Розтрата майна в АРМА

КРИМІНАЛ
21.02.2023, 18:47
Розтрата майна в АРМА

Колишнього гендиректора "Сетам" Віктора Вишньова взяли під варту в залі суду

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) змінила запобіжний захід для колишнього гендиректора ДП "Сетам", застосувавши до нього тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 13,4 млн грн.

Як повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), відповідне рішення ухвалено на засіданні 21 лютого.

Таким чином, суд апеляційної інстанції частково задовольнив апеляційну скаргу прокурора САП а рішення суду першої інстанції, яким вказаному підозрюваному було обрано запобіжний захід лише у вигляді застави.

"На виконання рішення суду підозрюваного взято під варту в залі суду", – додали у САП.

Як повідомлялося, Вищий антикорупційний суд 9 лютого обрав колишньому гендиректору ДП "Сетам" Віктору Вишньову запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 13,4 млн грн. Його підозрюють у справі про махінації в АРМА на 485 млн грн.

За даними слідства, злочинна група організувала розтрату арештованого майна шляхом передачі його в управління АРМА та подальшого продажу зацікавленим особам за заниженою вартістю через систему торгів "Сетам", якою у 2016-2019 роках керував Вишньов.

За уточненими оцінками, завдана шкода внаслідок цієї схеми становила 485 млн грн.

У січні НАБУ оголосило у розшук Андрія Довбенка, якого слідство вважає організатором схеми. У грудні минулого року про підозру повідомили учаснику організованої ним групи – ексдиректору "СЕТАМ" Віктору Вишньову.

Ще двом учасникам ОЗУ – голові АРМА у 2016-2019 роках Антону Янчуку та начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА у 2018-2020 роках – повідомили про підозру у махінаціях з арештованим майном АРМА раніше.

Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.

НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року.

Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
вчора, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
вчора, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
вчора, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00