Розкрадання мільйонів, дерибан земель та підробка підписів у Скороходово

02.06.2020, 17:55
Розкрадання мільйонів, дерибан земель та підробка підписів у Скороходово

Корупційні схеми виконкому ОТГ у детальному розслідуванні Останнього Бастіону.

Останні кілька місяців ми розповідаємо про кричущі порушення законодавства виявлені нами в Скороходівській ОТГ, яку тут називають мафіозною республікою, що живе за своїми окремими законами. Чиновники якої безкарно проводять закупівлі за надмірними цінами, а наближених до голови «республіки» Василя Дрозда депутатів підгодовують земельними ділянками та іншими корупційними благами.

Тут замість доріг, можна запросто втрапити в канаву хоч на ремонти витрачено великі кошти. І де в щойно відремонтованій за 1 мільйон гривень школі – тече дах.

Зовсім не дивно, що цю сільську раду підозрюють у розбазарюванні величезних як для селищної громади коштів – понад 23 мільйонів гривень.

А селяни бомбардують заявами правоохоронні органи та звертаються до громадськості по допомогу. Можливо ще й тому, з 28.01.2020 року по 21.04.2020, Держаудит службою було проведено планову виїзну ревізію в Скороходівській ОТГ.

І в ході вищезазначеної ревізії було виявлено порушення на загальну суму аж 139 тис. грн. Результати ж аудиту можуть викликати лише іронічну посмішку. Втім ми відразу спробуємо допомогти працівникам державних служб поповнити їх звіти не зрозуміло як і чому упущеними даними. Та нещодавніми досягненнями місцевих можновладців.

Що змогли знайти журналісти Останнього Бастіону

Так, під час вивчення договорів замовником яких виступав Виконавчий комітет Скороходівської селищної ради ми виявили, що в багатьох договорах на виконання робіт (Ремонт будинку культури, дах адмінкорпусу селищної ради, ремонт санвузлу в ДНЗ “Теремок”, стягування ДНЗ “Теремок”) не передбачено гарантійних термінів на виконані роботи, тобто, якщо після прийняття робіт, з часом проявляться якісь приховані недоліки, то їх усунення буде відбуватися за кошт бюджету Скороходівської селищної ради, що іноді може коштувати мільйони гривень.

Привернули нашу увагу і договори про поточний ремонт покрівлі будівлі адмінкорпусу Скороходівської селищної ради які були укладені в 2018 та 2019 роках з ФОП Полохов Олег Миколайович. 

Як і в ситуації з попередніми договорами тут теж не передбачено гарантійних термінів на виконані роботи. І як ми бачимо, за ремонт у 2018 році ФОП Полохов отримав 199 984 грн і за аналогічний ремонт у 2019 році він отримав ще 130 000 грн. Якщо ці всі роботи в 2018 були виконані якісно та повністю (про що свідчить прийняття робіт, їхня оплата та вибір того ж підрядника вдруге) то ми можемо допустити, що адміністративна будівля Скороходівської селищної ради знаходиться в аномальній зоні, через що там постійно “зносить дах”. Що, втім, дозволяє заробляти кошти, мало не безкінечно усуваючи недоліки.

Варто зауважити, що ФОП Полохов Олег Миколайович є одним із підрядників, котрими не надано документів щодо підтвердження витрат (використання матеріалів та експлуатація машин та механізмів), що включені до актів форми КБ-2 виконаних робіт, які проводилися на замовлення Виконкому.

Також, під час вивчення договорів замовником яких виступав Виконавчий комітет Скороходівської селищної ради, нами був виявлений договір купівлі-продажу укладений з ФОП Георгіян Анатолій Іванович. Цей договір, один з небагатьох договорів Скороходівської селищної ради, де була присутня Специфікація до договору, але і до нього в нас виникли питання. Згідно зі специфікацією, було замовлено 9 найменувань дитячого ігрового обладнання на загальну суму 100 000 грн. 

Під час ретельної перевірки ми встановили невідповідність виставлених цін по 8 найменуваннях. Ми знайшли все це ігрове обладнання на сайті з відповідними кодами та описом. Так ми виявили, що дане ігрове обладнання закуповувалося за завищеними цінами на 2 000 — 3 000 грн за одиницю, загалом, дане обладнання можна було купити на 19 050 грн дешевше.

Також цікавим є тендер про закупівлю піску про що ми теж нещодавно згадували. Вартість піску завищено не менше як в чотири рази, а згідно з тендерною документацією, договір купівлі-продажу підписали на чотири дні раніше визначення переможця тендеру. 50 тисячний тендер оголошений 21.04.2020року, хоча сам договір фактично підписаний 17.04.2020 року.

В самому ж договорі про закупівлю ми виявили ще ряд неточностей: замість піску вказано запчастини, в порядку розрахунку вказано що розрахунок може бути проведено на підставі акту виконаних робіт (хоча в договорі зазначено, що він є договором купівлі-продажу).

