Розширення Всесвіту прискорюється

06 квітня, 08:33
Розширення Всесвіту прискорюється

Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.

Американські вчені склали найдокладнішу в історії 3D-карту Всесвіту на основі даних, зібраних приладом Dark Energy Spectroscopic Instrument (DESI) в Аризоні. Аналізувати дані DESI планують протягом кількох років, і цими днями дослідники розповіли про перші результати аналізу на сайті Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі (Berkeley Lab).

У ході дослідження вчені вперше виміряли історію розширення молодого Всесвіту з точністю понад 1%, що дає нам краще уявлення про те, як він розвивався.

«Ми помітили деякі потенційно цікаві відмінності з існуючою моделлю Всесвіту, які можуть вказувати на те, що темна енергія еволюціонує з часом. Вони можуть зникнути, а можуть і не зникнути зі збільшенням кількості даних, тому ми з нетерпінням чекаємо на початок аналізу нашого трирічного набору даних» — заявив Майкл Леві, директор DESI.

Наша провідна модель Всесвіту відома як Lambda-CDM. Вона включає як малоактивний тип матерії (холодна темна матерія, або CDM), так і темну енергію (Lambda). І матерія, і темна енергія визначають, як розширюється Всесвіт, але протилежними способами. Темна матерія уповільнює розширення, а темна енергія прискорює його. Кількість кожної з них впливає на еволюцію Всесвіту.

До 2026 року за допомогою апарату DESI вчені планують зібрати інформацію про понад 35 мільйонів галактик, що простягаються на 11 мільярдів світлових років.

Читайте також:
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
22 травня, 21:43
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14
Життя
Популярність комп'ютерних і on-line ігор зростає у всьому світі. Серед шанувальників не лише молодь, а й люди різного віку та інтересів.
20 березня, 14:56