Розширення горизонтів медіа серед республіканців.

Опінії
14.01.2023, 13:46
Ілюстративне фото: Кевін Маккарті
Ілюстративне фото: Кевін Маккарті
Фото: https://www.cnbc.com/

Республіканці нарешті вириваються з бульбашки Fox News

Старшим національний кореспондент Bloomberg Businessweek

Тривале приниження Кевіна Маккарті від рук ультраправих мучителів, коли він намагався стати спікером Палати представників, домінувало в новинах зі зрозумілих причин: його нездатність контролювати свою партію є важливою причиною того, чому Конгрес виглядає як історичний хаос.

Частково з цієї причини одночасний розвиток подій не привернув особливої ​​уваги, але це слід вважати обнадійливим знаком того, що очолювана республіканцями палата не може відразу скотитись у хаос. 

Попри всю увагу, прикуту до « деструкціоністів », таких як представник Метт Гетц і Лорен Боберт, коли вони змусили Маккарті схилитися й благати про підтримку, більша група республіканців вирвалась із бульбашки Fox News і почала з’являтися на CNN і навіть MSNBC. І зменшується не лише жменька поміркованих, як-от конгресмен Браян Фіцпатрік із Пенсільванії, які потребують підтримки за межами республіканської бази, щоб продовжувати бути обраними. Запеклі консерватори теж з’явилися. Сама Боберт погодилася на інтерв'ю на MSNBC.

Розширення горизонтів медіа серед республіканців._1

За даними CNN, понад 50 нинішніх і колишніх членів Палати представників Республіканської партії з'явилися на його ефірі протягом останнього тижня драми МакКарті. Це разючий поворот у порівнянні з роками правління Трампа, коли напади колишнього президента на CNN як на «фейкові новини» змусили більшість республіканців уникати їх і переходити в затишніші рамки Fox News і Newsmax.

З того, що я зібрав, розмовляючи з республіканськими стратегами та дослідниками, принаймні чотири чинники сприяють цій новій тенденції.

По-перше, сам Трамп є сильно ослабленою силою не тільки тому, що його вигнання в Мар-а-Лаго дозволило іншим діячам затьмарити його, а тому, що низька результативність республіканців у листопаді минулого року зруйнувала його містику. Він не надихає на здійснення терору серед законодавців-республіканців, як колись.

По-друге, більше республіканців у Палаті представників повинні відповідати виборцям, чия головна прихильність не до Трампа чи навіть до Республіканської партії. Вісімнадцять республіканців отримали місця в Палаті представників в округах, які проголосували за Байдена у 2020 році – це вдвічі більше, ніж в останньому Конгресі. Вони знають, що через два роки знову балотуватимуться, а Байден, ймовірно, буде у виборчому бюлетені; їм потрібно буде отримати голоси Демократичної партії та поміркованих виборців. Таким чином, оскільки пост Маккарті забезпечений спікером, все більше число цих республіканців округу Байдена звертаються проти одного зі своїх: конгресмена Джорджа Сантоса з Нью-Йорка (в чийому окрузі Байден отримав від 55% до 44%). У світі, де Трамп все ще правив залізною рукою, республіканці могли відчувати тиск, захищаючи або принаймні ігноруючи такого абсурдного шарлатана, як Сантос. Тепер навіть Fox News відчуває себе комфортно, висвітлюючи його.

По-третє, багато їхніх власних виборців стверджують, що бажають чогось більшого, ніж нескінченна партизанська війна. У нещодавньому опитуванні CBS News 48% виборців-республіканців заявили, що вони хочуть, щоб більшість у Палаті представників Республіканської партії віддала пріоритет «роботі з Байденом і демократами». У той час як ухвалення фактичного двопартійного законодавства може бути затяжним, показ на CNN або MSNBC принаймні створює враження, що відбувається прорив.

Розширення горизонтів медіа серед республіканців._3

Нарешті, більшість представників Республіканської палати представників, які підтримують Маккарті, не потребуючи викручування рук чи особистих телефонних дзвінків від Трампа, розуміють, що вони повинні збалансувати хаос, розв’язаний «Ніколи Кевінами» під час боротьби зі спікерами, певною подобою нормальності, яка може завоювати громадську підтримку, оскільки наступні два роки будуть постійною боротьбою за контроль над фракцією. Соціологи-республіканці чітко дали зрозуміти своїм клієнтам, який вплив Трамп надав на долю партії на останніх виборах. Дивлячись на катастрофу гонитви спікерів немає факторів які свідчать про те, що ці проблеми зникнуть. Єдиний спосіб для більшості республіканців зберегти навіть незначний контроль над Палатою представників – це ізолювати екстремістів.

Будь-хто, хто був прикутий до кабельних новин під час 15 раундів голосування, необхідних для обрання спікера, ймовірно, відчув культурний шок, який стався, коли члени Палати представників від Республіканської партії вийшли на головні ЗМІ. Подібно до мандрівників із далекої галактики, які прибувають на нову планету, їхні зустрічі не завжди проходили гладко. Представник від Техасу Трой Нехлс був вражений під час ефіру фактом своєї появи в «Clinton News Network» і назвав ведучу CNN Ерні Бернетт у своєму зверненні «молодою леді», що принесло йому публічну критику.

Але загалом республіканці провели ефективну роботу, пояснюючи свою позицію та стримуючи божевілля гонитви спікерів, доки Маккарті нарешті не вдалося кульгати через фінішну пряму. Навряд чи хтось поставить продюсерів Рейчел Меддоу на швидкий набір. Але принаймні деякі республіканці, схоже, визнають, що доля Маккарті — і їх власна — залежить від подолання їхньої ворожості до мейнстримових засобів масової інформації та натомість від використання їх, щоб дати відсіч їхнім екстремістським колегам.


 

Читайте також:
Опінії
Вирішиться не лише битва за посаду президента, а й боротьба за Конгрес, тобто законодавчу гілку влади
05 листопада, 17:05
Політика
Триденне опитування показало фактичну нічию перед виборами президента США 5 листопада.
30 жовтня, 10:03
Світ
Десятиліттями ця південноєвропейська країна була охоплена хаосом. Ліві й праві фанатики вбивали один одного, підігруючи таємному товариству.
23 жовтня, 21:43
Опінії
Трамп за два тижні до голосування буром намагається вигризти перевагу, а Гарріс «завмерла» у своєму зростанні.
22 жовтня, 16:30
Світ
Про що говорили кандидати та чи згадали про Україну?
02 жовтня, 11:05
Мистецтво
Поки одні естонці допомагають Україні та українцям, інші — захищають кремлівську агентуру. Засланих російських шпигунів називають «митцями».
01 жовтня, 19:22