Впадає в очі й закупівля виконавчим комітетом Скороходівської селищної ради запчастин до автотранспорту. За період квітня-травня 2020 року було укладено 4 договори на закупівлю запчастин до автотранспорту, але специфікацію до цих договорів додано не було, тому неможливо встановити, які саме запчастини та до якого автотранспорту було закуплено.

Крім того, в цей же період було укладено і чотири договори на технічне обслуговування автотранспорту. Також нашу увагу привернув договір на закупівлю автозапчастин, котрий за даними сайту закупівель було укладено 12.05.2020, а опубліковано на сайті 15.05.2020 року. Проте в самому тексті договору зазначено, що він був укладений 12.06.2020 тобто майже через місяць після його опублікування на сайті закупівель.

І от знову ми маємо можливість спостерігати аномалії в Скороходівській селищній раді, схоже в них там знаходиться машина часу, за допомогою якої вони переміщуються в майбутнє та укладають договори, потім повертаються в минуле, проводять реєстрацію даних договорів та здійснюють по них оплати.

Кругова порука селищного голови Дрозда Василя Михайловича

Під час відвідин нашою знімальною групою Скороходівської ОТГ відбулася і зустріч з Селищним головою, де наші журналісти запитали в нього про наявність в нього озера. І отримали категоричну і чесну відповідь, що це все люта брехня (на відео з 10:40).

Проте, якщо вірити деклараціям Василя Михайловича за 2017-2018 рік, його дружина таки орендувала в Чутівської РДА озеро площею 9 гектарів. Дійсно голова не збрехав — бо то ж не він, а його підприємлива дружина... А разом з тим, Василь Михайлович, спільно з дружиною володіють сімома земельними ділянками, загальною площею 11 гектарів.

Журналісти звернули увагу й на досить дивні та цікаві факти, пов'язані з підписанням договорів Василем Дроздом. Так, в договорах, котрі були підписані головою Скороходівської селищної ради дуже відрізняються його підписи, що може вказувати на підробку підписів на даних документах. На вище згаданому договорі про постачання піску та багатьох інших договорах ми бачимо один підпис Василя Михайловича, а от на договорі про ремонт проїзної частини вулиці Лермонтова в смт Скороходове ми вже бачимо зовсім інший підпис голови.

А це вже свідчить про вчинення кримінального злочину передбаченого ст. 358 Кримінального кодексу України й даний факт має зацікавити правоохоронні органи, котрі неодмінно повинні провести перевірку та встановити наявність кримінального правопорушення, якщо таке сталося — притягнути винних осіб до відповідальності.

Хочемо звернути увагу і на те, що Дрозд Василь Михайлович вже притягався до адміністративної відповідальності в 2014 році, тоді в ході проведення планової виїзної ревізії Полтавською МДФІ, виконання бюджету та фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Артемівської селищної ради було виявлено порушення, допущене ним, а саме: нецільове використання бюджетних коштів у 2012-2013 роках, “за невідповідними кодами тимчасової класифікації” видатків на суму 12 230,59 грн та “Нарахування на заробітну плату” у сумі 4 439,70 грн.

Тоді нинішній царик Скороходівської республіки визнав, що факт нецільового використання бюджетних коштів мав місце та отримав штраф в розмірі 850,00 грн.

У 2015 році Василь Михайлович знову був притягнутий до адміністративної відповідальності та отримав штраф в розмірі 119 грн. Попросту чоловік змінював місце проживання та під час переїзду втратив належну йому мисливську гладкоствольну рушницю Сайга 12 калібру.

Що помітили, а більше не помітили працівники Держаудит служби

А тепер розповімо про ревізію Держаудит служби, якою було встановлено недоотримання загальним фондом Скороходівського бюджету громади доходів у вигляді відшкодування збитків за використання земельних ділянок без оформлення документів. Деякі ділянки використовувались для ведення товарного сільськогосподарського виробництва протягом 2019 року, внаслідок чого бюджет недоотримав 34 179,92 грн, (мова йде про користувачів - Сахарук О.В. - 3 427,99 грн та Дрозд М.М. - 30 751,93 грн) В ході ревізії кошти до загального фонду бюджету громади не повернуто.

Також, згідно з даними акту ревізії встановлено, що у 2017 році з бюджету громади не здійснювалось фінансування наступних затверджених місцевих програм: 

- Програма «Соціальний автобус» на 2017 рік;

- Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2021 роки.

У 2018 році з бюджету громади не здійснювалось фінансування більшості затверджених місцевих програм. Перелічимо їх:

- Програма профілактики правопорушень на 2017-2018 роки;

- Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2021 роки;

- Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Скороходівській селищній раді на 2016-2021 роки;

- Охорона навколишнього природного середовища Скороходівської територіальної громади на 2018- 2020 роки;

- Програма розвитку цивільного захисту населення, забезпечення пожежної безпеки та запобігання і реагування на надзвичайні ситуації Скороходівської об'єднаної територіальної громади на 2018-2021 роки;

- Програма правової освіти населення.

