Розкрадання гуманітарної допомоги стає системним. Чи буде покарання ?

ПОЛІТИКА
22.12.2022, 11:30
Розкрадання гуманітарної допомоги стає системним. Чи буде покарання ?

ТСК ВР викрила чиновників Чернігівської ОВА на продажі гуманітарної допомоги

Тимчасова слідча комісія Верховної ради виявила прямі порушення законодавства чиновниками Чернігівської ОВА щодо гуманітарної допомоги.

Комісією було зафіксовано нецільове використання коштів, продаж гумдопомоги, не співпадіння кількості отриманою ОВА і розданої на громади допомоги та низка інших порушень.

Про це повідомляє народний депутат Сергій Козир у Facebook.

У Чернігові відбулось чергове засідання ТСК ВРУ з питань можливого порушення законодавства у сфері гуманітарної допомоги, де були присутні представники виконавчої влади, національної поліції, СБУ, ДБР та прокуратури. В комісії зазначають, що побачили ряд проблем, які вказують на пряме порушення законодавства.

"У квітні Чернігівською ОВА були закуплені продукти тривалого зберігання на декілька мільйонів гривень, які не передбачені для закупівлі відповідно до постанови КМУ. Особливо це стосується закупівлі майже 18 тис. банок згущеного молока, яке не відповідає вказаним стандартам ДСТУ. Це каже про нецільове використання бюджетних коштів" - розповідає Сергій Козир.

Серед порушень були виявлені і факти продажу гумдопомоги, передачі її особам які були за кордоном та не співпадіння кількості отриманої Чернігівською ОВА і розданої на громади допомоги.

"Встановлено факт передачі посадовими особами Чернігівської ОВА 15 вагонів гуманітарної допомоги людині, яка на момент отримання офіційно перебувала за кордоном. В одному з магазинів, який раніше був визначений як склад гуманітарної допомоги, була проведена контрольна закупка, під час якої члени ТСК придбали товари з ознаками гуманітарної допомоги. Крім того, є проблеми з обліком допомоги. Наприклад, ми побачили документи, в яких ОВА була отримувачем однієї кількості гуманітарки, коли реально на громади було видано значно менше. Тож питання: куди поділась різниця? Також ми заслухали свідка, яка розповіла, що на її базі зберігалась гуманітарна допомога з протермінованим строками вживання" - зазначає нардеп.

Окремо ТСК вивчила питання видачі дозволів на перетин кордону, яке знаходиться в зоні відповідальності чиновників Чернігівської ОВА.

"Після детального вивчення членами ТСК програми "Шлях", яка дозволяє волонтерам виїжджати за кордон, було відправлено звернення до ДПСУ з проханням відстежити переміщення випадкових 10 осіб з Чернігівської області. Результати вражаючі – 5 чоловіків так і не повернулись в Україну", - наголошує нардеп.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що правоохоронці підозрюють керівників Запоріжжя та області в розкраданні 22 морських контейнерів, 389 залізничних вагонів та 220 вантажних автомобілів гуманітарної допомоги.

Підозри висуваються голові Запорізької ОВА Олександру Старуху, його заступнику Златі Некрасовій, секретареві Запорізької міськради Анатолію Куртєву та депутату Запорізької міськради Віктору Щербині.

Володимир Зеленський прокоментував інформацію щодо привласнення народних грошей для Збройних сил України. Він заявив, що шахраї та злодії не можуть бути волонтерами.

 Про це Зеленський написав в своєму Telegram-каналі. Зокрема, Зеленський провів зустріч із міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським і головою Нацполіції Ігорем Клименком щодо справи про продаж автомобілів для ЗСУ, в рамках якої раніше проходив обшук у одного з волонтерів.

Попри суспільний резонанс, Некрасову та Старуха навіть не відсторонили від виконання обов'язків на час слідства. Вони продовжують працювати в Запорізькій ОВА. 

Читайте також:
Політика
Гроші тата, квартира у подарунок, бренди з дермантину
вчора, 13:53
Кримінал
Романа Насірова звинувачують у отриманні понад 722 млн гривень неправомірної вигоди, справу вже направлено до суду.
24 травня, 17:15
Політика
Аналіз кошторису проекту реконструкції свідчить, що вартість основних будматеріалів завищена принаймні на 4,02 млн грн.
24 травня, 15:35
Політика
Директор НАБУ усунув вид виконання обов'язків свого першого заступника Гізо Углаву
24 травня, 15:05
Опінії
Полюга може бути причетним до розголошення даних розслідування НАБУ. Воно стосувалося зокрема «бізнесмена» Юрія Голика
22 травня, 22:00
Кримінал
Повідомили про підозру директорці столичного ТОВ, яка підозрюється у заволодінні майже 3 млн грн на реконструкції АЕС.
22 травня, 17:30