Розвідувальна мережа в Софії: болгарська прокуратура викрила ще двох російських шпигунів

СВІТ
24.01.2020, 14:41
Розвідувальна мережа в Софії: болгарська прокуратура викрила ще двох російських шпигунів
Фото: golos.com.ua

Двоє росіян з дипломатичним імунітетом шпигували під прикриттям роботи у консульстві РФ.

Генпрокуратура Болгарія виявила двох росіян із дипломатичним імунітетом, які займалися шпигунством в країні на користь Москви.

Про це повідомляє The Sofia Globe з посиланням на заяву відомства.

«Генпрокурор Болгарії Іван Гешев повідомив МЗС країни, що двоє росіян з дипломатичним імунітетом здійснювали шпигунську діяльність», – повідомляє 24 січня прокуратура.

За даними прокуратури, один росіянин, який обіймав посаду першого секретаря в консульському відділі посольства РФ у Софії, з 2017 року збирав інформацію, пов'язану з механізмами щодо виборчих процесів Болгарії.

Інший росіянин працював в торговельному відділі в російському представництві. З жовтня 2018 року він збирав інформацію, контактуючи з громадянами Болгарії, які мали доступ до сфери енергетики й енергетичної безпеки країни. Потім він відправляв всю зібрану інформацію до штаб-квартири ГРУ у Москві.

Як зауважили в Генпрокуратурі, через дипломатичну недоторканність вказаних росіян подальше розслідування припинили.

Як повідомлялося, три місяці тому одному з секретарів посольства Росії в Софії довелося покинути країну після того, як його визнали причетним до шпигунської діяльності в Болгарії.

Нагадаємо, ми повідомляли, що напередодні Генеральна прокуратура Болгарії оголосила підозру трьом росіянам за спробу вбивства власника заводу з виготовлення зброї Еміліана Гебрева та ще двох людей.

вибір редакції
Читайте також:
У листопаді 2020-го засуджений мав здійснити диверсію
02 грудня, 13:57
У Берліні сьогодні розпочався судовий процес у справі 56-річного громадянина ФРН Йенса Ф. (Jens F.)
01 вересня, 12:27
За океаном російські спецслужби поводяться як вдома – нахабно.
23 липня, 22:12
Наразі Федеральне бюро розслідувань США планує дізнатися про будь-які потенційні негласні зустрічі або домовленості між Куликом та Джуліані.
20 липня, 11:46
На тлі чергової антиукраїнської істерії в РФ, кремлівські пропагандисти не помітили видання підручника ерзянською мовою.
13:08