У 2019 році з бюджету громади не здійснювалось фінансування наступних затверджених місцевих програм:

- Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Скороходівській селищній раді на 2016-2021 роки;

- Програма розвитку цивільного захисту населення, забезпечення пожежної безпеки та запобігання і реагування на надзвичайні ситуації Скороходівської ОТГ на 2018-2021 роки.

Тож ми бачимо, що керівництво Скороходівської ОТГ в період 2017-2018 років не дуже дбало лише про національно-патріотичного виховання дітей та молоді, а в 2018 році, взагалі, не здійснювалося фінансування шести затверджених місцевих програм.

Також, під час ревізії було встановлено низку порушень, начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Скороходівської селищної ради, законодавства про бухгалтерський облік та фінансову звітність.

Слід звернути особливу увагу і на апарат Виконкому Скороходівської селищної ради. Згідно з даними ревізії, штат виконкому затверджено в кількості 35,75 штатних одиниць з місячним фондом заробітної плати в сумі 865 605,86 грн, тобто в рік, на заробітну плату апарату, селищна рада витрачає 10 мільйонів 387 тисяч гривень. 

Чимала сума, в місяць це виходить 24 212 гривень на одного(!) співробітника апарату Виконкому.

Під час ревізії було встановлено, що в червні 2017 року було здійснено зайве нарахування надбавок за високі досягнення у праці окремим працівникам виконавчого комітету Скороходівської ради на суму 26 517.10 грн. Втім, в ході ревізії дані порушення, знову ж таки, усунуті не були.

Ревізією окремо встановлено нарахування та виплату в завищених розмірах матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально - побутових питань у 2017-2019 роках, що призвело до матеріальної шкоди (збитків)бюджету громади на загальну суму 46 477,79 гривні.

Крім того, встановлено, що внаслідок вищевказаних порушень недоотримання заробітної плати працівників Виконкому за 2017-2019 роки склали на загальну суму 62 146,66 гривні.

Стосовно виявлених порушень головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та звітності Виконкому “республіки” відповідає “оком не моргнувши”: зайве нарахування та виплату в 2017-2019 роках надбавки за високі досягнення у праці, матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально - побутових питань було допущено мною в зв'язку з не доскональним вивченням законодавств. 

І ще: в ході ревізії було виявлено порушення під час проведення ремонтних робіт, а саме : ФОП Полохов О.М. та ФОП Коротич С.В. було допущено завищення вартості виконаних робіт що привело до збитків громаді в розмірі 28 150,85 грн.

Ревізія встановила, що винними в даних порушеннях є відповідні ФОПи та Скороходівський селищний голова Дрозд. В.М.

Хочемо зазначити, що ревізія не змогла повністю перевірити виконання робіт.

Так, наприклад, по ФОП Коротич С.В. та ФОП Коротич І.А., контрольні обміри фактично виконаних ремонтно-будівельних робіт, бо вищевказане не здійснювалися у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 No 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, якою установлений карантин до 11.05.2020.

Також, під час ревізії : ФОП Облог М.В. та ФОП Полохов О.М., МП фірма «Стек», ФОП Руденко В.А., ФОП Єпік Ю.М. та ПП «Метраком» не надано документів щодо підтвердження витрат (використання матеріалів та експлуатація машин та механізмів), що включені до актів форми КБ-2 по виконаних роботах, які проводилися на замовлення Виконкому.

І що цікаво: ФОП Лисенко Д.О., який виконував роботи з реконструкції системи опалювання будинку культури згідно з єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань припинив підприємницьку діяльність (дата зняття з обліку: 31.07.2018, номер зняття з обліку: 1816010701904).

Замість резюме

Отже, ми ще раз пересвідчилися, що в “Республіці Скороходове” діють свої правила та закони, котрі не мають нічого спільного з законами України.

І знову ж таки, щонайменше дивним для нас виглядають результати ревізії Держаудит служби, яка змогла встановити порушень лише на 138 690 грн, хоча нам вдалося знайти порушень в закупівлях виконавчого комітету Скороходівської селищної ради на незрівнянно більші суми. І це лише при проведенні вибіркових перевірок.

Читайте також:
Політика
Як Джокер знявся з військового обліку, перебуваючи за кордоном
20 листопада, 16:17
Війна
Друзі путіна літають за кордон під виглядом дипломатів
14 листопада, 18:32
Політика
Земельну ділянку площею майже 10 соток з недобудованим маєтком він придбав у 2021 році за 17 тисяч доларів
01 листопада, 21:07
Політика
Бізнес Ігоря Наумця перейшов до приватного власника з оточення Кіпера – «Схеми»
23 жовтня, 09:36
Війна
Окупаційно-терористичний режим РФ перетворює сталеливарні заводи українського міста на військові трофеї. Курують процес кадировці.
22 жовтня, 21:44
Політика
Елітне майно у Києві та передмісті почало зʼявлятися у посадовця та рідних, відколи він прийшов працювати у ДБР
11 жовтня, 11:03