лютого до початку повномасштабного вторгнення, але він також заявив, що готовий вести переговори з Москвою.

«Я думаю, що угода може бути надто сильним терміном у цій ситуації», — сказав Міллі у відповідь на питання про можливий договір між Києвом та Москвою.

«Але всі згодні з тим, що порядок, що ґрунтується на міжнародних правилах, повинен залишатися непорушним, Україна має залишатися вільною та суверенною країною», - підсумував Міллі.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Кримінал
Російський слід державного перевороту, який не відбувся.
15.12.2022, 10:23
Економіка
Власник Twitter, SpaceX та Tesla втратив перше місце у списку мільярдерів Forbes.
14.12.2022, 17:58
Життя
Під час мітингу проти вирубки тропічного лісу у штаті Рондонія активісти натрапили на червонокнижну кротову кобру (Atretochoana eiselti).
13.08.2022, 20:45
Економіка
Перші поставки будуть до Італії та Іспанії
18.06.2022, 17:26
Політика
“Путін грає на протиріччях між країнами, і протистояти цьому можна лише взаємодією”.
25.11.2021, 15:00
Життя
Цьогорічний Кліматичний саміт у Ґлазґо яскраво продемонстрував відірваність сучасних еліт від більшості населення нашої планети.
09.11.2021, 07:59